Ф`стак ( Садници, Успешност на пазарот, Искуства )

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.035
Поени од реакции
1.566
Испитувам за во Јужна ( Југо-Источна ) Македонија би сакал да посадам Ф`стаци , па сакам да знам доколку било кој има било какво искуство со ова овошје да ми помогне, малку ум да ми подари.

ПС: Досега искуство воопшто немам со овоштарство, но по се што прочитав за Ф`стакот - не бара претерано оддржување , значи и покрај тоа што работам и живеам во Скопје, би можело да се одгледува без проблеми.
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
414
Поени од реакции
149
Испитувам за во Јужна ( Југо-Источна ) Македонија би сакал да посадам Ф`стаци , па сакам да знам доколку било кој има било какво искуство со ова овошје да ми помогне, малку ум да ми подари.

ПС: Досега искуство воопшто немам со овоштарство, но по се што прочитав за Ф`стакот - не бара претерано оддржување , значи и покрај тоа што работам и живеам во Скопје, би можело да се одгледува без проблеми.
Многу добра заштита од крадци ако несакаш да работиш за друг
 

Не-го-знам

svetac ivan iscelitel
Член од
3 мај 2015
Мислења
525
Поени од реакции
215
Електрична ограда со висина од 3 метра !!! Оти многу лопови има во државава ќе те скапат крадење !
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.003
Поени од реакции
8.307
Електрична ограда со висина од 3 метра !!! Оти многу лопови има во државава ќе те скапат крадење !
така ЕВН ќе те кради и пак заебан :D

Не е така едноставно да пуштиш струја на оградата, побргу ќе отвориш агенција за шпиунажа...
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
510
Поени од реакции
100
fstak-vera imas vo levidia samo sto fstakot ne e kalemen ke rodi duri posle 10 godini.licno praveno muabet so timot od levidia uspeva kaj nas. nesmee turcija da izvezuva kalemen fstak zatoa ne e kalemen.

imate dobri orevi koj saka da podiga ovostarnik.
 
На врв Bottom