Хаос во Сирија? Употребено хемиско оружје?

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
што мислите вие за овој акт од страна на владата и војската ? Премногу мртви... отруени невини луѓе..бебињата.....ваши мислења ? како го осудувате овој чин ? :S:unsure: :PPP
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
што мислите вие за овој акт од страна на владата и војската ? Премногу мртви... отруени невини луѓе..бебињата.....ваши мислења ? како го осудувате овој чин ? :S:unsure: :PPP
Незнам да ти кажам, цел ден ме врти коленото ради тоа, настрана ми моча и еве вечерва сон не ме фаќа, цела вечер се препотувам и се превртувам во креветов, не можам да заспијам. Цело време тоа ме секира.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Незнам да ти кажам, цел ден ме врти коленото ради тоа, настрана ми моча и еве вечерва сон не ме фаќа, цела вечер се препотувам и се превртувам во креветов, не можам да заспијам. Цело време тоа ме секира.
колку само трогателно...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ние не можеме ништо да направиме освен да изразиме барем трошка `жалење` ако може да се речи..

...и плус не можам да разберам каков ретард си,отвараш тема за убиени невини деца а ти ставаш смајли ( :P )
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Hang tough ! Од задапњачки сценарија само за таа пуста нафта, излегоа од колосек многу ствари и право ми се гади.

Видовте у Египет шо се деси .. Упс шо се дешава уствари !? Афтичка пролет - Пада влада - Мубарак у затвор - Пљачка пар месеци - Нема пари - Новите не чинат - Пак ѓурлутии - САД крева раце, не се мешале сега. Well that escalated quickly ! :гик:
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
што мислите вие за овој акт од страна на владата и војската ? Премногу мртви... отруени невини луѓе..бебињата.....ваши мислења ? како го осудувате овој чин ? :S:unsure: :PPP
Фрлани се од страна на САА термобарички бомби но никако по цивили освен ако ФСА не се криеле зад жени и деца како многу пати што знаат. Се смеев за едно видео се кријат терористиве канибали во една џамија и пукаат со снајпер од таму нормално дека САА ќе гледа да искористи шанса да ги неутрализира , а пак овие терористиве други одоздола снимаат демек силите на Асад еве се против "правилниот" ислам дека тој е Алевит и дека сите минариња ќе ги руши чиста пропаганда на Израел , САД и Саудиска Арабија https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/993369_406868202747704_654174818_n.png
--- надополнето: 22 август 2013 во 03:04 ---
Hang tough ! Од задапњачки сценарија само за таа пуста нафта, излегоа од колосек многу ствари и право ми се гади.

Видовте у Египет шо се деси .. Упс шо се дешава уствари !? Афтичка пролет - Пада влада - Мубарак у затвор - Пљачка пар месеци - Нема пари - Новите не чинат - Пак ѓурлутии - САД крева раце, не се мешале сега. Well that escalated quickly ! :гик:

Еве освен палењето на Христијанските домови ширум Египет и ова се случи http://www.mkd.mk/svet/vesti/od-egipetski-muzej-ukradeni-nad-1000-artefakti-zapaleni-mumii-foto#1 "демократска" работа ... На ред биле и пирамидите "сепак рака на срце политеистичко зло се тие многу од народот повторно ќе почне во Амон-Ра , Анубис , Озирис и ред други ќе верува "
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.245
Поени од реакции
27.593
Се знае кој џган се тепа у сирија. Глупите без панцир и шлем трчаат кон куршуми па ова...
 
А

Антоние

Гостин
Ова е класичен false flag напад оркестриран и изведен од ЦИА:

- На Асад му оди добро во борбата против бунтовниците
- Америка и Обединетите Нации концизно му пренесуваат на Асад дека ако изврши напади со хемиско оружје против цивилно население дека ЌЕ интервенираат воено
- Асад извршува напад со хемиско оружје против цивилно население


Заклучокот на приказнава е дека е бескрајно ретардирана. Асад не би извршил непотребен напад да ја испровоцира Америка да изврши инвазија, кога веќе сериозно се приближува до реалноста да го екстерминира секој останат бунтовник во таа негова пустиња. Ѓубрињата од Вашингтон го направија ова за да го прикажат Асад во најлошо светло и специфично таргетираа дечиња за да ги испозалепат сликите на секој западен медиум за да се промени американското јавно мислење во насока на поддржување на инвазија.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom