Хард диск екстерен или внатрешен

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
Abe ne e toa SRVER vo Taas Smisla be!
NAS SERVER go kupiv bez Hard Diskovi za 25€ poloven.
Јасно ми е знам за каков сервер се збори али додатни инвестиции се оваа, денес поврќе користиме стрим сервиси како Нетфликс, ХВО итн, така да изумира потребата од вакви вложивања, освен ако не ти треба за некој бизнис.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
5.344
Јасно ми е знам за каков сервер се збори али додатни инвестиции се оваа, денес поврќе користиме стрим сервиси како Нетфликс, ХВО итн, така да изумира потребата од вакви вложивања, освен ако не ти треба за некој бизнис.
Mocaj se na tie strim serveri!
Toa e dobro samo za bezvezni raboti i ako si mnogu na teren ili sl. pred se zaradi ogranicenosta od Internet brzina, pogotovo koga se raboti za golemi fajlovi kako moite od edno 120GB , da 120GB!

I Sigurno e samo doma kaj mene i koga e izvaden Kabelot od stecker. Se drugo MOZHI Nekoj da go gleda, cita, proveruva.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
Mocaj se na tie strim serveri!
Toa e dobro samo za bezvezni raboti i ako si mnogu na teren ili sl. pred se zaradi ogranicenosta od Internet brzina, pogotovo koga se raboti za golemi fajlovi kako moite od edno 120GB , da 120GB!

I Sigurno e samo doma kaj mene i koga e izvaden Kabelot od stecker. Se drugo MOZHI Nekoj da go gleda, cita, proveruva.
Секој си гледа што му е по корисно.
Лично за мене зборам не ми се исплати толку да вложам, имам брз интернет и можам да симнам причично брзо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom