Ханиоти

Дискусија во форумот 'Грција' започната од cige, 10 јули 2015.

1. cige

cige

Член од:
    6 ноември 2008
    Мислења:
    4.453
    Допаѓања:
    1.624
    Сум бил крај на Јули, немав никаков проблем за паркинг.

На Кеплер му/ѝ се допаѓа ова.
  2. vecnost

vecnost

Член од:
    2 мај 2017
    Мислења:
    16
    Допаѓања:
    2
    daj pisi od 20ti maj dali moze da se kapi na halkidiki

3. Avenger99

Avenger99

Член од:
    9 јули 2011
    Мислења:
    3.084
    Допаѓања:
    3.477
    Ај и мене ме интересира, каква е водата во Мај? Гледам 19 степени некаде.. се бањал ли некој тогаш?

4. cige

cige

Член од:
    6 ноември 2008
    Мислења:
    4.453
    Допаѓања:
    1.624
    Водата не е ладна, ама народ нема.

На Avenger99 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Tinka90

Tinka90

Член од:
    15 мај 2017
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Каква е плажата во ханиоти односно длабочината на морето? За мали деца каде е подобра плажата во ханиоти, пефкохори, полихроно или неа потидеа?

6. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    3.356
    Допаѓања:
    3.610
    Не би ти препорачал со мали деца Ханиоти, три чекори и четвртиот мене ми е до над половината, веќе следен чекор е до врат, единствно плажата ми се допадна кај Молос кафичот, другото е просек.
    Сум бил на Паљури, тоа ти е после Пефкохори како заливче, но и таму е длабоко, можеби чекор повеќе имаш додека да ти стигне до врат водата, но за малечки дечиња не би рекол дека е добро.
    Неа Потидеа не сум бил и не знам како е.
    Со мали деца мој предлог ти е да одиш во Неи Пори, плажата е огромна и е плитко, исто имаш мал дел во Калитеа плиток ако веќе сакаш да си на Халкидики, али пак е помала плажата и многу дува ветер.

На Tinka90 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. cige

cige

Член од:
    6 ноември 2008
    Мислења:
    4.453
    Допаѓања:
    1.624
    Па Ханиоти е 90% родители со дечиња. Водата е премногу топла, и не длабоко. Нормално дека не е за мали деца за без гума или елек. Паљури е уште поплитко.

8. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    3.356
    Допаѓања:
    3.610
    Абе секаде има деца, али треба да си до нив цело време во Ханиоти, водата си е супер немам забелешка околу тоа, но дека е плитко за деца не би рекол, ако си бил Неи Пори ќе ме разбереш зошто нема споредба за плиткост.

На cige му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Tinka90

Tinka90

Член од:
    15 мај 2017
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Па јас всушност не прашувам за мене немам деца јас лично сум била на тие места освен на Неа Потидеа ама немам обрнато внимание мене ми беше ок е сега прашувам за луѓе кои се мислат помеѓу тие опции биле две години по ред во Неи Пори и сега сакаат да сменат. Од тие знам за Калитеа дека има дел ептен плитко ама па качување спаѓање по рид со дете и еден куп опрема не е опција. Сепак ви благодарам за мислењата

10. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    3.356
    Допаѓања:
    3.610
    Јас одам со свој превоз и кога бев Калитеа слегував до долу на паркингот покрај плажите со колата, водата беше супер, плажата е мала, лежалките барем 5 евра требаше да направиш промет по човек ако се сеќавам добро, но ветрот и брановите ни правеа доста проблеми.

На *ena* му/ѝ се допаѓа ова.
  11. *ena*

*ena*

Член од:
    4 април 2008
    Мислења:
    8
    Допаѓања:
    0
    Мене ме интересира кои се цените за лежалките на познатата Молос Бич - Ханиоти,,како најпозната плажа дали се екстремно високи, дали е со пијалок и сл.? Сакаме да одиме со деца, а најблиска плажа од апартманите ни е таа...ај ве молам ако сте биле некој подетално за плажава...да не има журки секој ден па со децава да наеб*ме

12. reddevil4ever

reddevil4ever

Член од:
    26 јануари 2009
    Мислења:
    5.192
    Допаѓања:
    2.234

Плаќаш пијачка само.
    --- Споено дупло мислење, 17 мај 2017 ---
    Не би ти препорачал Ханиоти за деца. Во водата претежно има големи камења а и длабоко е.
    Во Пефкохори исто е длабоко но барем нема камења а и на 3-4км ти е Паљури каде водата е побистра, потопла и многу по плитка.

Последно уредено: 17 мај 2017
  13. Кеплер

Кеплер

Член од:
    14 јануари 2015
    Мислења:
    3.356
    Допаѓања:
    3.610
    Пијачка си плаќаш, кафето мислам дека беше 3-5 евра, пивото над 5, со една пијачка и две лежалки мислам дека прават комбинација.
    Ако јас се прашувам само таму е и убаво во Ханиоти, барем јас шетав и се фрлав во вода преку цел брег и таму мислам дека беше најдобро, битно ќе се осеќаш како да си во Србија.

14. Avenger99

Avenger99

Член од:
    9 јули 2011
    Мислења:
    3.084
    Допаѓања:
    3.477
    Се наоѓа лесно смештај овај период во Ханиоти?

15. warmaster

warmaster

Член од:
    30 јули 2008
    Мислења:
    4.096
    Допаѓања:
    2.572
    Паљури длабоко? Нешто си грешка. Сум бил и Неи Пори и Паљури. Паљури е поплитко и поубава е водата. Моите деца лани 3 и 4 години сами си одеа во вода во далечина од 20-30 метри и им беше до гуша. Баш за деца е. И неи пори е плитко но ваму мене ми беше поплитко

Сподели преку: