Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.275
Прегледај го приврзокот 341244

Општински комитет Каталонија заседава како да ги разбијат сите невистини кажани периодов и споделени на Кајгана форумот.

@RATM rate my paint skills bro

DAE ZIF I ZDRAV GOSPODINOT LAPORTA STO SE NAFATI DA GO VADI KLUBOT OD KALTA STVORENA OD BIVSITE RAKOVODSTA-DEBILANA

DA ZIVEE PRERODBATA NAJGOLEMITE DUSMANI KE PRIZNAAT DEKA E ZAVRSENA RABOTATA
Добар добар :kuracc:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Мене ме интересира една работа. Лигата почнува нареден викенд. Ќе играат Левандовски, Кунде, Рафиња или нема да играат?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Мене ме интересира една работа. Лигата почнува нареден викенд. Ќе играат Левандовски, Кунде, Рафиња или нема да играат?
Ќе играат откако Пике пак ќе ја намали платата и ќе земат уште еден кредит.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
кој аматери управата на кампот, за брзо го зема и бернардо силва, само дали ќе го регистрира есенва шо велиш
Во исто време кога Каталонија ќе добие независност Филе.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.108
Поени од реакции
20.945
од љубов сака да остани?? колку се откажа од платата ако игра од љубов

или другото не ти е јасно? колку е напреднат од кога е во барса, дали решил некогаш текма или повел тимот кон пресврт...... малиот што е до мене не е барса материјал, нормално раководството го увиде тоа пред сите нас....... зошто би го потпишувал кеси или пак не се на трансфер листата педри или гави??

де јонг е со најслаб квалитет, а преплатен и најповолно за клубот е да замине дури може да се добие солидно обештетување
Договорот според кој он ја зема моменталната плата е на сила веќе 2 години, не е ова нешто од вчера. А, тоа значи дека некој друг требало да мисли кога ги правел математиките, а тоа не е играчот.
И ако се водеше стриктно според парите Де Јонг, до сега лагано можеше да прифати да иде во Јунајтед. Секако немаше да зема помала плата од оваа што ја зема сега во Барселона и плус Јунајтед ќе му ги исплатеше платите кои Барселона му ги должи (17 милиони). Сега истото му го нуди и Челзи, според Орнштајн.
Иначе, платата на Де Јонг во наредната сезона е толку висока е поради ова
| In 2020, after one year at the club and with 4 remaining, Frenkie de Jong renewed his contract for 2 more years. He reduce his salary for a year but almost DOUBLED it for the following ones. The club asked him for a cut but he told them to talk to his agent.

Де Јонг не бил Барса материјал.. Хм, не би рекол. Имал и лоши партии да, како и цела екипа во изминатите сезони, ама тоа дека бил со најслаб квалитет е нонсенс.
Да не се разбереме погрешно, не викам дека е незаменлив или не може Барселона без него. И немам ништо против да замине Де Јонг, ама не на ваков срамен начин. Сега од една страна се фалиме со тоа дека играчите сакаат да дојдат кај нас (Левандовски, Рафиња, Кунде...), а од друга страна треба да правдаме вакво третирање на играч?!
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Во исто време кога Каталонија ќе добие независност Филе.
врска немаш со темата, нон стоп некои изговори користиш и хехенца безвеза, кај ти се аргументите и контрааргументите којзнае, можеби за тебе тоа е научна фантастика, уживај
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
4.147
Ова ми е многу чуден трансфер. Капитен, стандарден првотимец, Ливерпулец, оди на позајмица во Евертон.
Тешко му одел португалскиот.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Договорот според кој он ја зема моменталната плата е на сила веќе 2 години, не е ова нешто од вчера. А, тоа значи дека некој друг требало да мисли кога ги правел математиките, а тоа не е играчот.
И ако се водеше стриктно според парите Де Јонг, до сега лагано можеше да прифати да иде во Јунајтед. Секако немаше да зема помала плата од оваа што ја зема сега во Барселона и плус Јунајтед ќе му ги исплатеше платите кои Барселона му ги должи (17 милиони). Сега истото му го нуди и Челзи, според Орнштајн.
Иначе, платата на Де Јонг во наредната сезона е толку висока е поради ова



Де Јонг не бил Барса материјал.. Хм, не би рекол. Имал и лоши партии да, како и цела екипа во изминатите сезони, ама тоа дека бил со најслаб квалитет е нонсенс.
Да не се разбереме погрешно, не викам дека е незаменлив или не може Барселона без него. И немам ништо против да замине Де Јонг, ама не на ваков срамен начин. Сега од една страна се фалиме со тоа дека играчите сакаат да дојдат кај нас (Левандовски, Рафиња, Кунде...), а од друга страна треба да правдаме вакво третирање на играч?!

Former Barcelona president Josep Maria Bartomeu has been arrested following a raid on the club's offices on Monday. Barca CEO Oscar Grau and Roman Gómez Ponti, the club's head of legal, were also arrested on the basis of unfair administration, corruption between individuals and money laundering.1.3.2021

ако некој правел криминал, треба да одговара за стореното, ако го стави клубот во милијарда долг исто треба да одговара......

како можеш да речиш дека треба да се испоштоваат договори штетни за клубот, да не си го згрешил фан клубот ти дете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom