Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Џе сте хејтери, како нок даун, из књца у двојкее :uzi:
Автоматски споено мислење:



:pos:
Како што реков пред некој ден, ептен е убаво ова што се случува во Барса :X3:
Поззззз
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.237
Поени од реакции
1.886
Џе сте хејтери, како нок даун, из књца у двојкее :uzi:
Автоматски споено мислење:


Поззззз
Му еба сто мајки на меси у фан клуб, сега у транс си дека ке остане
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Му еба сто мајки на меси у фан клуб, сега у транс си дека ке остане
Во транс дека не го пуштија фри и дека многу се надеваа некои овде :icon_lol: а за понашањето си стојам дека му е нула.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
Во транс дека не го пуштија фри и дека многу се надеваа некои овде :icon_lol: а за понашањето си стојам дека му е нула.
Да да, сигурно ти е тебе до парите, колку ти вети Барса во случај да не иде фри?
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Прво скина лигаменти на колено и откако се врати е во лоша форма што е очекувано и разбирливо.

Второ и без повредата, генерално беше готован со фри рол улога т.е. играше напред без посериозни обврски да трча назад, покрива, креира итн.

Трето - проблемот што го снајде кога дојде во ПЛ, брзо темпо и интензитет во однос на брзи реакции за пас, шут утрчување не ги надмина во Франција.Буквално е ко на широк сокак, си се влечка и се мисли на моменти премногу.Не е ко Хазард на времето, да скија(дрибла) меѓу играчи ако примети ситна дупка да ја искористи инстантно итн.
Во Барса не сум сигурен дека ќе му пројде ова, можеби со Елче и ним сличните.

Четврто има комплекс на суперѕвезда од нивото на Роналдо и Меси, а не е толку добар.Знае да биде недисциплиниран и ако нешто го изнервира да се понаша ко примадона.

Пето - откако се направи ко тенк т.е. се набилда во Англија, изгуби многу од брзината.Не викам дека е ко Пнадев ама за крило офанзивен играч очекуваш малце повеќе.(Ова можеби е маана од играње Фифа и зошто во ПЛ се форсираат/почитуваат брзи крила).

Можеби цената не наложува големи очекувања, ама јас лично не го гледам како стартер со потребното ниво на квалитет за Барселона.Ако е резерва ќе им зима минути на Фати и Пуиг.Не гледам како би ги подобрил Барса сума сумарум.
Која лоша форма? Сеа почна првенството и хет трик дадде. Друго нема потреба да асистира шпиц игра во Лион и се изнадава голови.
3то тоа што играше во Јуанјтед во период на токсична средина со тренери кој не знаеа да му го искористат потенцијалот не е некој репер. Знам дека си исфрустриран што не успеал во Јунајтед ама на памет зборење дека не вредел 40 милиони притоа да не си го гледал како игра во Лион е смешно. Кој ти се тоа Фати и Пуиг жити се? Можеби еден ден ќе бидат играчишта ама сеуште не се.Не може деца да имаат поголем удел од квалитетен фудбалер како Депај.

Многу глупа работа е ова некој играч ако не успеал во твојот тим одма е просечен, не го бива и не вреди.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Реал постапија со Роналдо 102992 пати подобро.
И самиот Роналдо со Реал.
Ова ќе излезе вистинска сапуница на крај, пуканките спремни и во исчекување на вечна борба помеѓу навивачи на Барса, едни на страна на Меси, други на страна на клубот а ние од страна ќе буцкаме ситуација и ќе си пукаме сеир :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.096
Поени од реакции
16.291
Во транс дека не го пуштија фри и дека многу се надеваа некои овде :icon_lol: а за понашањето си стојам дека му е нула.
Мене искрено ич не ми беше гајле дали ќе си оди или ќе остани Меси а и убеден сум дека 99.9% знаеја дека ќе остани Меси. Ова беше еднсотавно као демек покажвање сила или силен блеф.

Мене поќе би ме загрижувало тоа што со ова се докажува дека Меси и ги диригира/диригирал работите во соблекувално и во клубот а тоа воопшто не е за транс. Многу е Барселона зависна од Меси, сите останати се само фигури. Барселона само си наштети дополнително со циркузов, наместо да работи на засилувања да го комплетира тимот и уигрува со нов тренер, тие пола месец се тегнат со Меси. Друга работа е тоа што во ситуацијава си испадна како клуб на ниво на Лацио, Фиорентина, Наполи итн...

Ова ги оштети сите и Меси и Барса , никој нема ќар во ова.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
И самиот Роналдо со Реал.
Ова ќе излезе вистинска сапуница на крај, пуканките спремни и во исчекување на вечна борба помеѓу навивачи на Барса, едни на страна на Меси, други на страна на клубот а ние од страна ќе буцкаме ситуација и ќе си пукаме сеир :D
Заврши пеја, готово. Шта је било било је, спремајте се за сезона без Вајналдум :kafence:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.654
Која лоша форма? Сеа почна првенството и хет трик дадде. Друго нема потреба да асистира шпиц игра во Лион и се изнадава голови.
3то тоа што играше во Јуанјтед во период на токсична средина со тренери кој не знаеа да му го искористат потенцијалот не е некој репер. Знам дека си исфрустриран што не успеал во Јунајтед ама на памет зборење дека не вредел 40 милиони притоа да не си го гледал како игра во Лион е смешно. Кој ти се тоа Фати и Пуиг жити се? Можеби еден ден ќе бидат играчишта ама сеуште не се.Не може деца да имаат поголем удел од квалитетен фудбалер како Депај.

Многу глупа работа е ова некој играч ако не успеал во твојот тим одма е просечен, не го бива и не вреди.
Јас го сакам ептен Депај и во темата за Француско коментирав после тој меч кога даде три гола, го гледав натпреварот, значи после повредата Депај не е истиот играч, едвај се движи, како да не му се игра фудбал делува на моменти, ама знае да извади некој потег од учебници како голот против Дижон.
Депај е Балотели тип на играч, има потенцијал ама со мозокот не е арен, штета.
На сите натпревари во ЛШ после паузата не постоеше, многу лош перформанс, најверојатно не беше доволно фит оти се врати од тешка повреда, сепак за 30 милиони е добар дил ако успеат да го земат Барса
 

Kajgana Shop

На врв Bottom