Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
7 август 2011
Мислења
845
Поени од реакции
1.749
Поентата е дека сте ментално осакатени, ограничени. И тоа не е проблем како таков. Проблем е кога вие такви, се обидувате да солите памет, да продавате демагогија, се обидувате да сте релевантни. Не може, џабе.
Седете, навивајте за тоа што навивате, претопувајте се во нивните приказни и оставете го светот да ви се смее. За повеќе не сте.
Даворче Влахович најде да продава бубрези.
Зини земјо голтни ме.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.002
Поени од реакции
4.157
Какви се овие трансфери на Баерн, собираат отпадот од другите бундес екипи. Вакатешко во Европа до резултат.
Порано најбрите од Бундес стрикно во Баерн, сега другите европски екипи им ги собираат тие играчи и овие остануваат со Гереиро, Лаимер, Сабитцер.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
@Uli Hoeneß ај уште нешто. :D

После Лаимер и ако го потпишете Рајс има ли шанси да попуштете за Кимих или нема шанси?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
845
Поени од реакции
1.749
@Uli Hoeneß ај уште нешто. :D

После Лаимер и ако го потпишете Рајс има ли шанси да попуштете за Кимих или нема шанси?
Како го прашуваш последно време, како он да им е спортски директор на Баерн.:ROFLMAO:

Па собираат везњаци и трупаат некоја нелогична конкуренција што ја немам видено долго време во Баерн. Ми мириса на распад систем со Тухел и играчиве што ги носи, тотално се пркоси на играта што ја играат плус и ако е вистина дека планираат 6 или 7 играчи да бркаат се спрема некој ремонт.

Последно што прочитав и ако има некој спортски весник за мене со веродостојност тоа се само mundodeportivo, а тоа е дека Кимих наводно почнал да форсира трансфер бидејќи тоа и за жал е единствената опција за да замине од клубот. Ако бараат 60 и те како треба да се искешира таа пара, што е до мене ја би 70 за него.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Пази што кажуваш. Еден дечко овде познат како лик кој има наголем осет да препознае фудбалски талент своевремено рече дека е класа над Лукаку.
Најди го и постот кога пиша дека Бакајоко бил апгрејд на Матич и као не поебале земале помлад и подобар за исти пари
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Како го прашуваш последно време, како он да им е спортски директор на Баерн.:ROFLMAO:

Па собираат везњаци и трупаат некоја нелогична конкуренција што ја немам видено долго време во Баерн. Ми мириса на распад систем со Тухел и играчиве што ги носи, тотално се пркоси на играта што ја играат плус и ако е вистина дека планираат 6 или 7 играчи да бркаат се спрема некој ремонт.

Последно што прочитав и ако има некој спортски весник за мене со веродостојност тоа се само mundodeportivo, а тоа е дека Кимих наводно почнал да форсира трансфер бидејќи тоа и за жал е единствената опција за да замине од клубот. Ако бараат 60 и те како треба да се искешира таа пара, што е до мене ја би 70 за него.
Втор пат го прашувам. :D

Муабетот ми е што се збори по веродостојни германски новини, пошо не ги пратам..
Иначе ја мислам дека после тоа со Лева, ќе биде повуци-потегни, тешко дека ќе се откажат од Кимих, страва играч е.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Пази што кажуваш. Еден дечко овде познат како лик кој има наголем осет да препознае фудбалски талент своевремено рече дека е класа над Лукаку.
Да не те слушнам поќе да ги споредиш.
Мората барем се нема избрукано во финале и нема играно голман за противничка екипа.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
@Uli Hoeneß ај уште нешто. :D

После Лаимер и ако го потпишете Рајс има ли шанси да попуштете за Кимих или нема шанси?
Јок, нема шанси ова лето.
Во иднина има шанси, бидејќи ништо чудно да дојде момент кога играчот ќе сака промена во кариерата, нова лига, во друга држава да се пресели, но засега сигурно не.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
845
Поени од реакции
1.749
Јок, нема шанси ова лето.
Во иднина има шанси, бидејќи ништо чудно да дојде момент кога играчот ќе сака промена во кариерата, нова лига, во друга држава да се пресели, но засега сигурно не.
Од 2015 игра за Баерн не дека ние точно знаеме што се случува внатре во клубот али према мене кога веќе почнаа со нагли промени Баерн и апла засилија гласините за трансфер ништо чудно и него да му светне нешто.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.133
Поени од реакции
28.879
И Ди Мариј во Мајами пошол
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.955
Како воопшто го открија дека постои играчот. Прв клуб му е НК Кустошија (втора хрватска лига) за кој дебитирал пред 3 месеци.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom