Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
5 март 2018
Мислења
14.850
Поени од реакции
16.127
Ќе им се најде Манџукиќ на Милан бе, не знам зошто не го имаше собрано некоја екипа досега.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ќе им се најде Манџукиќ на Милан бе, не знам зошто не го имаше собрано некоја екипа досега.
Како го кажа ова, како Милан да е тешка боранија, па од толку јаки тимови баш него да го избере :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.850
Поени од реакции
16.127
Како го кажа ова, како Милан да е тешка боранија, па од толку јаки тимови баш него да го избере :D
Не, туку ме зачуди како некоја екипа не го собра досега, нели слободен играч беше.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.855
Поени од реакции
7.059
[Christian Martin ] Arsenal is looking for the Argentine midfielder Emiliano Buendia to replace Ozil. The pass would be for £ 40M. (very reliable argentinian journo)

[Fabio Santini] ManCity have presented an offer to Inter equal to €80M for Romelu Lukaku. The English club has proposed €15M a season to the Belgian forward. Currently he earns €10M with the Nerazzurri.

La Stampa: Inter Milan have joined the race to sign Torreira. Valencia, Lazio & Fiorentina are also very interested. Inter want Torreira on loan as he would represent an alternative for Brozovic. The article suggests Inter might offer Eriksen as part of a swap deal for Torreira
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не се губи.
А ти сериозно мислиш дека Челзи има барем некакви шанси да го ангажира Халанд? Ако е така примам кладба, можеш да си одбереш и сума.

Било кој клуб од топ 6 од ПЛ има поголема шанса да го добие Халанд од Челзи. Дури и Лидс.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.565
А ти сериозно мислиш дека Челзи има барем некакви шанси да го ангажира Халанд? Ако е така примам кладба, можеш да си одбереш и сума.

Било кој клуб од топ 6 од ПЛ има поголема шанса да го добие Халанд од Челзи. Дури и Лидс.
Да има огромни шанси пошто има Челзи пари да го плати. Не знам што има врска моментални топ 6 кога има уште пола сезона за играње. А и да не е така ништо не значи кој кај ќе заврши за наредна сезона. Секако дека Лидс имал поголеми шанси да го земе Халанд од Челзи. Уживај.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Да има огромни шанси пошто има Челзи пари да го плати. Не знам што има врска моментални топ 6 кога има уште пола сезона за играње. А и да не е така ништо не значи кој кај ќе заврши за наредна сезона. Секако дека Лидс имал поголеми шанси да го земе Халанд од Челзи. Уживај.
:lolzz:
Тропаш глупости од космички размери.
Ти кажав, кога си толку сигурен повели, опклади си.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.145
Поени од реакции
21.192
Kako i da e, za Haaland treba golemi pari da se platat. Sledno leto ne znam kolku e realno so ogled sto nema klauzula a leto 2022 ima klauzula od 75m €. Ama i vo toj slucaj plata, signing fee, provizija za Raiola...Ne bi go otpisal Chelsea ama normalno deka treba da e klub koj igra LS.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.619
Поени од реакции
14.353
Види го Купи-Продај, одма знае кои се давачките ццц

Какво излог клубче, страшна работа.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.145
Поени од реакции
21.192
Ima seriozni klubovi se zanimavaat so seriozni zasiluvanja. A ima i klubovi koi se zanimavaat so pozajmici kako Kosta ili se zasiluvaat so Choupo-Muting, Sarr i Roca.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.565
:lolzz:
Тропаш глупости од космички размери.
Ти кажав, кога си толку сигурен повели, опклади си.
Кажа типот што напиша дека лидс има поголеми шанси да го земе Халанд од Чезли.... греота.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
А ти сериозно мислиш дека Челзи има барем некакви шанси да го ангажира Халанд? Ако е така примам кладба, можеш да си одбереш и сума.

Било кој клуб од топ 6 од ПЛ има поголема шанса да го добие Халанд од Челзи. Дури и Лидс.
Тој тим што ќе може да одвои 100+ милки за напаѓач ќе го лапне. Челзи се истроши, зема доста офанзивни фудбалери и само затоа не верувам да идат на Хааланд. Иначе они и Сити у ПЛ би ми биле најголеми фаворити.


Друг спремен да даде над 100 м за шпиц у ПЛ сеа за сеа нема.

сеа глеаш Вест Хем ќе акнат 150 ко замена за Халер...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.619
Поени од реакции
14.353
Ima seriozni klubovi se zanimavaat so seriozni zasiluvanja. A ima i klubovi koi se zanimavaat so pozajmici kako Kosta ili se zasiluvaat so Choupo-Muting, Sarr i Roca.
Како тоа сериозни ЗАСИЛУВАЊА, а правиш математики за ПРОДАЖБА?
Како тоа сериозен клуб кога домашна титула немате видено ДЕВЕТ години?
Како тоа сериозен клуб кога последна титула ви е домашниот куп пред 4 години?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.145
Поени од реакции
21.192
Како тоа сериозни ЗАСИЛУВАЊА, а правиш математики за ПРОДАЖБА?
Како тоа сериозен клуб кога домашна титула немате видено ДЕВЕТ години?
Како тоа сериозен клуб кога последна титула ви е домашниот куп пред 4 години?
So inka da ti turi za dzabe, bunar bez dno, livestream fan. Vo normalni uslovi klub so duplo povekje budzet treba da bide pred drugite. Sve drugo e iznenaduvanje, so ne znaci deka nemalo sansi.

Inace so kogo ke go zamenite Alaba? Najvreden igrac od ligata do sega koj ke si odi for free. Ne znam dali plakjate dolgovi za Robben ama posle Kroos vtoriot grabez, ultra grabez. Drugi seriozni ekipi vo slucaj da ne moze da drzat igrac dobro iskesiraat. Neka vidi Hasan tamu negde na klupite vo Italija ili Spanija ke najde nekoja pozajmica.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom