ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
После Велија бил фраер :tapp: може да ни се фати за...за малиот прст од ногата...башка ние не се фалиме како него :tapp: хуманитарност не е за фалење ама ајде кој сфаќа? :toe:
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Само некако ми се промакна информацијата со креветчето...Лана е ѕвер, луѓе! Обезбеди детско креветче! Одеше по луѓено и им ги носеше торбите од на пазар, и му раскажвеше за акцијата :)))
:pipi:

Ај сега стварно да се договориме за креветчето.

АЛАРМ! Боби, Немирна или кој и да е од останатите што контактираа со луѓето од ЦК.

Тетката со креветчето ми остави број, кажа дека е речиси ново, дека не би го фрлила и дека е навистина расположена да го донира. Имам број, имам приближна локација, треба само некој да ја пренесе информацијава до ЦК и поконкретно да се договори околу траспорт. Нормално, ако се заинтересирани да го примат.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Јупииии, готово е се`. Мисија: завршена. :eek:lee:

И не беше воопшто тешко и не ни одзема воопшто посебно време, а помогнавме толку. :) Дури и си докажавме дека умееме да работиме како тим, што ќе биде полезно за следнава ваква акција.

И дечки, ЦК активисти, читајте ја Лана :) Како да се пренесе креветчето? Со него ќе ја завршиме акцијава. :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Јупииии, готово е се`. Мисија: завршена. :eek:lee:

И не беше воопшто тешко и не ни одзема воопшто посебно време, а помогнавме толку. :) Дури и си докажавме дека умееме да работиме како тим, што ќе биде полезно за следнава ваква акција.

И дечки, ЦК активисти, читајте ја Лана :) Како да се пренесе креветчето? Со него ќе ја завршиме акцијава. :)
Креветчето може да се расклопи и да се пренесе и во такси, крај краева.

Утре посабајлечки имам некои обврски, после тоа ќе се уклучам тука и ако нема побистра идеја, ќе прајме герила.
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Креветчето може да се расклопи и да се пренесе и во такси, крај краева.

Утре посабајлечки имам некои обврски, после тоа ќе се уклучам тука и ако нема побистра идеја, ќе прајме герила.

Драги, многу ти фала што ме просветли, во спротивно немаше никогаш да ми текне. :tapp:
Зошто мислиш дека кога би имала таква олеснителна околност на располагање, досега и сама не би го однела креветчето во ЦК со такси???

Жената спомна тешкотии при расклопување, кои кога не би постоеле веќе одамна ќе го однеле креветчето сами. Значи стриктно прашуваше какви се можностите за превоз на креветчето такво какво што е.

Ти го праќам контактот, па превземи од тука.:smir:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Големо Браво за акцијата, а сега ја затварам темата. :)
Се надевам дека Серпико ќе соопшти дека и операцијата Детско креветче е успешна. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom