Хип хоп културата во Македонија

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Детската емисија 5 плус имаат направено своја верзија на Раце Горе.

Чудно е да не сум забележал на ова

:aplauz: супер идеа.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.138
Поени од реакции
28.891
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.712
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=629492637404694&id=175708049449824
:eek:
Кога почнав да го читам текстов на крај памет не ми падна дека ќе биде за тонио сан. Знае некој што се десило?
Некој викаат дека спиел со девојка му на Брус.Кога прочитав го од примивме 14 години нормално помислив на Антонио ама и од гога го прочитав некако не ми се веруваше.Мислев дека овие ликови се како браќа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Треба да си ги решат работите приватно на нормален начин. Да убаво е да знаат фанови дека ете се скарале и не е сега со нив ама и глупаво е се препуцаваат јавно.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Само да не почнат да бришат се негово од Јутјуб. Тоа ќе биде лошо. Баш вчера му ја слушав последната Арт и Факти со Гоце Саф што му е потоа си се запрашав во себе дали ќе извадат Легијата нешто за ситуацијава со имево и ред другите работи што ни се случуваат ? Тонио Сан и ЛД Пистолеро да искинат во траката.
 
Последно уредено:
И

Име И Презиме

Гостин
Имав прилика да се запознаам и можам да кажам дека е супер човек Антонио, пред се професионалец во се она што го работи ( и како хоби) .Антонио е инаку професор (магистер), се занимава со уметност цртање аниме (фриленсер), некоја боречка вештина, и хип хоп музиката како негова љубов.Човек исполнет и успешен на сите полиња од животот.
Оваа остала багра што сега вака се однесува и плука по него е само љубоморна.Џака е заглавен во средношколски филм, трева и пиење.Типичен клошар што уште пати по дремење у парк со вино и џоинт .Не ја знам точно причината за оваков испад, но само тешко сељачиште би се бламирало вака "јавно" .
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.712
Имав прилика да се запознаам и можам да кажам дека е супер човек Антонио, пред се професионалец во се она што го работи ( и како хоби) .Антонио е инаку професор (магистер), се занимава со уметност цртање аниме (фриленсер), некоја боречка вештина, и хип хоп музиката како негова љубов.Човек исполнет и успешен на сите полиња од животот.
Оваа остала багра што сега вака се однесува и плука по него е само љубоморна.Џака е заглавен во средношколски филм, трева и пиење.Типичен клошар што уште пати по дремење у парк со вино и џоинт .Не ја знам точно причината за оваков испад, но само тешко сељачиште би се бламирало вака "јавно" .
За Џака ова што го напиша е точно а за РНС не знам што да кажам ако е вистина ова нека му служи на чест.[DOUBLEPOST=1529700831][/DOUBLEPOST]
Само да не почнат да бришат се негово од Јутјуб. Тоа ќе биде лошо. Баш вчера му ја слушав последната Арт и Факти со Гоце Саф што му е потоа си се запрашав во себе дали ќе извадат Легијата нешто за ситуацијава со имево и ред другите работи што ни се случуваат ? Тонио Сан и ЛД Пистолеро да искинат во траката.
Сабајлево на пат накај работа ми текна на песнава си ја пеев во себе цел ден додека работев и си викам кога ќе одам дома ќе ја пуштам одамна не сум ја слушнал и кога си дојдов прво на фб што ми излезе беше ова :(
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Од сите во Легијата најмногу ми се допаѓаат и се издвојуваат Тонио Сан, ЛД Пистолеро, Страјк Другото е онака ништо посебно во текстови и стилот на рапувањето.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom