ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

xtrajcex

BE STRONG!!!
Член од
10 декември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
Океј.

Ѕоне, Тијана, било кој... како ќе го организираме транспортот утре?
ЈАС СЕ ЈАВИВ ВО ЦК ТАКА ДА УТРЕ КЕ МИ СЕ ЈАВАТ ПА КЕ ВИДИМЕ КАКО КЕ СЕ ИЗВЕДЕ ТОА.САМО ИМА МАЛ ПРОБЛМ КООРДИНАТОРОТ ШТО Е ЗА НАС МОРА ДА БИДЕ ПРИСУТЕН НА НЕКОЈА ДОНАЦИЈА ПА ПРОБЛЕМ Е ЗА ДАЛИ КЕ ОБЕЗБЕДИ ВОЗИЛО (МАДА ОД НЕЗИНА СТРАНА МИ БЕШЕ ВЕТЕНО ДЕКА СЕ КЕ СЕ СРЕДИ ).ТАКА ДА СЕПАК САБАЈЛЕ КЕ МИ ЈАВАТ ПОТОЧНО ШТО И КАКО КЕ БИДЕ. СЕ НАДЕВАМ СЕ КЕ СЕ СРЕДИ И ДЕКА КЕ ОБЕЗБЕДАТ ВОЗИЛО :)
ПОЗЗ
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Узбуна до БОБИИИИИ :jaj::jaj::jaj: Недостапен е, а комбето веќе помина од кај мене :salut:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ц ц ц ц ц ЅОНЕ и ти Трајче,ми дужите едно огромно кафе...бараби едни!!!:)))))))
Друг пат вакви работи да не ми правите,абе викам јас на жените се треба да се остави...уште вчера ќе си се договоревме...:back:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
само што заминаа од кај мене.
камиончето беше пуно цело,не знам како ќе ги сместат работие од кај боби(кој веќе е буден не се секирате:)) ќе пукне камеончено лелеее радости еј:)))))))
колку само бев горда леле леле леле
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Узбуна до БОБИИИИИ :jaj::jaj::jaj: Недостапен е, а комбето веќе помина од кај мене :salut:
Се видовме со Трајче, го видов комбето. Нема теорија третина од работите да ги собере, откако дојдоа од кај Магде. Им предложив да се организираат во Даре Џамбаз кај да ги сместат работите, па да дојдат кај мене празни (во надеж дека ќе завршиме работа со едно возење:) ).

И, така...
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
НА ДВЕ ТУРИ :vozbud:

Се видовме со Трајче, го видов комбето. Нема теорија третина од работите да ги собере, откако дојдоа од кај Магде. Им предложив да се организираат во Даре Џамбаз кај да ги сместат работите, па да дојдат кај мене празни (во надеж дека ќе завршиме работа со едно возење:) ).

И, така...
Бато кај тебе останува утре да се помине пошо утре им стигал ГОЛЕМИОТ КАМИОН :pos2: Не шала на страна немало време да се враќаат па ке ве исконтактираат дали реку Јана дали преку Трајче или мене али како и да е утре ќе се заврши и таа работа:smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
НА ДВЕ ТУРИ :vozbud:


Бато кај тебе останува утре да се помине пошо утре им стигал ГОЛЕМИОТ КАМИОН :pos2: Не шала на страна немало време да се враќаат па ке ве исконтактираат дали реку Јана дали преку Трајче или мене али како и да е утре ќе се заврши и таа работа:smir:
Еми арно ко велиш така, синко.

Утре нек јет.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Нели требаше во исто време да ги однесиме работите?:jaj:
Добро, ако веќе не е така, ќе ги однесам и јас моите кај да е.
Успат, честитки на собраните купишта, се надевам ќе згрееме и израдуваме многу деца, кои тоа не можат сами да си го дозволат.:smir:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.174
Поени од реакции
34.306
Не удривте некоја фотка на собраните прилози на крај? :)
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
пропагандни клипови и фалби , многу роба а отчет никаде...


проневра.... серпико има гардероба за до правнуци:vozbud::vozbud::vozbud:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Нели требаше во исто време да ги однесиме работите?:jaj:
Добро, ако веќе не е така, ќе ги однесам и јас моите кај да е.
Успат, честитки на собраните купишта, се надевам ќе згрееме и израдуваме многу деца, кои тоа не можат сами да си го дозволат.:smir:
E, денес де :) Во ист саат е неможно, поради шо на пример, сега ми се прејавија од црвен крст и еден дечко со комбенцето ќе дојде да ги собереме стварите. А во суштина сето ова го викам за некоја добра душа, која би прочитала, да дојде и да помогне ако сака :) за 30 минути макс кај Серпико Крст Јоу Јоу Репрезент. Ако не....

пропагандни клипови и фалби , многу роба а отчет никаде...


проневра.... серпико има гардероба за до правнуци:vozbud::vozbud::vozbud:


....ќе имам за продавање низ зграда, за новогодишни пакетчиња, за се живо и диво :))
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас ги предадов донираните алишта во ЦК. Иако изгледам смешно така сама и со помалку работи од Скопјанчиштава :)pos2:), сепак еве некоја слика. И да си кажам ... собрани се повеќе работи од што очекував и задоволна сум. Во ЦК ме примија зачудени од купот кеси (8 големи и тешки и неколку помали), што најверојатно им е непознат до сега.:toe: Тоа е, мал град ...
Значи ова е мојата слатка кутија во која беа оставани донациите ...


еве дел од купчето во кола, на пат кон неговото место ...


и ете не во ЦК


Им благодарам на сите кои учествуваа во акцијава и се надевам на уште поголем одзив некој нареден пат. Одлично завршена работа за кратко време ... среќна сум.
И така:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom