Фчерашни новости - хумористично-сатирична емисија

Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Ме напна еден другар гледај го клипчето со Марјан Стојаноски та гледај го, го премотав во рок од 10 секунди, мислам дека фатив сида од шо беше глупо, треба да одам да се проверам. Ова чудо треба да се укине под итно.
Ко го гледав дури и жал ми падна за Мајранчо наш. Си викам овие исав немаат. После го гледам и Мајранчо со нив. :facepalm:
Па се изнаредија и тој пијаницата градоначалнико, па Јани Макрадули, па онаа вести шо чита, и тогаш ми се слоши. :pov:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Што е ова со папагалов на Марјан ? Не го разбирам .
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.169



П.С. Оние што ја пееја песната за папагалот се мање више истите пејачи кои направија песна за да успее референдумот на 30 Септември. Проѕирни се со пропагандава :toe:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Гледајќи ги коментарите на ФБ си помислив дали нешто не е во ред со мене што ова со папагалов ми е една од најглупите работи што ја имаат направено. Изгледа се е во ред!
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Goran Man, na forumov Taruno mislam bese
Ауу никако... дечкото три чисти нема, жив оток е, најголем успех му беше кога на боби бетмен му правеше клипчиња компилација исечоци од дткања, а хуморот му е поштетен од загадувањето во скопје.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
532
Поени од реакции
614
Mора да се признае едно од видеово со папагалот - политичарите (плус Фрчкоски и презентерките) ептен се убедливи во зборувањето. Зборат за папагалот со ист тон како и кога зборат за озбилни работи. Веројатно глумењето на дневна база си го прави своето. До совршенство се дојдени.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Да беше к-15 ќе го забуфтаа МарИјан со тешка артилерија.
Ова не беше слабо, туку беше анти.

Штета, Бранко има пронајдено пар ликови што имаат талент, ама ако сака прифатеност од таа публика шо го сакаше К-15 треба да си пердашат без помилување никого. По тоа беа препознатливи.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Добар момент беше кога го бараат папагалот на земја, што претпоставувам соодветсвуваше со тоа кога џандарите го бараа грујо по ѓепеци. Во глобала cringeworthy скеч со поедини блесоци.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Goran Man, na forumov Taruno mislam bese
За кого точно зборувате? Мислам кој лик од Фчерашни глуми тој? Мене Ланчо ми е интересен а и Јелисалфета некогаш. Другите некако со сила се трудат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За кого точно зборувате? Мислам кој лик од Фчерашни глуми тој? Мене Ланчо ми е интересен а и Јелисалфета некогаш. Другите некако со сила се трудат.
Не знам, не ги следам, само првите неколку епизоди преклани :) На лик го знам
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Да беше к-15 ќе го забуфтаа МарИјан со тешка артилерија.
Ова не беше слабо, туку беше анти.

Штета, Бранко има пронајдено пар ликови што имаат талент, ама ако сака прифатеност од таа публика шо го сакаше К-15 треба да си пердашат без помилување никого. По тоа беа препознатливи.
Па тоа и го прават, не е
само против вмро хуморов.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Гледав пред некоја недела емисијата на Бојана Улица Македонија и гости беа Фчерашни дел од екипата тука беше и Моџо (познат твитерџија) во првата сезона што глумеше Јога нешто . Тој кажа дека го пишува хуморот со некогаш нешто измени во текстот од другите членови.


Паметам прва сезона мислам беше во еден скеч гостуваше и Ѓоко Таневски а предходната сезона го има и Ранко Бубамара.

Туку имало и за СДСМ хумор не дека се зезаат само со ВМРО.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom