Фчерашни новости - хумористично-сатирична емисија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Како уредникот на Фчерашни успеа да тргни видео со над 50 000 прегледи за 3 дена? Глагол да го тужи за тоа што беше спомнат во последната емисија? Немало слобода на говор, диктатура, режим? Говор на омраза? Тие од к15 заборавија што е сатира, пародија, резило на нивна сметка се рачуна, заслужено :oeoeoe:немој утре рип нешто
Немој да ми кажеш дека збориш за тоа видеото што го постна ти пред 3-4 недели со најкатастрофалната монтажа ever, без никаква смисла и направена од вмровец со IQ малку повисоко од собна температура изразена во Фаренхајт?
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Немој да ми кажеш дека збориш за тоа видеото што го постна ти пред 3-4 недели со најкатастрофалната монтажа ever, без никаква смисла и направена од вмровец со IQ малку повисоко од собна температура изразена во Фаренхајт?
Се работи за видео извадок од говорот на црпнатиот
Ти зборуваш за видеото контра контра. :D Незнам тоа за монтажата, не е битно. Го споделив заради водителката :jeeee:
 
Последно уредено:

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Горан Ман ми е смешен со самата негова појава :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Интересно е и со подновенава екипа плус тука се и некој од стариве. Водителскиов пар треба доста време за да се навикнеме не се баш исти како предходните . Го ставиле водител оној Ентер што читаше, а девојкава не знам која е но познат ми е нејзиниот глас слушнат ми е на некој од радио станициве македонски.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Интересно е и со подновенава екипа плус тука се и некој од стариве. Водителскиов пар треба доста време за да се навикнеме не се баш исти како предходните . Го ставиле водител оној Ентер што читаше, а девојкава не знам која е но познат ми е нејзиниот глас слушнат ми е на некој од радио станициве македонски.
Како се вика водителот? Иначе водителката е Јелена Богојевиќ.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Како се вика водителот? Иначе водителката е Јелена Богојевиќ.
Александар Алексовски. Човекот е гласот зад секоја втора реклама едно добри 10 години наназад.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.761
Премногу ме иритира неговиов глас пошто заедно со сашко се.луѓето за реклами.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Во втората епизода Лазар Бараков беше дел од еден скеч.:)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
После онаа хит пародија на песна Ќе се вратиш ти за крисмас уште една пародија.
Јас киснам во архив..

Со песниве доста добро им оди. :pos:Не можам да престанам да се смеам како си игра и си шлапка во водата со ноџињата и гумениве чизми.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Туѓ срам ме фаќа кога им ги гледам клипчињава со песниве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom