Фјодор Емилианенко

Член од
5 август 2011
Мислења
42
Поени од реакции
8
ХМММММ...Не знам дали таа брзина може да ја добие со стероиди...Нели стероидите само те напумпуваат и ништо друго... Ако ме прашуваш мене(иако не сум гледал негови мечеви во живо затоа што сум бил малечок) Тајсон го имаше тоа нешто...Како што Али го имаше движењето, Тајсон го имаше нокаутот... Па и Фрејзер не бил многу позади Тајсон ако ја гледаме силината на ударот...

бај тхе веј -стварно добро видео...
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Од Федор прејдовме на Тајсон :icon_lol:.

Тајсон беше последен од тешкашите кој имаше осет за шампион и кој беше на ниво. Сите после него се смешки во споредба што е тажно за боксот како вештина.

Веќе нема што да ги мотивира децата да тренираат, сите мечови станаа жива досада :(.

Инаку кој сака да види перфектен ненаместен меч нека го гледа мечот на Џо Луис со Томи Фар каде со наместена судиска одлука победи Џо Луис иако беше маестрално надигран од Фар. Нема спектакуларни удари ама може да се види што е врвен бокс во најрафинирана форма :).

 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
брат Онаа маса и енергија не се добива од нормално јадење и тренинг.. Ај провери 99.9% од денешните борци ја немаат таа експлозивност и брзина на тајсон..

Се разбира он правел и напорни тренинзи ама што е многу ств е многу..Гледај брзина на удари 5-6 крошиња + 2 аперката во една сцена.. Незнаеш дали да бегаш или да плачеш:pos:

http://www.youtube.com/watch?v=RSeGic29pfQ
не е точно дека тајсон земал стероиди,прво основно боксерите не му одговара да земаат стероиди бидејќи губат на подвижност, исто така тешко да поминиш незабележан од комисијата во америка, ќе го фателе 100 %, значи од 20 години кариера, тој не е фатен од никаква комисија дека земал стероиди или пак било каква хормонска терапија и сл.
мислам дека има историја со дрога али допинг и такви срања нема шанси
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
не е точно дека тајсон земал стероиди,прво основно боксерите не му одговара да земаат стероиди бидејќи губат на подвижност, исто така тешко да поминиш незабележан од комисијата во америка, ќе го фателе 100 %, значи од 20 години кариера, тој не е фатен од никаква комисија дека земал стероиди или пак било каква хормонска терапија и сл.
мислам дека има историја со дрога али допинг и такви срања нема шанси
чекај малце ти мислиш дека стероидите се само за мускули? Друже голема грешка си.. Мајк Тајсон,Мајк Фелпс за Јусеин Болт не сум сигурен.. Сите имаат земано.. Знаеш ли како ја чистат крвта? Баш ни кажуваше тренерот што правеле сите борци.. Им вадат 1 литро крв на пример.. Го ставаат во епрувети и тоа што се скапаните материи се таложат,ја цедат и пак му ја враќаат назад.. Затоа никој не е фатен а ненормални перформанси има.. За Тајсон и Фелпс сум 100% сигурен..
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Нема врвен спортист од тие со огромни мускули посебно каде се бара експлозивност како спринтерите кои не се на стероиди исто и за возачите на точак а за боксерите не знам ама не би ме чудело некои да земаат. Што се се прави ама јавноста не знае па тоа цели лаборатории се во игра :icon_lol:.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Нема врвен спортист од тие со огромни мускули посебно каде се бара експлозивност како спринтерите кои не се на стероиди исто и за возачите на точак а за боксерите не знам ама не би ме чудело некои да земаат. Што се се прави ама јавноста не знае па тоа цели лаборатории се во игра :icon_lol:.
Да брат.. Замисли бодибилдерите не ги фаќаат не па овие другиве :D Што мислиш фудбалерите се нешто различно?Рагби,безбол таму мислам највеќе има..

Баш ме зачуди зошто на фудбалерите им даваат креатин..незнам каква улога ќе им игра тоа во нивната подвижност..
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Да брат.. Замисли бодибилдерите не ги фаќаат не па овие другиве :D Што мислиш фудбалерите се нешто различно?Рагби,безбол таму мислам највеќе има..

Баш ме зачуди зошто на фудбалерите им даваат креатин..незнам каква улога ќе им игра тоа во нивната подвижност..
Зашто баш нив креатин не знам (јас никогаш не би го зел) ама знам какви пари се во игра и какви се финти не се прават за да добиеш макар и 3% предност пред противникот која често е и одлучувачка за победа. Цела индустрија е тоа на врвни хемичари и да се фаќаа сите треба барем на 70% да им се одземат титулите :icon_lol:. Спортовите намерно не ги спомнувам поединечно, си знаеме каде и како најчесто се користат.

Нема денес врвен спорт без хемија а кој сака да е чист му симнувам капа.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Еве мој другар ми кажа дека им понудиле креатин да земаат.. Пошто беа на турнеа во Шведска,Романија и Франција и таму им збореле зошто треба да земаат креатин.. Ај бодибилдинг да ама за фудбал се изненадив
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Еве мој другар ми кажа дека им понудиле креатин да земаат.. Пошто беа на турнеа во Шведска,Романија и Франција и таму им збореле зошто треба да земаат креатин.. Ај бодибилдинг да ама за фудбал се изненадив
Креатинот е потребен за сила и енергија, не за растење на мускулите. Кога работиш некоја физичка активност со висок интензитет (пример чучањ или бенч со 90% од максималната тежина), првите 15тина секунди телото ке користи нешто што се вика ATP, хемикалија составена од креатин и фосфор.
Креатинот е посебно битен кај олимписките кревачи зашто нивните движења бараат огромна експлозивност, не само сурова сила.

За стероидите сте во право. Многу врвни спортисти земаат стероиди. Проблемот е што истите имаат пристап до високо-квалитетни, некомерцијални продукти (меѓу кои и стероиди) кои тешко се детектираат во организмот.

Она за филтрирање на крвта што ви кажал тренерот и не ми е баш логично со оглед на тоа дека стероидите се прават на база на тестостерон. Нема тука штетни материјали, има само можни последици од користење, иако во последно време штетните последици се се помалкубројни. Веројатно луѓето научиле како да ги користат.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Креатинот е потребен за сила и енергија, не за растење на мускулите. Кога работиш некоја физичка активност со висок интензитет (пример чучањ или бенч со 90% од максималната тежина), првите 15тина секунди телото ке користи нешто што се вика ATP, хемикалија составена од креатин и фосфор.
Креатинот е посебно битен кај олимписките кревачи зашто нивните движења бараат огромна експлозивност, не само сурова сила.

За стероидите сте во право. Многу врвни спортисти земаат стероиди. Проблемот е што истите имаат пристап до високо-квалитетни, некомерцијални продукти (меѓу кои и стероиди) кои тешко се детектираат во организмот.

Она за филтрирање на крвта што ви кажал тренерот и не ми е баш логично со оглед на тоа дека стероидите се прават на база на тестостерон. Нема тука штетни материјали, има само можни последици од користење, иако во последно време штетните последици се се помалкубројни. Веројатно луѓето научиле како да ги користат.
Фала на информација.. Знам дека креатинот задржува вода во мускулите и дека после тренинг мускулите остануваат напумпани.. Тоа трае 2-3 дена.. Ова незнаев зошто фудбалерите го користат..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom