Ханиоти

Дискусија во форумот 'Грција' започната од cige, 10 јули 2015.

 1. cige

  cige

  Член од:
  6 ноември 2008
  Мислења:
  4.453
  Допаѓања:
  1.624
  Сум бил крај на Јули, немав никаков проблем за паркинг.
   
  На Кеплер му/ѝ се допаѓа ова.
 2. vecnost

  vecnost

  Член од:
  2 мај 2017
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  2
  daj pisi od 20ti maj dali moze da se kapi na halkidiki
   
 3. Avenger99

  Avenger99

  Член од:
  9 јули 2011
  Мислења:
  3.084
  Допаѓања:
  3.477
  Ај и мене ме интересира, каква е водата во Мај? Гледам 19 степени некаде.. се бањал ли некој тогаш?
   
 4. cige

  cige

  Член од:
  6 ноември 2008
  Мислења:
  4.453
  Допаѓања:
  1.624
  Водата не е ладна, ама народ нема.
   
  На Avenger99 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tinka90

  Tinka90

  Член од:
  15 мај 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Каква е плажата во ханиоти односно длабочината на морето? За мали деца каде е подобра плажата во ханиоти, пефкохори, полихроно или неа потидеа?
   
 6. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.356
  Допаѓања:
  3.610
  Не би ти препорачал со мали деца Ханиоти, три чекори и четвртиот мене ми е до над половината, веќе следен чекор е до врат, единствно плажата ми се допадна кај Молос кафичот, другото е просек.
  Сум бил на Паљури, тоа ти е после Пефкохори како заливче, но и таму е длабоко, можеби чекор повеќе имаш додека да ти стигне до врат водата, но за малечки дечиња не би рекол дека е добро.
  Неа Потидеа не сум бил и не знам како е.
  Со мали деца мој предлог ти е да одиш во Неи Пори, плажата е огромна и е плитко, исто имаш мал дел во Калитеа плиток ако веќе сакаш да си на Халкидики, али пак е помала плажата и многу дува ветер.
   
  На Tinka90 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. cige

  cige

  Член од:
  6 ноември 2008
  Мислења:
  4.453
  Допаѓања:
  1.624
  Па Ханиоти е 90% родители со дечиња. Водата е премногу топла, и не длабоко. Нормално дека не е за мали деца за без гума или елек. Паљури е уште поплитко.
   
 8. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.356
  Допаѓања:
  3.610
  Абе секаде има деца, али треба да си до нив цело време во Ханиоти, водата си е супер немам забелешка околу тоа, но дека е плитко за деца не би рекол, ако си бил Неи Пори ќе ме разбереш зошто нема споредба за плиткост.
   
  На cige му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tinka90

  Tinka90

  Член од:
  15 мај 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Па јас всушност не прашувам за мене немам деца јас лично сум била на тие места освен на Неа Потидеа ама немам обрнато внимание мене ми беше ок е сега прашувам за луѓе кои се мислат помеѓу тие опции биле две години по ред во Неи Пори и сега сакаат да сменат. Од тие знам за Калитеа дека има дел ептен плитко ама па качување спаѓање по рид со дете и еден куп опрема не е опција. Сепак ви благодарам за мислењата
   
 10. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.356
  Допаѓања:
  3.610
  Јас одам со свој превоз и кога бев Калитеа слегував до долу на паркингот покрај плажите со колата, водата беше супер, плажата е мала, лежалките барем 5 евра требаше да направиш промет по човек ако се сеќавам добро, но ветрот и брановите ни правеа доста проблеми.
   
  На *ena* му/ѝ се допаѓа ова.
 11. *ena*

  *ena*

  Член од:
  4 април 2008
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Мене ме интересира кои се цените за лежалките на познатата Молос Бич - Ханиоти,,како најпозната плажа дали се екстремно високи, дали е со пијалок и сл.? Сакаме да одиме со деца, а најблиска плажа од апартманите ни е таа...ај ве молам ако сте биле некој подетално за плажава...да не има журки секој ден па со децава да наеб*ме
   
 12. reddevil4ever

  reddevil4ever

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  5.192
  Допаѓања:
  2.234

  Плаќаш пијачка само.
  --- Споено дупло мислење, 17 мај 2017 ---
  Не би ти препорачал Ханиоти за деца. Во водата претежно има големи камења а и длабоко е.
  Во Пефкохори исто е длабоко но барем нема камења а и на 3-4км ти е Паљури каде водата е побистра, потопла и многу по плитка.
   
  Последно уредено: 17 мај 2017
 13. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.356
  Допаѓања:
  3.610
  Пијачка си плаќаш, кафето мислам дека беше 3-5 евра, пивото над 5, со една пијачка и две лежалки мислам дека прават комбинација.
  Ако јас се прашувам само таму е и убаво во Ханиоти, барем јас шетав и се фрлав во вода преку цел брег и таму мислам дека беше најдобро, битно ќе се осеќаш како да си во Србија.
   
 14. Avenger99

  Avenger99

  Член од:
  9 јули 2011
  Мислења:
  3.084
  Допаѓања:
  3.477
  Се наоѓа лесно смештај овај период во Ханиоти?
   
 15. warmaster

  warmaster

  Член од:
  30 јули 2008
  Мислења:
  4.096
  Допаѓања:
  2.572
  Паљури длабоко? Нешто си грешка. Сум бил и Неи Пори и Паљури. Паљури е поплитко и поубава е водата. Моите деца лани 3 и 4 години сами си одеа во вода во далечина од 20-30 метри и им беше до гуша. Баш за деца е. И неи пори е плитко но ваму мене ми беше поплитко
   

Сподели преку: