Харуки Мураками

Член од
19 април 2014
Мислења
417
Поени од реакции
1.198
Од "ТРИ" објавиле дека првиот дел од 1Q84 е повторно достапен така што може да си ги комлетирате трите делови. :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.189
Поени од реакции
35.151
Од "ТРИ" објавиле дека првиот дел од 1Q84 е повторно достапен така што може да си ги комлетирате трите делови. :)
Да, и еден ден откако го објавија тоа, јас конечно го најдов првиот дел на старо. :LOL:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.189
Поени од реакции
35.151
Член од
19 април 2014
Мислења
417
Поени од реакции
1.198
Нов роман на Мураками кој ќе биде издаден на јапонски јазик. Нема информации за насловот, кратката содржина, сем дека е долг 1.200 страници.
Ќе излезе наредниот месец на јапонски, на македонски веројатно ќе го имаме наредната година (се надевам :D) :love:
FB_IMG_1678838146726.jpg
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.326
Поени од реакции
8.002
Сите што не учевме српско-хрватски тешко ни оди. :D
Англиска верзија прва излегува че ја читаме. :cool:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.195
Поени од реакции
81.294
ja све англиски не можам,
само српски читам
македонски нема или е срање превод
 
  • Вау
Reactions: wot
Член од
19 април 2014
Мислења
417
Поени од реакции
1.198
Исти случај сум, некако не можам да се внесам на српски
Не ми смета српскиот мене, дури и подобар превод имаат од нас. Ама на македонски ми е најубаво и најлесно да читам, на англиски земам ако е некое ептен убаво издание или кое не верувам дека ќе биде преведено на македонски некогаш. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom