Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
А демек ти си битолската Моника Белучи, со бујни гради, елегантно пополнета задница и шармантно лице...
Леле стелт лош потег мајке ми, каква врска има јас како изгледам со градбата на Рики, не го побарав за дечко побогу :ROFLMAO:
 
H

HoT _iCe

Гостин
Ионака реално нема пак да освоиме, зиаме играчи за топ4
Тиаго е одлично засилување, Јота е класичан материјал да се рчкам и ако мислиш дека не сам у право, ок.
Топ4 ви е сигурица ама титула не би реко, Ливерпул моментално изгледа далеко од екипу што ќе одбрани титулу.

А демек ти си битолската Моника Белучи, со бујни гради, елегантно пополнета задница и шармантно лице...
E.
can confirm.:coffee:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тиаго е одлично засилување, Јота е класичан материјал да се рчкам и ако мислиш дека не сам у право, ок.
Топ4 ви е сигурица ама титула не би реко, Ливерпул моментално изгледа далеко од екипу што ќе одбрани титулу.
Како според тебе ќе изгледа табелата на крај на сезона?
 
H

HoT _iCe

Гостин
Фер.
Јас мислам Ливерпул ќе праи бек ту бек, за ресто искрено кур ме боли :ROFLMAO:
Постои шанса да али под услов Сити да га понови старт од прошлу сезону што мислу дека нема да биде случај и сас оглед како се избламира Гвардиола мислу дека овуј сезону ќе му гори под ноге.
За вас моментално што прату, не е дека ви фали квалитет, очигледно е дека има ама играчи ми изгледав веќ прегорено од систем на Клопа и им се дешавав невообичаени грешке и Рудигер моменти.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Постои шанса да али под услов Сити да га понови старт од прошлу сезону што мислу дека нема да биде случај и сас оглед како се избламира Гвардиола мислу дека овуј сезону ќе му гори под ноге.
За вас моментално што прату, не е дека ви фали квалитет, очигледно е дека има ама играчи ми изгледав веќ прегорено од систем на Клопа и им се дешавав невообичаени грешке и Рудигер моменти.
Одбраната разочарува од утакмиците со Арсенал и Лидс, се слагам, несвојствено за нив.

Е сеа, дека се прегорени од системот, не се слагам. Не ни мислам дека им фали квалитет, него со (евентуално) Жота и она за што најмногу се просераваше, дека немљ опција во напад, ќе го добиеме. Според мене, фали уште еден штопер зошто Гомез и Матип знаат да се повредат.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Не ни мислам дека им фали квалитет, него со (евентуално) Жота и она за што најмногу се просераваше, дека немљ опција во напад, ќе го добиеме.
Па нели ова со Минарино ќе го добиевте?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па нели ова со Минарино ќе го добиевте?
Види, знам дека умараш ама ќе одговорам како да си сериозен.
Делумно со него, делумно со (ако дојде) Жота. На Минамино му треба/ше време и сеуште му треба верпјатно да се прилагоди. Не знаеше англиски, ваљда сеуште не знае доволно добро, доаѓа во средина каде што нема никој "свој" и од култура која не е баш позната ко (пример) оваа на балканов, лесно да ствара нови пријателства. Затоа, верувам дека ќе му се даде повеќе време (пример, Кеита). Е сега, Жота веќе две години игра во ПЛ и поради тоа има предност. Плус, игра на сите три позиции офанзивно и во секоја позиција би се нашол, додека Минамино не е толку верситабилен.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Види, знам дека умараш ама ќе одговорам како да си сериозен.
Делумно со него, делумно со (ако дојде) Жота. На Минамино му треба/ше време и сеуште му треба верпјатно да се прилагоди. Не знаеше англиски, ваљда сеуште не знае доволно добро, доаѓа во средина каде што нема никој "свој" и од култура која не е баш позната ко (пример) оваа на балканов, лесно да ствара нови пријателства. Затоа, верувам дека ќе му се даде повеќе време (пример, Кеита). Е сега, Жота веќе две години игра во ПЛ и поради тоа има предност. Плус, игра на сите три позиции офанзивно и во секоја позиција би се нашол, додека Минамино не е толку верситабилен.
А шконтарот бе? Го забораивме него? :D

ОриЃи остануе ко замена за ФирмиЊо така?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
А шконтарот бе? Го забораивме него? :D

ОриЃи остануе ко замена за ФирмиЊо така?
И едниот и другиот изгледа ќе бидат продадени. Шаќири не вервам дека сезонава ќе добие шанса, исто како и минатата, а Ориги ќе си бега прво за гејм-тајм, а плус и да собери некоја банка клубот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
А шконтарот бе? Го забораивме него? :D

ОриЃи остануе ко замена за ФирмиЊо така?
Ќе праи шошонски работи на тренинг и на прослави, затоа го чуваат, за забава.

Мислам дека он ќе остане а Ориги, Брустер, Вилсон ќе одат на продажба, да се порамнат сметки па да давам нови задачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom