ХИВ/СИДА

Член од
12 март 2009
Мислења
19.808
Поени од реакции
15.730

многу добар филм за АИДСот, од времето кога се појавил во УСА и ХАОСОТ... Агенцијата за здравство забранувала секакви лекови а вршеле тестирање на болните со штетни лекови, смртноста била 96%, за 6 месеци по заразувањето

сега е на ТВ Телма, а беше и пред неколку години

Има и онлајн, со превод на српско/хрватски
https://filmclub.tv/movie/dallas-buyers-club-2013-video_aecb4ec0c.html
 
Последно уредено:
Член од
11 февруари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
2
Ako imas oralen odnos so nekoj sumliv i si zavrsis sve kako so treba dali toa znaci deka si hiv pozitiven?
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
У случај да имаш херпес на уста, или рана во внатрешниот дел на устата, и партнерот има ХИВ што не е под контрола (т.е не се недетектабилни) тогаш има некоја мала шанса од инфекција.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Ako imas oralen odnos so nekoj sumliv i si zavrsis sve kako so treba dali toa znaci deka si hiv pozitiven?
Ум во глаата не е само хив опасноста.Генитален херпес,хпв и многу други заебанции.Заштита пред задоволство.
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
2
Imam slucaj kaj so samo se zadovoluvav i spermata e po tecna i testisite se ko po sobrani i po mali i isto koa uriniram imam ko peckanje
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Imam slucaj kaj so samo se zadovoluvav i spermata e po tecna i testisite se ko po sobrani i po mali i isto koa uriniram imam ko peckanje
Кикац немој да се мачиш,ако те мачат мрачни мисли оди тестирај се.Мало пецкање не е знак за ХИВ.Не прави си такви филмови.
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
2
Druze bev negativen treba 3 meseci sea da cekam pa pak da idam dali imam nekoja infekcija li e so e rabotata ne znam
 
Член од
13 јули 2023
Мислења
4
Поени од реакции
2
Здраво дечки. Колкави се шансите преку страсно љубење да се добие вирусот? Пред неколку дена се ,,сплеткав" со една девојка за која подоцна дознав дека е можно да е позитивна.. додека се љубевме 2 пати ме гризна не ми отвори ни рана ни ништо но сепак сега имам сомнеж и страв. Ќе се тестирам секако но тоа морам после 3 месеци. Ваше мислење околу ова?
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
229
Поени од реакции
339
Здраво дечки. Колкави се шансите преку страсно љубење да се добие вирусот? Пред неколку дена се ,,сплеткав" со една девојка за која подоцна дознав дека е можно да е позитивна.. додека се љубевме 2 пати ме гризна не ми отвори ни рана ни ништо но сепак сега имам сомнеж и страв. Ќе се тестирам секако но тоа морам после 3 месеци. Ваше мислење околу ова?
HIV ne se prenesuva preku plunka, smireno. Ponatamu //za da ostanes smiren// napravi si virus marker.
Sekoe dobro.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom