Фудбалски/трансфер дискусии

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
@Ashburton Grove сосема спротивен метод на работа имаат во Ливерпул од тоа што јас би го правел јбг. На оваа средина нема потреба од трансфери и за тоа се слагам, ама со оглед на тоа дека наредна сезона се отвора дупка тогаш дефинитивно мора сега да го средат тој проблем. Односно јас би го средил, тие ќе го средуваат ваљда следно лето. Не го разбрав ова со пуштање на играчи на фри. Обично преовладува мислењето дека така имаш веќе вклопен играч и користа што ја имаш од него е поголема отколку да се коцкаш со нов играч, макар стариот ти заминал следно лето на фри. И тоа е делумно точно. Имаш играч што функционира во системот, нема потреба тоа да го растураш сега. Следно лето веќе мораш. Но јас тука гледам проблем. Играчот секако бега следно лето. И секако ќе мора да се коцкаш. Јас тоа би го направил сега наместо в година. Чим не сака Вајналдум да продолжи, продажба и носење замена. Решен проблемот во следни барем 3 години. Џан го пуштија фри, па дадоа 40 за Фабињо. Ок изигра Џан цела сезона, придонесе, ама тоа ќе го стореше и новиот играч. Само ќе заштедеа 20-30 милиони. За Тиаго кажав што мислам, мада како ги изигра овие утакмици на турнирот.......што да не. Ако веќе Вајналдум не продолжува, ете ефтина квалитетна замена. Ама не, ќе чекаме следно лето, Тиаго ќе фати џаде некаде, башка ќе има 30, па кога ќе треба наново да се спружат за везњак ќе плачат. Сега со парите од Вајналдум може да се финансира Тиаго. Како што би сакале ФСГ. И како што би сакал јас :D Многу е јако со негативен нет спенд да покриеш дупки и да се засилиш :D
Стариџ, Лалана, Џан, Морено, Клајн па сега Вајналдум како тргнало, а сигурен сум дека и Милнер ако посака да оди во Лидс следна година ќе му раскинат договор и ќе го пуштат. Не дека некои играчи не треба ама многу е ова. Црвен крст ебаго. Јас би жнеел до последно, секоја фунта би им ја извадил :icon_lol:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Бреј кое дно од управа раководи со Барса, не е можно ваков расплет на настаните, немам видено полошо менаџирање од ова последниве 4-5 години, од дупка во дупка влагаа со секој потег, индивидуалниот квалитет и Меси во екипата го затскриваа тоа, сега се исплива на површина. Уште толку ќе ја продлабочат кризава летово, новата управа следно лето ќе ја дочека пропаднат клуб, многу време ќе треба за оправање. При Тиаго и Ван де Бек достапни на пазар они земале Артур за Пјаниќ го трампаат..

Инаку, околу Ван де Бек, малку сумљива ситуацијава со Јунајтед, би бил супер засилување за нив, поготово што игра и како АМЦ и како МЦ, замена и за Бруно и за Погба, ама ми нема логика да купуваат играч што не би бил во преден план, а имаат дупки за пополнување во составот. Не знам дали е возможна менаџерска игра, за Астон Вила да попушти за Грилиш со цената, многу пологично засилување би бил овој затоа што покрива и на крило и во средина, а го имаат и Фред за позицијата на Погба.. Супер играч е Ван де Бек иначе, повеќе има играно како АМЦ, ама не е класичен креативец како Бруно, работник на терен, одличен сенс за гол и често се уфрлува од втор план, солидна техника и прегледност, делува на доста интелегентен играч. Не ми е јасно како Барса не се заинтересирани
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.515
Ептен циганската ја затераа Барса и Меси, место како луѓе да се разберат, тие прават целава ситуација да ја тераат на суд. Управата на Барса наликува на онаа управа на Интер што ја имаше пред да им дојде Марота на чело, изгубени германци, потсмев за цел фудбалски свет. Се понашаат како плачипички, несакале Меси да го пуштат, спремни се да чуваат цела година незадоволен играч во екипата кој ќе ствара канцерогена атмосфера во клубот.
А и Меси испадна бетер од 5 годишно дете... идеш пред бордот на директори, им соопштуваш дека сакаш да заминеш, па они нека му ја мислат што како. А не вака како најголема пичка, им соопштуваш преку писма, и одбиваш да одиш на тренинзи, а капитен си замисли... настрана фудбалските квалитети, али он никогаш не бил карактер да биде капитен на една екипа. Секогаш кога губеше екипата на терен, он главата кај курот доле ја ставаше.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.654
Поени од реакции
38.837
Уште соблекувалната на Енфилд е мокра од солзите на Меси.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.579
фудбалските квалитети, али он никогаш не бил карактер да биде капитен на една екипа. Секогаш кога губеше екипата на терен, он главата кај курот доле ја ставаше.
Во 15 години играње за Барса, Меси никојпат ни на момент не покажа никакви лидерски способности. После Чави и Иниеста јасно беше дека капитенската лента ќе оди кај него, али тоа ради естетика повеќе.

Класичен талент од господ, гол машина, вонземјанска техника со лепење на топката за нога, и секоја сезона ја почнувавме со +35 голови рачунајки на него. Најдобриот успех со нижење титули го постигна со Барса кога пола златна шпанска генерација играше позади него, играчи шо освоија 2 европски по ред и светско меѓу нив. Најдобро зборува тоа шо последната ЛШ ни е од 2015, кога Чави уште играше за Барса.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Овија фанови на Барсу поголеми цигани и од сами Шпанци, боли ме кур ако сте се увредиле, па ми кд зборесмо дека е обично лигле и нема никакви лидерски способоности освен дар од Бога да биде гига талент у фудбал и магију у ноге, ви зборесте како ми смо намерно збориле против Барсу/Месита пошто смо љубоморни на успех, ебаве циганштие, ако ви е, надопунуете си се едн сс другога, какв клуб, такв лидер и ментлитет. Messi que un club que quq uqeuquequ qrekrekrekr:pos:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
како смее Меси да се понаша ко Дембеле, Кутињо или кој знам кој се не направи така за да си замине во Барса. Охрабрува такви потези на саботажа и присилен трансфер и сега најмилото му го пикна на ист начин.
Тражили сте, гледајте (и сисајте)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Многу му е сомнително за Ван Де Бик, ниту еден од новинарите блиски до Јунајтед не пишуваат дека се спрема нешто конкретно, дека се спрема понуда, туку многу претпазливи за да не биде после дека утнале. Сите пишуваат дека Јунајтед е само во контакт со неговиот агент.

Јунајтед уште од Јануари си е во контакт со агентот, и не знам како сега искача ова како вест. Нема да ме чуди да заврши во некој друг клуб, и дека се обидуваат да ја убрзаат работата со друг клуб.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
Ме интересира дали побратимите @The Shadow Walker @MacedoniaTimeless и @Rigil се слагаат дека треба да му се излезе во пресрет на Меси и да се пушти за некои 100тина милиони?
Ако не, да почне да протестира, да се буни, да не тренира односно да изврши притисок. Што викате? :icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
како смее Меси да се понаша ко Дембеле, Кутињо или кој знам кој се не направи така за да си замине во Барса. Охрабрува такви потези на саботажа и присилен трансфер и сега најмилото му го пикна на ист начин.
Тражили сте, гледајте (и сисајте)
Најголемото уживање во целата оваа шарада со Меси е токму тоа што им го прави истото срање што тие го правеа неколку години наназад. И со Лаутаро ќе пробаа да го направат истото.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Изгледа овие стварно ќе им го лапнат овој Тонали.


Да не го вратеа Одегард, сигурен сум дека и Реал ќе тргнеше повторно по Ван де Бик.

 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Ме интересира дали побратимите @The Shadow Walker @MacedoniaTimeless и @Rigil се слагаат дека треба да му се излезе во пресрет на Меси и да се пушти за некои 100тина милиони?
Ако не, да почне да протестира, да се буни, да не тренира односно да изврши притисок. Што викате? :icon_lol:
Ја од секоаш сум викал дека треба да се пушти одма, срамота е на тој играч да му праиш проблеми.
Ова брукање што го истрпи последниве 3 сезони Рома 4-1, половичен Ливерпул 4-0, Баерн 8-2, на татко му да беше клубот па ќе отидеше.
И лојалноста има граници, коа ќе станеш неконкурентен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom