Хамбургерот од „Седмица“ си иба мамата

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Кај е тоа Вили?
 
М

Мартин`

Гостин
Не сум од Скопје ама искрено имам пробано и од Вили ми се чини (во Аеродром беше не сум 100% сигурен) а имам пробано и од Седмица и тапа беше хамбургерот и на двете места.. посебно во Седмица погрд хамбургер немам јадено никогаш, ако тоа ви е најдобро искрено ве жалам. Подобро ќе одам во Мекдоналс иако и 5 не ме најадуваат сепак барем знам асална плескавица ќе јадам пред се и асален помфрит ..

Во Велес за 60 денари ќе мавнам еден асален хамбургер од Парадизо и ќе се најадам ко човек .. значи не ми е до парите да е квалитетно би дал и 150 денари за хамбургер ама нема смисла за такви како во Седмица да давам толку пари. :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Даре, со кое право го нарекуваш ова хамбургер веќе? :D Помија не му е рамна, немам јадено од седмица од фебруари негде и не жалам воопшто.

Лебот сув, желудникот ме боли после хамбургерот од тоа сојата, штедат на кечап и мајонез, уште да ти наплаќаат и за вилушката фали.
--- надополнето: Jun 2, 2011 9:39 PM ---
П.С.

Чисто да ви доловам во Road House каков хамбургер се служи со 700 грама плескавица :D



http://www.facebook.com/media/set/?set=a.188881404494930.43910.174848379231566
Шо цена е ова прекрасново?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
P

Princ

Гостин
Стотче изгледа, FlameOfSpirit толку извадила :)))
Огладнев.
 
P

PewDiePie

Гостин
Вили моментално е поим за асфт фуд за 7-ца.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Не сум од Скопје ама искрено имам пробано и од Вили ми се чини (во Аеродром беше не сум 100% сигурен) а имам пробано и од Седмица и тапа беше хамбургерот и на двете места.. посебно во Седмица погрд хамбургер немам јадено никогаш, ако тоа ви е најдобро искрено ве жалам. Подобро ќе одам во Мекдоналс иако и 5 не ме најадуваат сепак барем знам асална плескавица ќе јадам пред се и асален помфрит ..

Во Велес за 60 денари ќе мавнам еден хамбургер од Парадизо и ќе се најадам ко човек .. :)
Абе тоа и до навика,а и вкусови се.Не им се свиѓаше ни порано седмица на многу луѓе,али факт е дека беше подобра.Ако ништо друго имаа разумна цена до пред некое време,а хамбургер ко на стероди да е.Иначе ја сеа да отидам у Велес и таму кај што викаш у Парадизо најверојатно нема да ми се свиѓа,тоа е можеби и до навика.Али факт е дека седмица и останативе сендвичари се уништија.Пред некоја година ќе беше и друга прича.Али на крај крајева се е до вкусови.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Опаднат е квалитетот на „Седмица“, дефинитивно.
Почнаа да се шират коментари како „Вили“ е добар, ова-она... И пробав од таму... Хамбургерот во „Седмица“ во најлошо издание пак е подобар од оној на „Вили“.
Инаку „Мекдоналдс“ ги почитувам најмногу зошто за производите имаат стандарден вкус, каде и да одиш истиот квалитет на производ го добиваш (освен за помфритот).
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.635
Поени од реакции
13.073
Мистик, lad, јадев пред 4 години прв пут кај што викаш... Брате тоа као шо рече - грга од кечап/мајонез/сенф. И чинам дека и цената беше далеку поприступачна. Денес фаст фуд сендвичарите ги направија ресторани. Но разликата е очевидна. Во кој и да е ресторан добиваш далеку поквалитетна (поздрава) храна одколку во една сендвичара. Искрено, човек да се запраша дали да нарачува хамургер или пак да си седне комотно во некој од просечниве кафани/ресторани.
 
М

Мартин`

Гостин
Абе тоа и до навика,а и вкусови се.Не им се свиѓаше ни порано седмица на многу луѓе,али факт е дека беше подобра.Ако ништо друго имаа разумна цена до пред некое време,а хамбургер ко на стероди да е.Иначе ја сеа да отидам у Велес и таму кај што викаш у Парадизо најверојатно нема да ми се свиѓа,тоа е можеби и до навика.Али факт е дека седмица и останативе сендвичари се уништија.Пред некоја година ќе беше и друга прича.Али на крај крајева се е до вкусови.
Факт е дека секој според вкус ама неможеш да ми кажеш дека некој добар му е вкусот на плескавица од Седмица која има на се вкус само на месо не! и самиот кажа ко на стероиди да е .. плескавица толкава вкус никаков! За во Вили не сум сигурен може мене да не ми погодиле тогаш важно тогаш полужива плескавица, а е Мекдоналс е стандард квалитетно иако не најадува многу.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Абе најбоља е Тете ( корчагинци си знаат :) )........:P
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Подобро ќе одам во Мекдоналс иако и 5 не ме најадуваат сепак барем знам асална плескавица ќе јадам пред се и асален помфрит
Како мојш да речиш дека Мекдоналдс е асална плескавицана, највештачка е од сите. Помфритот е стандард, модерен и не е од вистински компири, ама е вкусен и сеа скоро сегде таков да давет...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom