Фудбалски/трансфер дискусии

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Фан клуб Јувентус, мозочен удар :pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Супер ќе му дојди Манџукиќ на Ибра :icon_lol: Колку е спремен да одигра на ниво, не знам, ама сигурно добро засилување за Милан во борбата за титулата.
Сигурно ја имаат проценето неговата физичката подготвеност. Ќе ротира со Ибра, Ребич и Леао и најважно е што доста помага во дефанзива.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Сигурно ја имаат проценето неговата физичката подготвеност. Ќе ротира со Ибра, Ребич и Леао и најважно е што доста помага во дефанзива.
Па Марио е доста „благодарен“ играч, покрива на секоја можна позиција. Не вервам дека ќе биди прва опција, ама како шо кажа, за ротација со останатите во нападот, супер ќе му легни.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260


Screenshot_20210118-132638_Chrome.jpg


Таман, да го одмора понекогаш Чилвел на лев бек.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Баш ми е мило што му дадеа шанса, се надевам ќе ги избегне повредите.

Приоритет

Кога сме веќе кај пропаднати играчи :D
Fenerbahce want loan Eden Hazard until the end of the season (Ajanssport)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе кој уште да му даде шанса на Вилшер, не претерувајте... Борнмут како Сандерленд и Вест Хем на времето, се што ќе најдеа хоумгроун и со поминат рок го собираа.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Абе кој уште да му даде шанса на Вилшер, не претерувајте... Борнмут како Сандерленд и Вест Хем на времето, се што ќе најдеа хоумгроун и со поминат рок го собираа.
Хејтер.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275


Ajax and Schalke have an agreement over Klaas Jan Huntelaar!
Striker can now undergo his medical with the Bundesliga side (De Telegraaf)


Sky sources: Talks between @Everton and @FcBayern ongoing for a transfer of Joshua Zirkzee. Loan with obligation to buy (10m€+) is being discussed. Financially not an easy transaction for Everton though #TransferUpdate
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Aston Villa & Marseille are in advanced negotiations over a €25m deal for 26-year-old French midfielder Morgan Sanson - contacts already initiated for a replacement.

Marseille's target amount for Morgan Sanson is €25m, but are expected to accept less owing to the ongoing economic crisis in French football, according to sources contacted by Get French Football News.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom