Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Апсолутно да. Зошто би одел во раштиман оркестар како Арсенал на сред сезона?
Не е до тоа дали оркестарот е расштиман или не. Проблемот е што управат не дава доверба на менаџерите, односно не им дозволува да работат, не добиваат никаква поддршка. Клоп во каков Ливерпул дојде? Погледни му го составот на првиот натрпевар.

Си треба план и програма.

1608835249805.png
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Инаку Алегри како што викаш ти ако се преценува до толку и потценува тимови како Арсенал, може слободно да се избрише од листата на достапни тренери бидејќи не верувам дека ќе води некогаш тимови како Баерн, Барса и Реал Мадрид.
Не ми ги спомнувај Челзи и Сити. Демек по предизвик ќе му бидат Челзи и Сити од Арсенал? Не.
Ханси си работа топ до сеа, се покажа пун погодок.
Алегри е бољи тренер од Куман без трошка размилуење, според мене и од Зидан кој се исшлепа на грб на Роналдо и без него глеамо до кј е трненерството.
После Тухел најпреценет тренер моментално е Зидан.
Значи зашто не би бил тренер на Барса или Реал у иднина?

И нормално дека сваки тренер на свет би ги избрал Сити и Челзи пред Арсенал.
Зашто не би му биле по предизвик не ми е јасно?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Пак го имаа Кутињо овде кој тогаш играше одлично и беше еден од најдобрите играчи во лигата.....Арсенал се многу тажна приказна
Ок али има поента и Пеја. Проблемот е што Арсенал нема никаков проект, визија, нешто што ветува во иднина...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пак го имаа Кутињо овде кој тогаш играше одлично и беше еден од најдобрите играчи во лигата.....Арсенал се многу тажна приказна
Го има Кутињо, не велам не, јас не реков дека составот беше очаен ама еве го имаат Арсенал Озил, нели Себаљос треба да е курац некој, го имаат Аубамејанг, Парти исто, Лено не е просек голман (10 пати боље од Мињоле). Не е ни овој состав на Арсенал толку тажен како што делува на терен.

Плус, Бруно Фернандеш во Манчестер е доказ дека еден фудбалер од висока класа може да го сврти тркалото. Кара баш имаше зборено со Кин пред некое време на Скај Спортс а завчера глеав видео каде што го потврдува муабетот. Ливерпул бил просечен тим, дошол Торес и оп кандидати за титула. Ливерпул повторно просечен тим, доаѓа Суарез и оп борба за титула. Го тргам Стиви на страна, да не ми дојдеш сеа со муабет „е ама Џерард“.

Се надевам сфаќаш што сакам да ти кажам.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Ханси си работа топ до сеа, се покажа пун погодок.
Алегри е бољи тренер од Куман без трошка размилуење, според мене и од Зидан кој се исшлепа на грб на Роналдо и без него глеамо до кј е трненерството.
После Тухел најпреценет тренер моментално е Зидан.
Значи зашто не би бил тренер на Барса или Реал у иднина?

И нормално дека сваки тренер на свет би ги избрал Сити и Челзи пред Арсенал.
Зашто не би му биле по предизвик не ми е јасно?
Малце ми е чудно за Зидан да речиш преценет....Зидан без Роналдо лани ја освои Ла Лига каде имаа 11 победи со ред...и редовно ги делка Атлетико и Барселона од кога е тој тренер на Реал....како тоа го прави лош тренер?...баш се гледа дека е јак тренер на тие јаки утакмици кога знае да ја постави формацијата соодветно и да извади максимум од играчите шо ги има....

Се надевам дека нема да биди тренер на Јувентус бидејќи пак ќе заличат на екипа....
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Не е до тоа дали оркестарот е расштиман или не. Проблемот е што управат не дава доверба на менаџерите, односно не им дозволува да работат, не добиваат никаква поддршка. Клоп во каков Ливерпул дојде? Погледни му го составот на првиот натрпевар.

Си треба план и програма.

Прегледај го приврзокот 278259
Па не е дека во Арсенал немаат доверба во Артета. Од тренер го направија менаџер, му дадиа моќ и направија промени во управата. Ама очигледно не е вистински човек за работата.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Го има Кутињо, не велам не, јас не реков дека составот беше очаен ама еве го имаат Арсенал Озил, нели Себаљос треба да е курац некој, го имаат Аубамејанг, Парти исто, Лено не е просек голман (10 пати боље од Мињоле). Не е ни овој состав на Арсенал толку тажен како што делува на терен.

Плус, Бруно Фернандеш во Манчестер е доказ дека еден фудбалер од висока класа може да го сврти тркалото. Кара баш имаше зборено со Кин пред некое време на Скај Спортс а завчера глеав видео каде што го потврдува муабетот. Ливерпул бил просечен тим, дошол Торес и оп кандидати за титула. Ливерпул повторно просечен тим, доаѓа Суарез и оп борба за титула. Го тргам Стиви на страна, да не ми дојдеш сеа со муабет „е ама Џерард“.

Се надевам сфаќаш што сакам да ти кажам.
Јасно јасно те разбирам....пак е до мајндсетот на екипата....еве и Милан нема некои играчи ама играат ултра фудбал кога ќе ги гледаш...не само шо победваат туку и по 10 шанси прават на утакмица со Чаканоглу,Ребич,Леао и Бенансер...буквално везат на теренот а не се нешто посебно индивидуално....тоа ти кажва дека треба да си напрајш филм дека си јак и дека можиш да бидиш подобар од тоа што си...така е со се во животот.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Јасно јасно те разбирам....пак е до мајндсетот на екипата....еве и Милан нема некои играчи ама играат ултра фудбал кога ќе ги гледаш...не само шо победваат туку и по 10 шанси прават на утакмица со Чаканоглу,Ребич,Леао и Бенансер...буквално везат на теренот а не се нешто посебно индивидуално....тоа ти кажва дека треба да си напрајш филм дека си јак и дека можиш да бидиш подобар од тоа што си...така е со се во животот.

1/4, коректно.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Куде Арсенал проблем не е менаџер. У тим куде Себаљос и Нкетиа се фаќав за гушу, докажуе дека у екипу нема хармонију. Туј треба авторитет за да се реши све. Артета не ми личи на так'в. Од другу страну , он направи голему грешку што га продаде Мартинеза. Доведе га он'ј од Гану што не вреди за теј паре. Од к'д дојде поише д'нови беше повреден него што беше здрав.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
На Арсенал моментално им треба некој што ќе може да им свика на талибанциве, Тухел не верувам дека е таков.
Јас мислам дека е таков, баш таков, без проблем да ги избрка од екипа тоа мртваците Џака, Луиз и слични. Он у ПСЖ делуваше на мекуш пошто не се замараше со ѕвездите, секако они му ги носеа резултатите индивидуално. Во Борусија беше копиле, се имаше спукано со неколку играчи ако добро се сеќавам.
Е сеа од спортски аспект не знам дали би им помогнал на Арсенал.

Што значи преценет? За титула, да.
Ама за подобар пласман од моменталниов и водење битка за 5-6то место и борба за ЛЕ мислам дека не. Добар избор би им бил на Арсенал со оглед на тоа што моментално нема боље опции.
Алегри не ти иде таму.

За Покетино и ПСЖ, добар избор направија французиве, домашно првенство не би требало да е проблем а во ЛШ очекувам тактички да се доста постабилни и појаки генерално.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.204
Поени од реакции
1.811
Ханси си работа топ до сеа, се покажа пун погодок.
Алегри е бољи тренер од Куман без трошка размилуење, според мене и од Зидан кој се исшлепа на грб на Роналдо и без него глеамо до кј е трненерството.
После Тухел најпреценет тренер моментално е Зидан.
Значи зашто не би бил тренер на Барса или Реал у иднина?

И нормално дека сваки тренер на свет би ги избрал Сити и Челзи пред Арсенал.
Зашто не би му биле по предизвик не ми е јасно?
Do kj e trenerstvoto na Zidan?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Ханси си работа топ до сеа, се покажа пун погодок.
Алегри е бољи тренер од Куман без трошка размилуење, според мене и од Зидан кој се исшлепа на грб на Роналдо и без него глеамо до кј е трненерството.
После Тухел најпреценет тренер моментално е Зидан.
Значи зашто не би бил тренер на Барса или Реал у иднина?

И нормално дека сваки тренер на свет би ги избрал Сити и Челзи пред Арсенал.
Зашто не би му биле по предизвик не ми е јасно?
Не мора да си фан на Барса за да знаеш дека Алегри никогаш нема да стане тренер на Барселона без разлика што е подобар од Куман општо како тренер.
Куман како нивни поранешен играч си влече традиција по таа холандска врска и тој стил што го негуваат па затоа и доби шанса. Некогаш не мора да си најдобар во нешто за да имаш успех некаде и со нешто туку игра улога и тоа да ти пасува тоа нешто и таа средина каде што работиш/живееш за да бидеш успешен.
Но, не значи и дека ќе бидете успешни ако го доведеш човекот кој љуби да работи во тој клуб, но верувај дека огромно влијание има сапуницата со Меси, тоа повеќе надвладеа отколку тоа колку и дали е добар Куман за Барса.
За Реал не дека нема шанси ниту еден процент, но многу тешко тоа да се оствари. Не дека не знаат и Реал да експериментираат со такви типови, но тоа само тогаш кога се очајни и во многу лоша ситуација прават такви чекори.
Тоа за Зидан не би се осмелил така да зборувам без разлика на Роналдо во тоа време.
Исто и тоа за Тухел дека е преценет не се согласувам.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Малце ми е чудно за Зидан да речиш преценет....Зидан без Роналдо лани ја освои Ла Лига каде имаа 11 победи со ред...и редовно ги делка Атлетико и Барселона од кога е тој тренер на Реал....како тоа го прави лош тренер?...баш се гледа дека е јак тренер на тие јаки утакмици кога знае да ја постави формацијата соодветно и да извади максимум од играчите шо ги има....

Се надевам дека нема да биди тренер на Јувентус бидејќи пак ќе заличат на екипа....
Валтер Мацари со Реал ќе освоеше лани титула у Шпанија со онаква Барса

Do kj e trenerstvoto na Zidan?
Реал се мучи годинава, незнам зашто не сакате да си го признаете тоа, се мучи као ѓаол у црква, и да имаше у група било кој друг тим освен Интер немаше група да пројдат.
Порази од Шахтјор, мучење со Менхенгладбах итн.
Зидан со тренереството не е до нигде, му се погодија коцкете и на грб на Роналдо се умисли а и пола свет помисли дека е мега јак тренер, а он е сасвим ок тренер.


Не мора да си фан на Барса за да знаеш дека Алегри никогаш нема да стане тренер на Барселона без разлика што е подобар од Куман општо како тренер.
Куман како нивни поранешен играч си влече традиција по таа холандска врска и тој стил што го негуваат па затоа и доби шанса. Некогаш не мора да си најдобар во нешто за да имаш успех некаде и со нешто туку игра улога и тоа да ти пасува тоа нешто и таа средина каде што работиш/живееш за да бидеш успешен.
Но, не значи и дека ќе бидете успешни ако го доведеш човекот кој љуби да работи во тој клуб, но верувај дека огромно влијание има сапуницата со Меси, тоа повеќе надвладеа отколку тоа колку и дали е добар Куман за Барса.
За Реал не дека нема шанси ниту еден процент, но многу тешко тоа да се оствари. Не дека не знаат и Реал да експериментираат со такви типови, но тоа само тогаш кога се очајни и во многу лоша ситуација прават такви чекори.
Тоа за Зидан не би се осмелил така да зборувам без разлика на Роналдо во тоа време.
Исто и тоа за Тухел дека е преценет не се согласувам.

Умира свегде више тоа со традицијата, нешто Барса се филмаја со тоа мас ке ун клаб дрн дрн јариња, па потоп им се дешава задњи две три сезоне не знаа кј тераа. И масијата им е слаба, и ќе разбера дека мас ке ун клаб филмот не проаѓа више.

Кој би рекол пред 15-20 године дека Ливерпул ќе се врати на врвот на фудбалот со Шваба на чело, би те убиле у англија да им спомнеш такво нешто, ама ете.

А реал, не ме јеби со муабетот, Вандерлеи Луксембурго им беше тренер, а Алегри имал 1 посто шанса да им биде. Ја па мислим дека големи се шансете баш он да биде следниот тренер на Реал, ако не освои ни еден трофеј Зидан годинава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom