Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Не памтам некој фудбалер вака јавно да се испука на управата, ќе има удел оваа ситуација со Меси и Суарез гарант, колку и да викаат дека е професионалец и ќе си изигра како шо доликува ако беше професионалец немаше онака јавно да цмиздри по управата, без разлика дали е во право или не
Оваа па, оваа па види ја....

Професионалец во играта, а не надвор од неа. Човекот е роден победник и најдобар фудбалер на сите времиња и сигурно нема ради некој си Бартомеу ди си игра кур и да се бламира... така он губи, него ќе го оспоруваат, а Бартомеу добива..

Дечкото на 3те пријателски даде се од себе, на сите тренинзи има слики како се смее и е расположен...

Ти гарантирам дека ќе си изгази и годинава.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Мене па најсмешен ми е синдромот "ние/вие". Мислиш нивни се клубовите или тие играат во нив. Посебно неколку членови од фан клуб Барселона како го сфаќаат лично, еден дури и востание за независна Каталонија креваше :pos:.

И не знам како не сфаќате дека баш поради тоа ставро ве ребра, од галаксија се приметува тоа.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
@blanco
Фалеше твојот хумор на темата :D

Вие шо пишите зошто се тригерираат одредени членови ако некој напиши за нивниот клуб нешто забележете кој членови се запалија односно од кој фан клуб.....Барселона класика...ете и Јувентус беше навредуван но фановите на Јувентус се испонашаа возрасно и не се замараат бидејќи имаат побитни работи во животот...овие на Барселона очигледно се помали во години и се палат за глупости.

Му го вреѓале клубот:pos:...акционерите:kafence:
Автоматски споено мислење:

Мене па најсмешен ми е синдромот "ние/вие". Мислиш нивни се клубовите или тие играат во нив. Посебно неколку членови од фан клуб Барселона како го сфаќаат лично, еден дури и востание за независна Каталонија креваше :pos:.
Rigil беше тој бе:pos:

Еден од најголемите ботој на форумот...дечкото во исто време навиваше за Аргентина и Бразил на светското 2014 мислам:pos::pos:

Додека во темата за Независна Каталонија пишеше како некој партиски бот што ги знај сите можни политички теми,дури и мапата на независна каталонија ја стави на аватар...епски блам:pos:
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.723
Поени од реакции
1.994
Пак ќе кажам, многу лично ги сфаќате некои работи како клубот да е лично ваш.

Што ако пишал некој ѓупски клуб, катастрофа потези, плачковци, ментална управа? Значи дека лично вас ве смета за нешто подло, долно или? Генерализација е. На крајот од краиштата, кучињата лаат, караванот си поминува. Петнаесет години е форумов, истиве термини да ги срчам се кладам дека ќе ги најдам и за Реал, Манчестер, Ливерпул, Челзи со Мурињо итн.
Прво лично не сум бил навреден и лично не сфатив ништо...
Не пишав стрикно за тоа ѓупска управа и т.н , имаше пцуење мајки-шајки и слично за тоа нема воопшто потреба ... Дури името на темата е фудбалски трансфер дискусии, а не срамни порази и слично...
Величење на Барселона и Јувентус како појави во фудбалот, све тоа срочено во еден пост, од фан на Рома со ник и аватар Тоти. Па јас нешто појезиво, погадно, поодвратно и потерањенаповраќање неам видено одамна, можеби и никогаш... а се гледам у огледало секој ден по неколку пати.

На Барса што и фали, си ја плеснавме во ЛШ, не спаси од нов Итурбе со тоа што ни го купи Малком пред нос... Јувентус сеуште не би сакал ни една победа да немаат и да испаднат од лига меѓутоа реалноста е таа, не се работи за величење...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
@blanco
Фалеше твојот хумор на темата :D

Вие шо пишите зошто се тригерираат одредени членови ако некој напиши за нивниот клуб нешто забележете кој членови се запалија односно од кој фан клуб.....Барселона класика...ете и Јувентус беше навредуван но фановите на Јувентус се испонашаа возрасно и не се замараат бидејќи имаат побитни работи во животот...овие на Барселона очигледно се помали во години и се палат за глупости.

Му го вреѓале клубот:pos:...акционерите:kafence:
Автоматски споено мислење:


Rigil беше тој бе:pos:

Еден од најголемите ботој на форумот...дечкото во исто време навиваше за Аргентина и Бразил на светското 2014 мислам:pos::pos:

Додека во темата за Независна Каталонија пишеше како некој партиски бот што ги знај сите можни политички теми,дури и мапата на независна каталонија ја стави на аватар...епски блам:pos:
Имаат Јувенташите и еден ептен ептен сериозен. Дотолку сериозен е што е оток досаден. По цел ден им објавува вести на англиски јазик на темата, мислиш камено доба е и не може човек да кликне 2-3 пати на гугл за да се информира. Да не му споменувам име, ќе си се пронајде сам и се надевам дека ќе прекине со таа пракса од на времето кога најнапредна социјална мрежа беше мирц.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.487
Чим не помислив после Роналдињо кога си замина да сменам клуб, нема никад.
Ако твојот клуб ако прими 8 гола слободно смени си го клубот и скри се во дупка, јас нема. Најдобриот тим моментално му покажа на Барса кај му е местото, ако сакаш да се ситиш слободно кур ме заболе, ама никој од форумов неам видено да ги праи цитрони секој втор пост и во фан клуб и во темава за 8-те голови, не пак ко дечконо што навива за Манчестер што пробува да провоцира на секој втор пост кај што стигне.


Со години ја пратам темава и вакво ништо неам видено да се случува. На се ми личи ова освен на дискусија. Незнам како никој од фан клуб Реал не се нафати да ми сере толку а вечни ривали сме и пак не се понашале ниту они ко неандарталци ниту ние на темава , ниту пак во фан клуб сме бричеле кур. Да не зборам за чолисимо како најупорниот лик на форумов што може да постои не го дудлала толку. И да се дудла од било која страна си има тема за тоа и чисто ривалски е, имало шеги на сметка на Барса и на Реал и пак сме се поштувале во Ла Лига темата. Ипак горе долу слична си е Серија А темата, ја овие Интерашиве и Јувенташиве ги неам видено тука на оваа тема така да си јадат гомна меѓусебно и секој втор пост да им е провокација.



@Ilumious Иначе се слагам со се што имаш пишано, ама реално гледано пред него немаше некоја ваква ретарда, посебно да ствара препукувања Барса - Јунајтед релација. Ниту пак сум видел фан на Барса да ви се сити колку ви е паднат клубот после Ферги, ниту пак моментално дека неможете стариот победнички пат да си го најдете.Пак ке кажам форумов и пред него си ја ругаше Барса мене не ми сметаше, колку шеги се испукале па никому и ништо ама типов ова што го прави со месеци и не престанува е малку претеризам. За мене ликот е чист трол акаунт кој што е наменет за да провоцира и да јаде гомна цело време копирајќи го хуморов на админиве за да не биде баниран.
Ти брат колку безвезе муабети и невистини налупа во последно време, сите тролчиња на форумов заедно не можат да ти се мерат. А и друштвото ти е слично...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Имаат Јувенташите и еден ептен ептен сериозен. Дотолку сериозен е што е оток досаден. По цел ден им објавува вести на англиски јазик на темата, мислиш камено доба е и не може човек да кликне 2-3 пати на гугл за да се информира. Да не му споменувам име, ќе си се пронајде сам и се надевам дека ќе прекине со таа пракса од на времето кога најнапредна социјална мрежа беше мирц.
Да ми јадиш :icon_lol:
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.011
Поени од реакции
613
Ne e provokacija , no igrac kako Auar od Lyon , kako e mozno da prifati da igra za Arsenal , takov igrac takov kvalitet ima kapacitet da igra vo shampionska ekipa , Real ili Bayern M
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ne e provokacija , no igrac kako Auar od Lyon , kako e mozno da prifati da igra za Arsenal , takov igrac takov kvalitet ima kapacitet da igra vo shampionska ekipa , Real ili Bayern M
Што го напраи и Арсенал ти,не се Вардар Форино па да не смеат играчите таму да играат.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ne e provokacija , no igrac kako Auar od Lyon , kako e mozno da prifati da igra za Arsenal , takov igrac takov kvalitet ima kapacitet da igra vo shampionska ekipa , Real ili Bayern M
Е аман де, не е како да се сложил за Милан да игра.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.011
Поени од реакции
613
Што го напраи и Арсенал ти,не се Вардар Форино па да не смеат играчите таму да играат.
Pred Arsenal ima ekipi sto imat pogolemi ambici , a i Auar mi izgleda deka e golem talent , sigurno ne e dojden za najgolemo dostignuvanje da mu bide top4 .
Автоматски споено мислење:

Е аман де, не е како да се сложил за Милан да игра.
Milan i Arsenal zaedno da gi spojime edna ekipa dobra nema de izgleduva , sto ti e poentata da se fatis za Milan ?!
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
ne krijam deka golema zelba mi bese da dojde vo Juve..
Не треба желба, пари треба. За Јуве Мората, колку пари толку музика.
Автоматски споено мислење:

Pred Arsenal ima ekipi sto imat pogolemi ambici , a i Auar mi izgleda deka e golem talent , sigurno ne e dojden za najgolemo dostignuvanje da mu bide top4 .
Автоматски споено мислење:


Milan i Arsenal zaedno da gi spojime edna ekipa dobra nema de izgleduva , sto ti e poentata da se fatis za Milan ?!
Без поента, си тресам глупости. Морам поента да имам?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Не треба желба, пари треба. За Јуве Мората, колку пари толку музика.
Автоматски споено мислење:



Без поента, си тресам глупости. Морам поента да имам?
druga bese situacijata, morase od sredina da oslobodime igrac, navremeno da si zamine kedira i uste 1 za da go kupea auar.. a inace napadot bese prioritet jer stvarno nemavme klasicen napagjac.. dodusa ni morata ne e klasicna 9ka ali nema veze.. ke se tera do kaj se moe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom