Хемиска апаратура?

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од panajotovicn, 21 октомври 2017.

 1. panajotovicn

  panajotovicn

  Член од:
  7 мај 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  Дали знаете каде може да се набави хемија апаратура во Македонијава? ...барем само епрувети?
   
 2. PsychoalieN

  PsychoalieN Омлет мастеР

  Член од:
  12 јули 2009
  Мислења:
  1.681
  Допаѓања:
  1.386
  Хемиска апаратура како таква скоро и да не постои, постојат лабараториска опрема, лабараториска стакларија, реагенси, хемии итн.

  Интерхем 02/3063-158
  Фармахем 02/2031-193
  Ила 02/3083-245
  Биотек 02/3110-106
  Варус 02/3115-122
   
  На GreatUniter му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nekojx

  Nekojx

  Член од:
  22 јули 2016
  Мислења:
  1.749
  Допаѓања:
  744
  Брекинг Бед да не си го гледал?
   
 4. panajotovicn

  panajotovicn

  Член од:
  7 мај 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  Lol
  --- Споено дупло мислење, 23 октомври 2017 ---
  Фала многу
   
  На PsychoalieN му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: