Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Како тоа за најдобриот асистент и стрелец на европскиот шампион, пари биле фрлени во канализација?

Ако се тргнеме настрана од ,,Трол фудбал" искривувањето на реалноста и промашувањето со Македонија, кое совршено се погоди со наративот на ,,промашувањето Вернер".

Вернер беше лани главната движечка сила во нападот на Челзи. За да собираат слава Маунт, Хаверц и компанија, некој мораше да ора и да работи во позадина, па и на сметка да биде константно исмеван и деградиран.

За другово, во ред. Мислам не е во ред што се обидуваш да развиеш дискусија со инфантилни тажни ликови, но ти си знаеш.
Ти бе пак им избега од лудница?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.942
Поени од реакции
25.212



- Guido Albers (agent Donny van de Beek) right now: [@VI_nl]

“Today I have been trying to find a club for Donny. Everyone knows the situation. We worked very hard for it, but the club is blocking everything. There was much interest from Italy, Germany & England.”
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Ова е ненормално, тежок преседан.
220 милиони во моменти на пандемија, за играч кој е на една година од договорот да одбиеш во ситуација кога знаеш дека сака да си отиде е ненормално нешто.
Знам дека ќе се фатите дека Реал има пари за трошење, се тоа е во ред, али финансирањето на ПСЖ не е нормално во фудбалов.

Не ми текнува на друга екипа која би одбила 220 милиони за својот најдобар играч на 1 година од договорот, без разлика дали играчот сака или не сака да остане.
Реал и Барселона до пред 5 години.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Кои се тие пари фрлени во канализација освен Вернер?
Ете, ти кажав, земи ги за репер последните 6 сезони. Сега ќе одиш и ќе ги погледнеш трансферите на Челзи во последните 6 сезони и ќе напишеш кој го погодија од нив.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.601
Поени од реакции
5.571
Ете, ти кажав, земи ги за репер последните 6 сезони. Сега ќе одиш и ќе ги погледнеш трансферите на Челзи во последните 6 сезони и ќе напишеш кој го погодија од нив.
Важи. Јас не пишав дека ми се фаворити базирано на трансфери од 6 години. Него базирано на последни 2 трансфер периоди што им донесе трофеј ЛШ. И пак ќе те прашам ајде наброј ми од задњи две години кои се тие промаршени трансфери?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Реал и Барселона не би прифатиле ни 500 милиони евра за Меси и Роналдо во нивниот прајм, без разлика дали би ги изгубиле за беспари подоцна.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Барса најмногу изгуби овој трансфер период.
Не можеа да се ослободат од Умтити, Пјанич и Кутињо, па си отидоа Меси и Гризман :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Се надевам ова е за да наредна година се направи барем еден добар трансфер од типот на Халанд.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ти бе пак им избега од лудница?
Чекај, ти после 29-ти мај уште труеш овде? Не те избркаа на клоци? :pos:

Образ-ѓон, пичка му материна. Си постои некоја граница, сепак.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Се надевам ова е за да наредна година се направи барем еден добар трансфер од типот на Халанд.

Халанд ќе оди во Реал, пошто Мбапе набрзо ќе потпише нов договор со ПСЖ
 
Член од
7 август 2011
Мислења
833
Поени од реакции
1.714
Се надевам ова е за да наредна година се направи барем еден добар трансфер од типот на Халанд.
Не верувам да е толку глуп да се излаже да дојде тука, покрај Сити, Баерн и ПСЖ.

Каков распад систем и се деси на Барса, не ми се верува. Повторно им ја дадовме титулава на Атлетико, ех како ке не шлакаат Суарез и Гризман. Сеа Стефи уште толку ке ни се качи на глава, ке ни пури од сите страни. :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom