Химен - подарок или јарем

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А за што служат?
За тоа што служат и другите заби со морфологија како осмиците. Работата е што денес осмиците кај повеќето деца не ни раснат, или раснат, ама па не растат правилно или немаат правилен изглед. Тоа се должи на фактот што денешната храна што се повеќе ја јадеме ни е спакувана, готова, ретко која храна што ја јадеме бара толку многу џвакања. Нашите предци немале храна ко нашата и не им правеле осмиците проблем со растам - не растам.
По твоето ако одиме ќе испадне дека и 6ката не треба, кај не се менува туку и најлесно се расипува.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.657
Поени од реакции
11.665
На девојчињата би им препорачала да не избрзуваат, да размислат пред да се одлучат за секс, не заради тоа што ќе каже околината, или некој иден дечко, туку заради самите себе, да не завршат со психички трауми и емоционални лузни.
Сите искуства се добредојдени, посебно негативните затоа што обично негативните ситуации не тераат да го активираме мозокот. Најдобрите воини се оние што преживеале најмногу лузни. Сеа не зборувам за екстреми :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
За тоа што служат и другите заби со морфологија како осмиците. Работата е што денес осмиците кај повеќето деца не ни раснат, или раснат, ама па не растат правилно или немаат правилен изглед. Тоа се должи на фактот што денешната храна што се повеќе ја јадеме ни е спакувана, готова, ретко која храна што ја јадеме бара толку многу џвакања. Нашите предци немале храна ко нашата и не им правеле осмиците проблем со растам - не растам.
По твоето ако одиме ќе испадне дека и 6ката не треба, кај не се менува туку и најлесно се расипува.
Па, јас не сум стоматолог, а тоа мислење околу непотребноста на осмиците ми го кажа стоматолог. Но можеби и ти си стоматолог, така да, јас тука не сум компетентна да дискутирам :)
Како и да е, моите осмици ме натераа да поверувам дека и пеколот помалку боли.....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па, јас не сум стоматолог, а тоа мислење околу непотребноста на осмиците ми го кажа стоматолог. Но можеби и ти си стоматолог, така да, јас тука не сум компетентна да дискутирам :)
Како и да е, моите осмици ме натераа да поверувам дека и пеколот помалку боли.....
Не сум стоматолог, моите се. Не дека твојот стоматолог е таков сигурно, туку многу колеги на моите им викаат на пациентите забов не треба да го вадиме а одбиваат да трошат време да го лечат, тоа е неетички. Знам дека некогаш нема излез ама прво се пробува на потешкиот начин. :)

Што се однесува до темава, женско сум ама сепак мислам дека премногу се преувеличува со свеченостиве во врска со „првиот пат“. Повеќе треба да се обрне внимание на заштитата и здравјето на партнерот отколку на тоа дали сега, дали идната недела, што ќе ми се деси? и тн. Да се разбереме, под ова не мислам уште на 14 години да се пуштаат во промет.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Сите искуства се добредојдени, посебно негативните затоа што обично негативните ситуации не тераат да го активираме мозокот. Најдобрите вои
ни се оние што преживеале најмногу лузни. Сеа не зборувам за екстреми :)
Се сложувам, само ако мислиш на мене, немам некои трауми од тој чин...Најверојатно затоа што бев прилично приземна и не сонував за кревет послан со ливчиња од ружа, миризливи свеќи, љубов како од бајките, свемирски секс со истовремени повеќекратни оргазми и слично.Повеќето девојки мислам дека имаат нереално високи очекувања за првиот секс, затоа и се разочарани на крај.И најбитно од се, немојте да мислите дека некој што не ве сакал претходно, ќе ве засака ако изгубите невиност со него!
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.657
Поени од реакции
11.665
Се сложувам, само ако мислиш на мене, немам некои трауми од тој чин...Најверојатно затоа што бев прилично приземна и не сонував за кревет послан со ливчиња од ружа, миризливи свеќи, љубов како од бајките, свемирски секс со истовремени повеќекратни оргазми и слично.Повеќето девојки мислам дека имаат нереално високи очекувања за првиот секс, затоа и се разочарани на крај.
Општо мислев :) Иначе најдобро е да го направиш тоа што го чувствуваш(колку и да е чудно) а не тоа што се презентира како ин и модерно!
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Подарок?
Да бе, ја мојот химен го спакував во кутивче, го спастрив, му врзав црвена машничка, стаив и картичка ( да се знае бре од кој е подарокот) и му го однесов на дотичниот за роденден.Подарокот подоцна беше поставен на видно место во собата, за да можат сите да му се диват, а воедно и да го пофалат мојот гест.

1. Сериозно, ако веќе некој очекува химен, т.е невиност како подарок, треба да биде спремен да го возврати подарокот,т.е и самиот да биде девица.А не, ја ќе бушам се што мрда, али сакам жена ми да биде невина и тачка.

2. Додуша, со ова хименопластиката, и на таквите им дојде крајот, од преголема желба за девица, на крај ќе завршат со некоја со километража ко на Сканија и сошиен химен.

На девојчињата би им препорачала да не избрзуваат, да размислат пред да се одлучат за секс, не заради тоа што ќе каже околината, или некој иден дечко, туку заради самите себе, да не завршат со психички трауми и емоционални лузни.
1. Статистиката покажала дека секој втор кај нас е ебачиште прва класа и сите тие имаат невини жени по дома :pos:

2. Вољим "плаво" па макар и фарбано :pos::tapp:
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
1. Статистиката покажала дека секој втор кај нас е ебачиште прва класа и сите тие имаат невини жени по дома :pos:

2. Вољим "плаво" па макар и фарбано :pos::tapp:
Статистиката лаже, секој прв кај нас е екстра ебачиште и не стигнува да постигне од што го бараат :pos:.

Жените само се прилагодуваат на новонастанатата машка екстра потентна ебачка популација која нормално преферира „невина“ :pos:.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Јас мислам дека од тинејџеркиве од 15 години кога си ја даваат невиноста не ни знаат што е тоа Химен....
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.640
Јас мислам дека од тинејџеркиве од 15 години кога си ја даваат невиноста не ни знаат што е тоа Химен....
Абе тоа е уствари она цртанот со тој мускулестиот со боб фризурата шо има многу јак меч...
Знаат како не знаат, колку се напредни децојчињата на денешно време... Веќе пробуваат и со домашни препарати да се скинат.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Во времињата пред ДНК тестовите и слични измислици на лукавиот, хименот in one piece гарантирал авторски права на татковство врз потомството кое ќе го донесела на свет власничката на истиот. Значи имал сосема јасна улога.
Веројатно останало во колективната потсвест на машката раја по светот ради тоа...:D
А нешто слушам играл и заштитна улога од болештини кај млада женска популација...only distant rumors...
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Во времињата пред ДНК тестовите и слични измислици на лукавиот, хименот in one piece гарантирал авторски права на татковство врз потомството кое ќе го донесела на свет власничката на истиот. Значи имал сосема јасна улога.
Веројатно останало во колективната потсвест на машката раја по светот ради тоа...:D
А нешто слушам играл и заштитна улога од болештини кај млада женска популација...only distant rumors...
Па не сум баш сигурна дека хименот гарантира татковство....Што ако, на пример 3 дена по кинењето на хименот улета некој друг?:D
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Па не сум баш сигурна дека хименот гарантира татковство....Што ако, на пример 3 дена по кинењето на хименот улета некој друг?
Хехе кај смеел да улета некој друг во тие времиња, освен братот, чичкото, таткото и останатата машка родбина:P

п.с Ова го имаш и кај нас во 21 век по планините кај што се "рамковните";)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Па не сум баш сигурна дека хименот гарантира татковство....Што ако, на пример 3 дена по кинењето на хименот улета некој друг?
Правиме муабет пред времето на ДНК тестови, in the year of the plague and such...
Мислиш дека прабабати знаела за one night stand?! Се напила троа повеќе ракија од обично и оној од горно маало шо и се бендисувал му се пуштила охрабрена од звуците на последниот cover на “По друм одам мајчице„ или некој сличен хит од тоа време? А и трудноќата е специфична работа, посебно кога живееле под constant night watch од зетот и неговата родбина...
Теоретски не гарантирало, но практично и тоа како...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom