Фчерашни новости - хумористично-сатирична емисија

K

kicodarker

Гостин
Kaко успевате да најдите политичка позадина во се и сешто не ми е јасно. Ако не спомнеле за договорот биле педери, ако спомнеле биле политички ориентирани. Ебати државата кај што најглавни случувања се политичките и се гледани како сапуница.
Еве јас досега епизода не сум пропуштил од фчерашни оти и онака ништо не се снима и друго, и ако гледаме политички:
- Маме му ебаа на вмровците уште кога беа на власт
- Маме им ебаа и на вмро/сдсм кога беа во фаза на промена на власта
- Маме и ебаа и на сдсм кога дојдоа на власт
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Море добра поента има @курајбер
И мене сеа ме заинтересира дали и како ќе се прикаже референдумот.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не знам на кој твит било ова реплика зошто мора да го знаеш контекстот во кој е пишано. Друга работа, неговите лични ставови не значи дека ќе се одразат во програмата на фчерашни.

Во секој случај не бев саркастичен туку сериозно ме интересира како ќе го прикажат договоров и референдумот.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.800
Не знам на кој твит било ова реплика зошто мора да го знаеш контекстот во кој е пишано. Друга работа, неговите лични ставови не значи дека ќе се одразат во програмата на фчерашни.

Во секој случај не бев саркастичен туку сериозно ме интересира како ќе го прикажат договоров и референдумот.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Знам дека не беше. Собери го личниот став + ставот на финансиерот и тука можеш веќе да направиш добра проценка за тоа кај ќе иде работава.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Знам дека не беше. Собери го личниот став + ставот на финансиерот и тука можеш веќе да направиш добра проценка за тоа кај ќе иде работава.
Тоа што усаид ги финансира нема никаква врска.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Сосема добро за почеток на нова сезона. Си држат препознатлив стил.
 
Член од
26 септември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
4
Dali nekoj ima k-15 cd kaseta audio dvd nema vrska kavka sakam da kupam neka pise ako nekoj ima
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Dali nekoj ima k-15 cd kaseta audio dvd nema vrska kavka sakam da kupam neka pise ako nekoj ima
Имам ја едно ЦД со песните, фали мислам онаа Бурек. За жал не сакам да го продадам ама ќе ги ставам песните на интернет и ќе ти пратам линк за симнување.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Последно уредено:
Член од
26 септември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
4

Kajgana Shop

На врв Bottom