Хипхоп културата надвор од нашите граници

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
ICP.... ех времиња...




до ден денес ми се овие песни во да мјузик плаја !
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
932
Поени од реакции
371


Future,Present,Past - Најдобар на сите времиња :pipi:!.

ПС ми се плаче кога ќе ги слушнам Лил Вејн и компанија :tapp:
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Епа редно беше темава да се врати на првата страница емто со многу добра вест за сите фанови на хоп-хоп културата... МАДАФАКЕРИТЕ ОД ЗАПАДОТ СЕ ВРАЌААТ ВО ИГРА! имено во ерава на auto-tune и такви бош работи хип-хопот целосно пропадна. Def Jam почна да собира артисти кои рапуваат за кучки и пари, а од западот ни трага ни глас. Едино Еминем остана лојален и беше прогласен од страна на сите рапери за најдобар во 2009 година. Заради горенаведените причини Jay Z како претседател на Def Jam си даде отказ, неможејќи да работи со бош артисти кои упропастуваат се што било градено 40 години. Последно слушнав и изјава од Redman дека ако Shady Records му понуди договор одма раскинувал со Def Jam и потпишувал за Еминем. Веќе луѓево се свесни дека рапот мора да се врати во живот ( зборувам за рап онаков каков што го знаеме... онај до 2000 ). Ice Cube во Јули исфрла чисто west coast срање со битови од кој друг ако не Dr. Dre. Ова уште не е официјализирано али сепак Ice Cube вади албум кој ќе го има звукот на 90тите. И за крај.... долго очекуваниот DETOX ќе биде пуштен оваа година! А првата трака е со Jay Z насловена Under Pressure која ќе излезе за 2 недели. Дефинитивно се враќа стариот хип-хоп назад. Еве и едно кратко интервју на Дре за траката. peace

П.С.
Немој да се мачите да пуштате песните по YouTube насловени како оваа, бидејќи сите се фејк..... гомари сакаат да прават несолени шеги -.-

 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20


Незнам дали сте чуле за типов али растура мамата...од калибарот на Immortal и од школата на Templars of Hip Hop..вреди да се чуе што има да кажи типов.

Peace!
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Mnogu mi e zal za deckovo .. kako be zosto be go ubija taka za dzabe i toa na 19 godini..
nogu nogu nogu go obozavam ... ako ostanese ziv vo 1994 i natamu ne znam sto li ke napravese ....



CHARIZMA 4 EVER !!!!

Bog da te blagoslovi brat ... vecno ke bides zapamten.Mnogu mi e zal .. mnogu ..
Inace vo 1993 godina Charizma se vrakal od diskoteka, i vo toa vreme veke bil poznat vo san hoze i nekoj klosar od ulica cul za nego i mislel deka e bogat i go ubiva vo nokta dodeka karizma si ode doma, sakajki da zeme pari od nego a vsusnost karizma nemal nikakva para.

Cc kolku gadno .. pocina za dzabe....
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Ajde da ve vidam kako vi se dopaga ova sranje.Sakam prosto da vidam site vie MAA FAKAZ producenti sto ke kazete za voa.Toa tuka na kajgana voopsto nema takvi so se vika i sekoj so replicira e maximum 17 godini momak so bubalici ... taka gi gledam jas.

Ajde pafnite na ova i uzivajte so zvukot koj dovaga od bregot na Bugarija.

 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Ajde da ve vidam kako vi se dopaga ova sranje.Sakam prosto da vidam site vie MAA FAKAZ producenti sto ke kazete za voa.Toa tuka na kajgana voopsto nema takvi so se vika i sekoj so replicira e maximum 17 godini momak so bubalici ... taka gi gledam jas.

Ajde pafnite na ova i uzivajte so zvukot koj dovaga od bregot na Bugarija.

А јас те замислуам тебе како некој многу опасен мадафакерштосфеебеиживоидиво, постар од 22 години значи искусна ебачина, облечен у широка G облека, со ризлата и (т.а.а.а) во рака и зачаден монитор и ништо шо не праи освен шо грицка нокти и сите не убија со факти и хејтања. Релна слика според мене, нели?

срѕ за оф топик ЧД
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
НОВИОТ СИНГЛ НА АЈС КЈУБ!
ЗНАЧИ ЧОВЕКОВ Е !ЅВЕР ИПОЛ ..НАКАЈ ДВА!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ice cube си е Ice Cube моментално со Гејм го држат вест коуст.Се каам што не бев у софија на концертот лани.Иначе на Гејм Ред Албум излегува на 15ти јуни ако не сте пишале ме мрзи да читам страниците :)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Ем се враќа со фристајл во микс со инструменталките на две одлични песни : Over на Drake и Beamer, Benz or Bentley на Lloyd Banks.

За прв сингл од новиот албум го прогласил "Not afraid" и ќе искочи на нивните радија овој петок, а албумот на 22 јуни.

Инаку, T.I. се врати со нов албум и малку поразличен стил од претходно.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
932
Поени од реакции
371
Респект и за Yaki Kadafi најталентираниот член на Outlawz, да не беше убиен на 19 години само небото ќе му беше лимит, најверојатно ќе го поминеше и недопирливиот Тупак :smir:

 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146

Новиот спот на Ice Cube.. he's back aiight. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom