Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Знам дека го спрдате ама му држи вода муабетот на сладоледот, не губат ништо Арсенал да пробаат да запнат со буквално фрлање пари в лице, Лондон како град, ПЛ, итн. (да, јасно дека и Милано е оган од град ама фудбалериве се наапани по Лондон).
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Pa ne e samo toj, ima baagi jaki igraci sto mozat vo pojak klub da igraat a da ne e od PL... onoj traore zveron, zaha, pa posle ruben nevez i mutinho edno vreme bea prejaki na manager.. itn

Vidi, Arsenal si probuva, nema nisto tuka glupo od nivna strana, idat na taa karta deka se golem klub, igraat u najsilnata liga, deka se od London (nekad igracite biraat i radi gradot), e sea Hakimi si znae, a ako e pameten normalno ke ostane u Inter, u smisol moze u inter da pdogresira, zagarantiran prvotimski status, borba za titula (naredni sezoni), zagarantirano igranje vo LŠ.. znaci toa e merenjeto na kantarot, nekogas igracite go biraat ona sto e polosoto radi ego, pari, kurč...
Заха плаче 5 године да го пуштат да си иде, Траоре не ни бил заинтересиран за него некој многу до годинава.

Никој не би отишол у Волвс, пред Интер Јуве или Милан.

А за Лондон причата до негде држи вода, ама Милано си е Милано, само ако живиш у село некое ко Торино па ќе прифатиш и Тотенхем и Арсенал само ради Лондон, хехехехе
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Чудно не влегоа повеќе екипи за Конате, личи доста зезнат играч (од тоа малку што го имам гледано).
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.313
Конате повеќе не играше него што играше последниве две сезони. Една од повредите и посериозна беше.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.277
Конате повеќе не играше него што играше последниве две сезони. Една од повредите и посериозна беше.
Само на 7 натпревари бил стартер во Бундес сезонава, а само 6 натпревари стартувал во групната фаза.
Против Ливерпул во осминафиналето и на 2-та натпревари бил на клупата.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Само на 7 натпревари бил стартер во Бундес сезонава, а само 6 натпревари стартувал во групната фаза.
Против Ливерпул во осминафиналето и на 2-та натпревари бил на клупата.
Зошто Ливерпул би платиле 35милиони за него тогаш?
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Со кој памет Клоп носи уште еден injury prone стопер? o_O
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Со кој памет Клоп носи уште еден injury prone стопер? o_O
Не знам што им е идејата за следната сезона Ван Дајк,Гомез,Матип.
Кабак што знам дали е со право на откуп или само опција.
Плус Nathaniel Phillips мислам дека одлично игра кога му се пружа шанса.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не знам што им е идејата за следната сезона Ван Дајк,Гомез,Матип.
Кабак што знам дали е со право на откуп или само опција.
Плус Nathaniel Phillips мислам дека одлично игра кога му се пружа шанса.
Со опција на откуп им е Кабак. Овој Конате е Матип втор дел. Логично би било да се ослободат од него и да го задржат Кабак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom