Фудбал Менаџер 2017

Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Dobro samo li mene na demovo sto e free mu dava samo database od Anglija? Od ovie wonderkids i dobri treneri so se stavani po netov edvaj mi naoga 10%. Mozno e da se smeni ova bez da se ima celosnata verzija? Ili pak otkako ke ja kupam celosnata ke mozam li da odberam pogolem database? Voopsto nemozam da vidam koj e prv u Seria A na primer.
Затоа е демо , ти дава една лига и мислам до 1 јануари можеш да играш да видиш шо како и дали ти се свиѓа за да ја купиш целосната верзија ( веќе ако ја купиш целосната можеш со било која екипа да играш од сите лиги од кај нас балканов до азија ) . За играва планирав да ја земам ама гледам се повеќе и повеќе негативни коментари сеа го пуштив демото па ќе видиме што и како е . Ако ништо нема ново си останувам на Чампионшип Менаџер :) малце стари ама најдобри беа .
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
нз дали е до мене што растам или некако се расипаја игриве секоја година иста игра само шминка,,,еее времиња беа некаде 2001,02,03,, на плеј стејшн Алекс Фергусон Плејр Менагер 2002 кога ја земав, растуранција по цели денови, ама таа беше менагер и ЛМА 2001, и знаеш тие 2 ги имаш и цепај, не сега на секој 2-3 месеци нови апдејти,,,
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
нз дали е до мене што растам или некако се расипаја игриве секоја година иста игра само шминка,,,еее времиња беа некаде 2001,02,03,, на плеј стејшн Алекс Фергусон Плејр Менагер 2002 кога ја земав, растуранција по цели денови, ама таа беше менагер и ЛМА 2001, и знаеш тие 2 ги имаш и цепај, не сега на секој 2-3 месеци нови апдејти,,,
Pa u generala fudbalot od togas do denes e smenet 180 stepena a ne pa igrite. Mnogu poveke detali ima vo ponovive menadzeri, ne znam dali mi se sviga toa bash ali ja pravi igrata porealna i mnogu poteska nego porano. Poslednata ja igrav 2015 mislam i mnogu porazlicna bese od 2017 sea, kako skros druga igra e so 300 drugi opcii.12ka ili 13ka ako igras, tie pa imaat mnogu bagovi, naogjas edna taktika i samo so taa furash i menjas igraci i toa e toa. Zdosaduva mnogu brzo, bar za mene.

Затоа е демо , ти дава една лига и мислам до 1 јануари можеш да играш да видиш шо како и дали ти се свиѓа за да ја купиш целосната верзија ( веќе ако ја купиш целосната можеш со било која екипа да играш од сите лиги од кај нас балканов до азија ) . За играва планирав да ја земам ама гледам се повеќе и повеќе негативни коментари сеа го пуштив демото па ќе видиме што и како е . Ако ништо нема ново си останувам на Чампионшип Менаџер :) малце стари ама најдобри беа .
Sega za sega mi prai merak, ali seuste 50$ ne mi se davaat.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Pa u generala fudbalot od togas do denes e smenet 180 stepena a ne pa igrite. Mnogu poveke detali ima vo ponovive menadzeri, ne znam dali mi se sviga toa bash ali ja pravi igrata porealna i mnogu poteska nego porano. Poslednata ja igrav 2015 mislam i mnogu porazlicna bese od 2017 sea, kako skros druga igra e so 300 drugi opcii.12ka ili 13ka ako igras, tie pa imaat mnogu bagovi, naogjas edna taktika i samo so taa furash i menjas igraci i toa e toa. Zdosaduva mnogu brzo, bar za mene.


Sega za sega mi prai merak, ali seuste 50$ ne mi se davaat.
http://www.allkeyshop.com/blog/buy-football-manager-2017-cd-key-compare-prices/
http://www.cdkeys.com/pc/games/football-manager-2017-pc-steam-cd-key
Да ти заштедам некој денар :) На cdkeys и kingwuin е обично најевтина а и најсигурно ми е а на првиов линк имаш споредби од повеќе места и обично сите се проверени. Единствена разлика е што кога ја купуваш од нив можеш да ја играш само на еден компјутер. Се сеќавам пред некоја година купив ФМ за 20$ ама почекав до кај католички божиќ тогаш има попуст на повеќето игри
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Незнам дали 17та е така али на 16та неможеш да фураш една тактика затоа што после сезона наредната ќе те љускаат пола лига а европа партал ќе те напраат
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Мислам најигрива беше таму до 2012 , од тогаш се е шминка па навака . Синоќа изиграв малце и освен од центар што смениле да може еден играч да изведува а не двајца и уште неколку ситници не ми праи мерак мене . Ама не ми е јасно зашто ЕА Спортс се тргнаа од овој пазар , а ги држат лиценците на некои лиги можат да напраат ако ништо повеќе бар конкуренција да им бидат .
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Мислам најигрива беше таму до 2012 , од тогаш се е шминка па навака . Синоќа изиграв малце и освен од центар што смениле да може еден играч да изведува а не двајца и уште неколку ситници не ми праи мерак мене . Ама не ми е јасно зашто ЕА Спортс се тргнаа од овој пазар , а ги држат лиценците на некои лиги можат да напраат ако ништо повеќе бар конкуренција да им бидат .
Затоа што имаше многу играчи а мала продажба на играта и не им беше исплатливо да ја прават
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Затоа што имаше многу играчи а мала продажба на играта и не им беше исплатливо да ја прават

тоа кога пред 2-3 год. нека напраат сеа да ги видам дал ќе има мала продажба , посебно овие од SEGA што почнаа да си играат курташак со луѓево .
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Сега го прави тоа затоа што им се може немаат конкуренција во ваков вид на игри а и секоја година истите багови на почеток си ги има играва не е прв пат од 2015та навака си е исто после со пачови си ги крпат работиве а цената на стим е 55 евра човече
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
41
Поени од реакции
42
Играва е супер. Барем јас до сега не сретнав багови кој ги имаше лани а почнав како невработен, сега водам екипа од Шкотска втора лига. Единствено е глупаво со креирањето на реген лик од слика(за менаџерот), многу лошо испаѓаат сликите, не знам дали има опција сам да вметнам реген слика направена во друг програм? ако знае некој чаре би му бил благодарен
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Воопшто не е игрива, си треба конкуренција :toe:
Значи; 14, 15 и 16 - Балотели е најдобар играч.

Што очекуваш повеќе?

Од голем фан (ама ептен голем) на овој тип на игри, симулации (играм вакви типови на ФМ уште од 99та) постепено прифаќам дека ваквиот тип на игри е за морнони.

Ама стварно.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Некој да ме упати демото е излезено само или не?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
излезено е на стим , на ист датум и оригиналот и демото искочи .
Ја има некаде на торент некоја поверодостојна верзија?? Не сум нешто во можност последниов период да следам што се случува затоа не сум доволно инвормиран.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom