Фуле ја прекрсти Македонија во Скопје

Дискусија во форумот 'Македонска дијаспора' започната од Crazy in Love, 7 март 2012.

 1. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.800
  Допаѓања:
  25.298


  Извор: http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=37&egId=13&eventId=88167

  Срцки бе срцки!(y)
   
  smihajlo, Hank Moody, Darklady и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Hank Moody

  Hank Moody

  Член од:
  25 септември 2011
  Мислења:
  6.439
  Допаѓања:
  18.265
  Ништо ново, пред извесно време господинот Муле во извештајот од Европската комисија не ја ни спомена Македонија и македонскиот јазик, сега повторно исто, пак ли сака да биде бомбардиран со писма. Се надевам дека нашите власти ќе го одбијат пристапниот дијалог, името на државата е Македонија не Скопје или адресирајте го со вистинското име или изгубете се веќе, упорно бараме да одиме онаму каде не сме пожелни, до кога само......
   
  На Pane-G, shutrak, PurplePuma и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. .Lost Angel.

  .Lost Angel. Гостин

  Ова тие исто ко девојка што трча по некој си коњ он ја одбива а она уште толку се затрескува по него - Така и со нашава Црна Македонија Колку повеќе бараме да биде во Еу тие не одбиваат а ние пак со надеж дека ќе бидеме во Еу :(
   
  На VivaLaRevolution му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Рудници и

  Рудници и ООЗТ Рудници и железарница - Скопје

  Член од:
  9 декември 2009
  Мислења:
  11.044
  Допаѓања:
  15.917
  A изјавата на неговиот портпарол:Шо е битно како сме ве именувале, читајте ја содржината и работете како шо е напишано :tapp: Каква ароганција ееееј....почнувам да се двоумам дали домашните поддржувачи на оваа уникатна збирка предатори се при својата свест.
   
  На blabla58, @cool@, Acohipmk и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Sagan

  Sagan Гостин

  [​IMG]
   
  Max Legend, МоусДеф, PurplePuma и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.021
  Допаѓања:
  48.278
  Лицемерието на дело.
   
 7. galaxy

  galaxy Гостин

  По кој пат медиумиве објавуваат ваква вест? Не знам кој ги нарачува, ама е доказ дека никој во државава нема план или цел, или се очајни лицемери, и ваквите вести се само обиди да се сврти вниманието од другиот дел од текстот.
   
 8. Darklady

  Darklady

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  1.969
  Допаѓања:
  11.769
  Мотото на Европската Унија е - ‘‘Не гледај што правам - слушај што ти зборувам‘‘ :tapp:
   
  На Max Legend, Tonchie, VLJ и уште 4 други им се допаѓа ова.
 9. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Гостин

  Зошто немаме некој наш политичар со толку големи муда како Лукашенко Белорусинот и да му каже на Штефан Фуле дека е тежок морон и пе*ер...:eek:
   
  На smihajlo, @cool@, честа и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.800
  Допаѓања:
  25.298
  А каков е европскиот пат на Битола, Охрид, Прилеп, Куманово, Тетово, Гостивар? :icon_lol:

  А дали кога на Фуле би почнале да му се обраќаме со Муле или на Стано со Срањо ќе биде ист муабетот дека “треба да се фокусираме на суштината“ или тогаш ќе почнат со нивните стандардни жалопојки? :facepalm:
   
  На @cool@, PurplePuma и methMKD им се допаѓа ова.
 11. .Lost Angel.

  .Lost Angel. Гостин

  Политичар? зарем постојат политичари во земјава? мааа јок братче во оваа Наша Црна Македонија нема политичар да. да имеше еееех сега ќе бевме држава ама стварно држава а не вака во своја држава да бидам ко во албанија и овие овциве во нашиот театар - парламент ... да си ги држат јајцата и да изведуваат сцени ја ова направив ти ништо и цееееееел живот то јебана ствар да ја слушам :cautious:
   
  На Kiko Mk и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 12. karan

  karan бивш поет, плукач, вљубеник во слободата

  Член од:
  31 мај 2006
  Мислења:
  3.522
  Допаѓања:
  2.506
  Ваквите вести веќе и не се вести.
  А ние па, ко демек навредени нешто..
   
 13. МИЛЕ КИТИЧ

  МИЛЕ КИТИЧ ^се заебав со ников

  Член од:
  13 јули 2009
  Мислења:
  4.144
  Допаѓања:
  1.647
  "Абе овој нека си ја води Топки и нека не кажуе многу многу"!
   
 14. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.800
  Допаѓања:
  25.298
  Кој друг дел? Сите знаеме дека потребна е уште работа и реформи за да се досреди државава и да се остранат одредени аномалии, ама не ми се верува дека велиш дека тоа што најцинично и саркастично се однесуваат со Македонија е споредна работа само за да се свртело вниманието...Од што да се сврти, кога нон-стоп истото го повторуваат, додека во своите земји не си го гледаат дворот и што таму се случува.
   
  На PurplePuma и Hank Moody им се допаѓа ова.
 15. Hank Moody

  Hank Moody

  Член од:
  25 септември 2011
  Мислења:
  6.439
  Допаѓања:
  18.265
  Иако ми доаѓа од мака да си пукнам во колено што би рекла ти ама морам малку на хумор да свртам.

  Па видете вака господине Муле:
  Во однос на реформите Охрид назадува на планот на заштита на езерото од аспект на колекторскиот систем, но бележи пораст кај туристите (Холанѓаните повторно ги вративме)
  Во Прилеп има повеќе засадени плантажи со тутун од изминатата година.
  Куманово напредува со гасификацијата.
  Тетово бележи негативни поени во однос на депонијата но забележан е напредок кај јаболката.
  Гостивар за жал поради настаните кој веќе ни се познати, потфрлува во меѓуетничките односи.
  Ваков одговор треба да добие кога знае да се глупира.
   
  На Misirkov, VLJ, Somnitelno Lice* и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: