Фудбалски/трансфер дискусии

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.814
Поени од реакции
24.131
А па јакиот играч па да се тресам што нема да е во форма. Нема да го викнат и зз кој го ебе.
А сериозно мислиш дека нема да го викнат? Хасани го викнаа на ЕП не ме јеби.
Се знае кај нас како се бираат репрезентативци, не е дека живееме во Франција.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.117
Поени од реакции
107.354
А сериозно мислиш дека нема да го викнат? Хасани го викнаа на ЕП не ме јеби.
Се знае кај нас како се бираат репрезентативци, не е дека живееме во Франција.
Нека го викнат бе, не е Пандев па да се замарам за тоа. И пак ќе кажам, ретко кој од играчиве мисли во повеќе правци, нормално дека ќе гледаат сопствен интерес и поголема заработка. Го заболе Алиоски за репрезентација кога може да лапа 20тина милиони за неколку години и да обезбеди пари за 5 поколенија.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.814
Поени од реакции
24.131
Нека го викнат бе, не е Пандев па да се замарам за тоа. И пак ќе кажам, ретко кој од играчиве мисли во повеќе правци, нормално дека ќе гледаат сопствен интерес и поголема заработка. Го заболе Алиоски за репрезентација кога може да лапа 20тина милиони за неколку години и да обезбеди пари за 5 поколенија.
Играчи ко Оскар, Хулк и уште еден куп други си одбраа пари пред кариера па за еден скоро 30 годишен Алиоски ќе дискутираме.
Каква врска има ова што го пишувате и двајцата бе?
Абе и мене ме боли кур за Алиоски, пишав и во првиот пост, дека за него како индивидуа ова е одличен потег, АМА НЕ И ЗА НАС КАКО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА.
Зашто додека си го лади курот и си кешира пари, ќе игра биде константно повикуван за репрезентација и ќе игра прв тим.
И кога ќе завршиме 4ти во група квалификации вие ќе се тешите со "па што има врска, ти знаеш Алиоски колку пари направил?"
Да знам дека нема да биде повикуван за репрезентација, ме боли кур, кај сака нека игра и за колку пари сака нека игра фудбал.
Ама додека навивам за Македонија, сакам нејзините фудбалски репрезентативци што е можно повеќе да играат во топ 5 лигите, зашто тоа е единствениот начин да оствариме некаков успех на репрезентативно ниво.

Ми ги зема за пример Оскар и Хулк?
Епа ајде да видиме, Оскар прави трансфер зимото на 01.01.2017 година во Кина, последен натпревар за Бразил му е на 10.12.2016 година.
Хулк прави трансфер летото на 01.07.2016 година во Кина, последен натпревар за Бразил му е на 13.06.2016 година.

Сериозно не ме разбирате што сакам да ви објаснам?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Каква врска има ова што го пишувате и двајцата бе?
Абе и мене ме боли кур за Алиоски, пишав и во првиот пост, дека за него како индивидуа ова е одличен потег, АМА НЕ И ЗА НАС КАКО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА.
Зашто додека си го лади курот и си кешира пари, ќе игра биде константно повикуван за репрезентација и ќе игра прв тим.
И кога ќе завршиме 4ти во група квалификации вие ќе се тешите со "па што има врска, ти знаеш Алиоски колку пари направил?"
Да знам дека нема да биде повикуван за репрезентација, ме боли кур, кај сака нека игра и за колку пари сака нека игра фудбал.
Ама додека навивам за Македонија, сакам нејзините фудбалски репрезентативци што е можно повеќе да играат во топ 5 лигите, зашто тоа е единствениот начин да оствариме некаков успех на репрезентативно ниво.

Ми ги зема за пример Оскар и Хулк?
Епа ајде да видиме, Оскар прави трансфер зимото на 01.01.2017 година во Кина, последен натпревар за Бразил му е на 10.12.2016 година.
Хулк прави трансфер летото на 01.07.2016 година во Кина, последен натпревар за Бразил му е на 13.06.2016 година.

Сериозно не ме разбирате што сакам да ви објаснам?
Види, те разбирам што сакаш да кажеш, и се согласувам ама имам впечаток дека ти не разбираш што ми е мене зборот. Не можеш да го осудиш Алиоски ако одбере таква понуда. Ко што кажав, 30 години ќе прави, не станува збор за играч од светска класа и нормално е да прифати таква луксузна понуда. Можеби тоа му е приоритет повеќе од репрезентативни настапи и тоа е сосем океј и треба да се разбере. Ипак печали преку фудбал, тоа му е работа и нема што да му се замери. Ако не го бива у репрезентација или не му се игра чао пријатно, сам си одлучи така. Зашто мислиш дека ќе игра константно? Не е крај на свет и не е незаменлив.

И не знам што се побуни што ги спомнав Оскар и Хулк. Баш типичен пример играчи што си одбраа добра заработка наместо репрезентативна кариера. Чак што више поголем потенцијал и на помлади години се одлучија на таков потег. Алиоски од друга страна го допре плафонот и на клубско и на репрезентативно ниво за разлика од нив.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.524
Поени од реакции
21.370
Каква врска има ова што го пишувате и двајцата бе?
Абе и мене ме боли кур за Алиоски, пишав и во првиот пост, дека за него како индивидуа ова е одличен потег, АМА НЕ И ЗА НАС КАКО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА.
Зашто додека си го лади курот и си кешира пари, ќе игра биде константно повикуван за репрезентација и ќе игра прв тим.
И кога ќе завршиме 4ти во група квалификации вие ќе се тешите со "па што има врска, ти знаеш Алиоски колку пари направил?"
Да знам дека нема да биде повикуван за репрезентација, ме боли кур, кај сака нека игра и за колку пари сака нека игра фудбал.
Ама додека навивам за Македонија, сакам нејзините фудбалски репрезентативци што е можно повеќе да играат во топ 5 лигите, зашто тоа е единствениот начин да оствариме некаков успех на репрезентативно ниво.

Ми ги зема за пример Оскар и Хулк?
Епа ајде да видиме, Оскар прави трансфер зимото на 01.01.2017 година во Кина, последен натпревар за Бразил му е на 10.12.2016 година.
Хулк прави трансфер летото на 01.07.2016 година во Кина, последен натпревар за Бразил му е на 13.06.2016 година.

Сериозно не ме разбирате што сакам да ви објаснам?
Нема никаква конкуренција кај нас во репрезентација. Еве и на ЕП отидовме со 8-9 првотимци кои имаа некаква минутажа кај нивните тимови. Мрме покани играчи како Трајковски, Велкоски, Хасани и Радески кој освен кај Македонија евентуално само кај Молдавија и Литванија би добиле повик гледајќи каде настапуваат и колкава минутажа имаат таму.
Така да, воопшто не е чудно што се одлучил за парите. Кај нас Стевица Ристиќ добиваше повик кога играше за Пахтахор а не па Алиоски кој би потпишал за тим и лига во која настапуваат солидни играчи. Па Влатко Грозданоски се утепа играјќи за репрезентација а реално кариерата му беше еднаква на просечен селски фудбалер од Србија или Хрватска.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.117
Поени од реакции
107.354
Види го овој Оби, абе Алиоски го заболе патка за репка колку мене и тебе за квантна физика. Може нас да не ни се свиѓа некоја одлука до бесконечност ама човекот си гледа да си заработи максимално до крајот на кариерата и тоа е тоа. Башка ќе се најде некој нов на таа позиција, не е незаменлив играч Џани.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.023
Каква врска има ова што го пишувате и двајцата бе?
Абе и мене ме боли кур за Алиоски, пишав и во првиот пост, дека за него како индивидуа ова е одличен потег, АМА НЕ И ЗА НАС КАКО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА.
Зашто додека си го лади курот и си кешира пари, ќе игра биде константно повикуван за репрезентација и ќе игра прв тим.
И кога ќе завршиме 4ти во група квалификации вие ќе се тешите со "па што има врска, ти знаеш Алиоски колку пари направил?"
Да знам дека нема да биде повикуван за репрезентација, ме боли кур, кај сака нека игра и за колку пари сака нека игра фудбал.
Ама додека навивам за Македонија, сакам нејзините фудбалски репрезентативци што е можно повеќе да играат во топ 5 лигите, зашто тоа е единствениот начин да оствариме некаков успех на репрезентативно ниво.

Ми ги зема за пример Оскар и Хулк?
Епа ајде да видиме, Оскар прави трансфер зимото на 01.01.2017 година во Кина, последен натпревар за Бразил му е на 10.12.2016 година.
Хулк прави трансфер летото на 01.07.2016 година во Кина, последен натпревар за Бразил му е на 13.06.2016 година.

Сериозно не ме разбирате што сакам да ви објаснам?
Брат ако сака Алиоски во Реал Мадрид стартер нека биди, џабе сме. Се виде на ЕП дека не прави некоја очигледна разлика на теренот како што очекуваме ние. Тоа може да го прави против Гибралтар и слични катастрофи во лига на нации. Многу поголем е проблемот од тоа дали ќе одел Алиоски во Ал Ахли или во Рома.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.028
Поени од реакции
628
Znaci navistina fudbalot e vo teska ekonomska kriza , vakov transfer period nemam primeto vo poslednite godini.
Trend izgleda ke bide pozajmicata .
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.613
Поени од реакции
10.861
Znaci navistina fudbalot e vo teska ekonomska kriza , vakov transfer period nemam primeto vo poslednite godini.
Trend izgleda ke bide pozajmicata .
Серија а одамна нема вода у очи и тера позајмици, еве ги шпанциве паѓаат лека полека, а премиер и арапите нема да паднат пошто тамо су паре брале.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Може ќе биде ама сигурно не заради Ареола. Фабиански и на 50год ќе биде подобар избор од овој.
Сигурно ќе испазарат уште нешто. А Ареола е добар голман, даде доста добри партии за Фулам.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233


Bayern want to define the future of Kingsley Coman before moving ahead with a formal bid for Antony. The club has practically given up trying to extend the Frenchman's contract and now awaits the contact of any interested parties to complete the sale of Coman [@brunoandrd]

Fulfilling Comans demands of €20m/yr is out of question. If the Frenchman gets sold in the coming weeks, Bayern, with the request of Julian Nagelsmann, have already identified Antony as one of their priority targets. Nagelsmann tried to sign the Brazilian last year [@brunoandrd]

Internally, Ajax have admitted that Antony will leave the club, however, they want at least €30m [@brunoandrd]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom