ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Значи... комбето на ЦК тргна пред 20-тина минути од пред мојата зграда. Дојдоа експедитивно и ефективно: Дејан, госпоѓата чие име не го паметам и иксТрајчеикс кој излезе од факс за да помогне. Наполнавме гз преку глава цело комбе момци и девојки....

...со што официјалната акција на форумџиите од форумот Кајгана и Црвен Крст - е завршена, од нашиот дел, за реонот на Скопје. Очекувам Охрид и Струга да информираат за хепи-ендот и кај нив и во тек на вечерта да сумираме резултати и впечатоци. ЕДИТ: Струга, браво и за вас! Не се сомневав дека Дивајн ќе извлече максимум :)

Иако набрзина, докажавме дека со младелачката енергија и посветеност и поддршката и советите од постарата генерација, со сопствената несебичност и вложување, и со хуманоста која ја имаат Македонците во себе...постигнавме сосема солиден резултат.

Одлична иницијатива започната спонтано од еден "интересен" повод, која на крај се претвори во што се претвори и резултираше со повод за насмевка во повеќе домови, и желба за повторување на ваква и слични акции со подобрување на "скорот" отколку сега.

Честитки од мене до сите вклучени во акцијата, особени поздрави за луѓето кои донираа... најголема награда за секој од нас е да знае дека прави нешто несебично и вредно, да се почуствува корисен со мал влог кој се вика: дел од себе.

Затоа што сакаме,
затоа што можеме,
затоа што постојано учиме...

...и - успеваме :)


К за Кајгана, Н за Надеж.

браво.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
...со што официјалната акција на форумџиите од форумот Кајгана и Црвен Крст - е завршена, од нашиот дел, за реонот на Скопје. Очекувам Охрид и Струга да информираат за хепи-ендот и кај нив и во тек на вечерта да сумираме резултати и впечатоци. ЕДИТ: Струга, браво и за вас! Не се сомневав дека Дивајн ќе извлече максимум :)
браво.
Акцијата во Охрид заврши успешно. Беа собрани околу 200% повеќе ќеси/пакети со облека од минатиот пат, што според мене е повеќе од одлично. Поголема беше заинтересираноста денес отколку петокот што беше до некаде и очекувано поради лошото време пред 3 дена.:)
Фантом подоцна ќе постира слики од собраната помош.:smir:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Боби ман, те барав на мобилен да ти поткажам шо сме како сме.

Завршивме во Охрид пред саат и пол негде, денес бевме во постава Болиглава, џимеј, BOBI_KOSA, VeS, Емкаа и јас. Драстично поголем одзив отколку петокот, доаѓаа луѓе со џамбо ќеси, големи пакети, моравме на неколку пати да ги носиме од колите/комбињата до пунктот. За два дена организација, околу 600 флаери и 20 постери, плус прво организирање, мислам дека постигнавме повеќе од солидно. 9 пакети полни со облека, 5 џамбо ќеси до врв полни со облека, и околу 50 помали ќеси и мали пакетчиња. Се собра претежно облека за деца, иако имаше и неколку ќеси со облека за возрасни, кондурчиња за деца и една ќеса полна со играчки.

Јас лично сум презадоволен како главен организатор за Охрид, со оглед на тоа колку собравме за два дена, со вкупно 3 саати работа, еден час во петокот и нешто над два часа денес. Слика од собраното ќе постирам вечер накај 9.

Им благодарам на сите кои беа вклучени во акцијата, на целото форумџиско лоби на Кајгана низ Македонија, како и на охридските форумџии кои неуморно ја ширеа веста по интернет и телефон, па успеавме да ја постигнеме целта.

Се докажа дека кога се сака, се` се може. Ја завршивме оваа акција со надеж дека им ги разубавивме празниците на тие кои им беше потребна оваа донација. Здравје на пролет да организираме уште една акција, помасовна, похумана и поплодна од оваа.


Од Охрид за Кајгана, Фантом.
 

xtrajcex

BE STRONG!!!
Член од
10 декември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
сите среќни и весели :pipi:

само можам да додадам дека од ЦК беа презадоволни :)
па се надевам дека ке има уште вакви акции:smir:
:salut: до сите што учествуваа во оваа хумана акција :)
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
сите среќни и весели :pipi:

само можам да додадам дека од ЦК беа презадоволни :)
па се надевам дека ке има уште вакви акции:smir:
:salut: до сите што учествуваа во оваа хумана акција :)
Како и да е јас мислам дека презадоволни ќе бидат Семејствата и оние луѓе кои ќе се пронајдат во нашите донации:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Одлично сработено :vozbud: поздрав и браво до сите хумани кајганџии...напролет побогато
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Се согласувам со Фантом и Болиглава, акцијава во Охрид мислам дек беше повеќе од успешна, наполнавме цело комбе.:back:
Иако бев само денес дефинитивно супер си поминав
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
За то како помина акцијата пишав погоре, еве сега слики од собраното.







 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Aлал вера!!!

Нареден пат вакви слики од ЦЕЛА земја има да создадеме!
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Леле луѓе пресреќен сум :) Сликиве ме расположија до максимум!!! :vozbud::vozbud::vozbud:

Браво за сите што донираа (а ги имаше многу) и браво за сите нас кои мрзневме (и не се каеме) за доброто на многу семејства во Македонија!!!

Поздрав до сите и ајде на пролет уште една хуманитарка!!! (сметајте на мене и за тогаш) :helou:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Конечно стигнав на компјутер да рецензирам во кратки црти. Искрено, презадоволен сум од количината на собраните средства. Мило ми е што дојдоа толку хумани луѓе, со срце да донираат.
Истовремено некои се распрашуваа кога ќе има нареден пат ваква акција. Од оваа очекувањата и те како се исполнија, среќен сум што обезбедивме насмевка и задоволство кај лицата на кои стварно им е потребно тоа, особено сега во новогодишна атмосфера.
 

BOBI_KOSA

Ишишан, Заклан
Член од
16 април 2008
Мислења
359
Поени од реакции
9
Па ние сме биле џверој бе, дури кога ги земаше тој со комбето од црвен крст не му се вервеше дека се ова го иаме собрано. И прашвеше кој сте вие, од која ангенција ова она, а и поздрав до кајгана и едно големо браво за иницијаторите на акцијава. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom