Фчерашни новости - хумористично-сатирична емисија

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.858
Поени од реакции
7.546
Под слоганот "Чекор зад сите", во недела во 19:15 часот на телевизија "Телма", веднаш по вестите, ќе се емитува првата епизода на "Фчерашни новости".



Се работи за нова хумористично-сатирична емисија, на која работи креативен тим предводен од Бранко Огњановски, најпознат како Миле Паника од „К-15“.

- Сакаме да пополниме една дупка што во последно време ја констатираме не само ние туку и пошироката публика. На телевизиите недостига хумор, а особено сатира. Домашната продукција е многу слабо застапена. Изборот се турски серии и вести. Ние ќе понудиме нешто ново. Мислам дека емисијата ќе биде прифатена и од старо и од младо... што би рекле политичарите, ќе ја гледаат сите, без разлика на нивната етничка, верска или политичка припадност – вели Огњановски.

Во секоја епизода во околу 30 минути, преку призмата на хуморот и сатирата, ќе се обработуваат актуелни теми од секојдневниот живот. „Фчерашни новости“ премиерно ќе се прикажува секоја недела на „Телма“, а ќе се емитува и на 24 регионални и локални телевизиски станици, како и на официјалниот „Јутјуб“ канал на емисијата.

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.858
Поени од реакции
7.546
Добро за почеток ама да не се Бранко и Васко тешко дека ќе биде ова до толку интересно за гледање.

Најмногу ме насмеаа со Иванов.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Супер прва емисија.Сепак цела емисија ја прават Бранко и Васко, и овој од времето беше ок, другите се чист просек.Мора малце подобри актери да се впуштат, фали ваков хумор во Македонија.
 
P

Patience

Гостин
Тошо Малерот himself :cuc:со темно синото лампионско палто:ROFLMAO:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Така-така, солидно.
Значи никако не ми текнуваше од кај го знам овој
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/12246727_10205437851845586_9153691339845986601_n.jpg?oh=3c4cad269df641928d200685cf03e456&oe=57BFC4DA
се појави 2-3 пати на почетокот
и пошо не можев да чекам, планирав да паузирам на maxtv, да го сликнам и да го прашам наш @dragonsky пошо го има и него у кредитсот
ама ај си викам сам да ги поминам, шалтај, шалтај по кредитсот и кога го прочитав името дарко ми текна дека се вика дарко
и имаше 2ца дарковци во кредитсот и вториот беше со асално презиме, го фејсбукнав и во истата секунда кога го фејсбукнав и се појави слика ми текна дека е уствари од КРУГ НА ЗНАЕЊЕ
знам дека ве интересираше ова...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
И мене ми беше онака, ни нешто уау ама па не можам да кажам дека беше лошо. Ко за прва епизода ваљда е океј, очекувам наредна недела да биде подобро.
Најјако беше делот со хорхета и неговите глупости :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom