Хероин, ѓаволот во прашок

LordCalipso

Староседелец
Член од
10 септември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
54
Gledam deka dosega nema pisano za najteskata droga,po licno iskustvo go imam koristeno dosta vreme pocnav so marihuana pa potoa ekstazi i zavrsiv so heroinot.Vo posledno vreme zacesteno e koristenjeto na ovaa droga nasekade niz svetot a dosta i vo nasava drzava,se koristi na razlicni nacini ne mora da znaci deka se vnesuva pravo vo vena se koristi i preku smrkanje,taka narecenoto "vozenje" na folija,pri rolanje na joint i vo cigara taka narecenoto "horse".Sreken sum sto se izvlekov od ovaa dosta teska bolest pred izvesno vreme,Ako ima nekoj slicni iskustva so ova slobodno neka gi kaze ili ako nekoj go koristi slobodno neka pobara sovet od mene za da mu pomognam pri odviknuvanjeto,Losa rabota e ama veruvajte so silna volja moze da se otkaze ne vi se potrebni nikakvi lekovi kako primer metadon i red drugi raboti samo izdrzlivost!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
Gledam deka dosega nema pisano za najteskata droga,po licno iskustvo go imam koristeno dosta vreme pocnav so marihuana pa potoa ekstazi i zavrsiv so heroinot.Vo posledno vreme zacesteno e koristenjeto na ovaa droga nasekade niz svetot a dosta i vo nasava drzava,se koristi na razlicni nacini ne mora da znaci deka se vnesuva pravo vo vena se koristi i preku smrkanje,taka narecenoto "vozenje" na folija,pri rolanje na joint i vo cigara taka narecenoto "horse".Sreken sum sto se izvlekov od ovaa dosta teska bolest pred izvesno vreme,Ako ima nekoj slicni iskustva so ova slobodno neka gi kaze ili ako nekoj go koristi slobodno neka pobara sovet od mene za da mu pomognam pri odviknuvanjeto,Losa rabota e ama veruvajte so silna volja moze da se otkaze ne vi se potrebni nikakvi lekovi kako primer metadon i red drugi raboti samo izdrzlivost!
Браво LordCalipso, почит за твојата јака воља и спремноста да помогнеш. Белким твоето лошо искуство ќе биде пример за оние кои мислат дека оваа или онаа дрога е лесна. Нема лесна (на почеток можда), секоја таква супстанца уништува, поспоро или побрзо.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Фак... Тоа со дрогите е срање, не би му посакал на никој да заглави во такви работи. Но и покрај се, најголем проблем во нашата држава е тоа што дрогата не е чиста. Најголемата причина за смрт на луѓето кои земаат дрога е земање нечиста дрога.

Како и да е... Не сам хероинот, туку и сите дроги се во оваа категорија.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Абе не е ѓавол хероинот, сам по себе е корисен во медицината како опијат и силен аналгетик во форма на морфиум за олеснување на болките при повреди и операции, некој енглез таму 1874 година го синтетизирал хероинот од морфиум со цел да направи уште помоќен опијат, неговата цел не била да создаде смрт во прашок туку некој вид помош на тие што им треба, кој ѓавол те тера да го зимаш ако немаш вистинска потреба, наркоманот е тој што е ѓавол
 

LordCalipso

Староседелец
Член од
10 септември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
54
Абе не е ѓавол хероинот, сам по себе е корисен во медицината како опијат и силен аналгетик во форма на морфиум за олеснување на болките при повреди и операции, некој енглез таму 1874 година го синтетизирал хероинот од морфиум со цел да направи уште помоќен опијат, неговата цел не била да создаде смрт во прашок туку некој вид помош на тие што им треба, кој ѓавол те тера да го зимаш ако немаш вистинска потреба, наркоманот е тој што е ѓавол
Mozebi bil izmislen za koristenje vo medicinata no potoa se pojavil vo drug oblik za nekoi da pravat golemi pari a naprotiv ne e narkomanot gjavolot tuka gresis na sekogo moze da mu se sluci toa od ljubopitnost,problemi,beganje od realnosta sekako deka ne bi sakal na nikoj da mu se sluci ova
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Никој не те тера со сила да зимаш ако е измислен за правење пари, ако сакаш вештачки да си го праиш убав животот се знае што е цената, ем пари ќе се изнадаваш, ем животот ќе си го упропастиш
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Фак... Тоа со дрогите е срање, не би му посакал на никој да заглави во такви работи. Но и покрај се, најголем проблем во нашата држава е тоа што дрогата не е чиста. Најголемата причина за смрт на луѓето кои земаат дрога е земање нечиста дрога.

Како и да е... Не сам хероинот, туку и сите дроги се во оваа категорија.
Epa toa e koa stavaat droga u heroinot.. -.-
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Срањето ради кое умираат сите!
Нема толку лесно одвикнување брат од ова..
Хероинот е баш ѓаволот во прашок..
Многу ме занима.. Како го конзумираше и како го одкажа?
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Zaedno so heroinot ide i mnogu kratok period potreben za da stanesh...dovolno zavisen.
Ako konzumirash marihuana cat-pat, si se drznal da probash heroin, i nevnimavajki si se zavlekol so nego podolgo od shto definitivno trebalo, no se osvestish navreme; so malku cvrsta volja mozes da se izvlecesh relativno lesno.
Ali ako se zavozish...pa-pa.

Hmm, narkomanite, zaedno so nivnite 'nepobedlivi' problemi, mozda i ne se gjavolot, ama onie koi im se najbliski...ne se bash sigurni vo toa, iako navistina se trudat da veruvaat deka toa odnesuvanje doagja samo od drogata, deka toa ne e covekot koj go poznavaat.
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Абе ја едно знам.. Викаат дека е најдобра дрога.. Мислам на филинг.. Тоа значи нема доволно и недоволно тука.. Еднаш проба.. Тоа е. Ти дава филинг неверојатен и едноставно МОРАШ пак..Е а затера со тоа.. На здравје да си го носиш.. Многу лоша ствар :nesum:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Хероинот за тие што го земаат повеќе време претставува како леб :nesum:
 

LordCalipso

Староседелец
Член од
10 септември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
54
Срањето ради кое умираат сите!
Нема толку лесно одвикнување брат од ова..
Хероинот е баш ѓаволот во прашок..
Многу ме занима.. Како го конзумираше и како го одкажа?
Go konzumirav na taka narecenoto "vozenje" na folija, navistina prvite 10tina pati ima dosta dobar filing opusten si so nisto ne se zamaras se ti e polno se ti e ramno, no potoa doagja teskoto veke pocnuva celo telo da te boli ako ne go zemas te fakaat krizi samo na toa mislis ne si funkcionalen. A go otkazav so jaka volja ednostavno zatvoranje doma 1 mesec i koristev diazepam za da mozam da zaspijam bidejki inaku ti se spie a nikako ne mozes da zaspies potrebno ti e po 3,4 apcinja da mozes da odspies nekoj saat.Ama sega sum sreken sto veke ne go koristam i ednas se izgorev,pak niz toj pekol da minuvam nema sansi.Nikogas nemoj da se lazes ni da go probas bidejki taka vadis karta za vo eden pravec.
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Знам дека спаѓа во хајли адиктив драгс, тешка дрога,
личности кои пробале викаат дека чувството е неописливо, чувство на љубов 10 пати поинтензивно од обично, еуфорија, безгрижност и релаксираност со отсуство на физичка и психичка болка, тоа се всушност тие краткотрајни ефекти кои подоцна скапо ги наплаќаш, ме интересира дали од првиот пат се станува зависен или индивидулно е? И што е клучното што те прави толку зависен? Психичката зависност да го почувствуваш тоа магично чувство again and again или физичката потреба од хероинот? Дали најпрво е психичка потреба па потоа се адаптира до таа мера во организмот што преминува во физичка или?
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Знам дека спаѓа во хајли адиктив драгс, тешка дрога,
личности кои пробале викаат дека чувството е неописливо, чувство на љубов 10 пати поинтензивно од обично, еуфорија, безгрижност и релаксираност со отсуство на физичка и психичка болка, тоа се всушност тие краткотрајни ефекти кои подоцна скапо ги наплаќаш, ме интересира дали од првиот пат се станува зависен или индивидулно е? И што е клучното што те прави толку зависен? Психичката зависност да го почувствуваш тоа магично чувство again and again или физичката потреба од хероинот? Дали најпрво е психичка потреба па потоа се адаптира до таа мера во организмот што преминува во физичка или?
Зависи, јас пред 4-5г. земав хероин ама заедно со џоинт, еднаш и последен пат за среќа... се чувствував многу лошо после неколку минути, ме возеа лоши трипови и имав многу чувство на каење и едвај чекав да помине се, па се тоа одеднаш се преточуваше во нешто прекрасно и така во круг. Едно чудно чувство (како можев баш јас да го направам тоа) Сабајлево кога се разбудив многу се тресев, не верувам дека тоа беа кризи секако беше мој тежок филм во главата што си го направив и имав многу обсесивни мисли што врвеа 100ка на саат како ,,ми треба уште ми треба уште" хаха не знам што всушност ми се дешаваше ако ме прашуваш. Утре дента испушив 2 кутии цигари и се радував што останав жив ама некако осеќав цело време морници по телото и пеперутки во стомакот.

16 години копиљ.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Зависи, јас пред 4-5г. земав хероин ама заедно со џоинт, еднаш и последен пат за среќа... се чувствував многу лошо после неколку минути, ме возеа лоши трипови и имав многу чувство на каење и едвај чекав да помине се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom