Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И пред да изгуглам знам дека шпекулацијава е или од Сан или од Фејл. Другиве медиуми и кога трачарат осет имаат, логика треба да имаат шпекулациите.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
И пред да изгуглам знам дека шпекулацијава е или од Сан или од Фејл. Другиве медиуми и кога трачарат осет имаат, логика треба да имаат шпекулациите.
Povrzuvaat 1+1 - im treba igrac a Barsa sakala da go prodade (barem spekulacii ima) i ete ti spekulacija.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Вие и Сити за бекои, овие за голмани рекордери
Подрж ми го копилето, да идам да и се наругам на онаа копиларката :facepalm:
Вие сте рекордери за секоја позиција :toe:
Автоматски споено мислење:

Povrzuvaat 1+1 - im treba igrac a Barsa sakala da go prodade (barem spekulacii ima) i ete ti spekulacija.
Игорче, пошто си познавач на пиво, купи си гајба од најквалитетното и уживај! Што те боли тебе за Дембеле, ги по**авте Барса со тој продавачот на тепалки за муви, наздравје нека ви е! Фарса нека му мисли натаму;)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.606
Поени од реакции
5.117
Подрж ми го копилето, да идам да и се наругам на онаа копиларката :facepalm:
Вие сте рекордери за секоја позиција :toe:
Автоматски споено мислење:


Игорче, пошто си познавач на пиво, купи си гајба од најквалитетното и уживај! Што те боли тебе за Дембеле, ги по**авте Барса со тој продавачот на тепалки за муви, наздравје нека ви е! Фарса нека му мисли натаму;)
На ниедна позиција не сме рекордери :)
Вие ги држите централен и десен бек, и средина со Погба :P
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Подрж ми го копилето, да идам да и се наругам на онаа копиларката :facepalm:
Вие сте рекордери за секоја позиција :toe:
Автоматски споено мислење:


Игорче, пошто си познавач на пиво, купи си гајба од најквалитетното и уживај! Што те боли тебе за Дембеле, ги по**авте Барса со тој продавачот на тепалки за муви, наздравје нека ви е! Фарса нека му мисли натаму;)
па загрижен е за тие 20милиони
глеаш што вика ако Барса го шитне мора одма да им ги префрли на Дортмунд
мислиш Игорче ке ги лапа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
На ниедна позиција не сме рекордери :)
Вие ги држите централен и десен бек, и средина со Погба :P
Нека биде така, мене ми се чини дека Кики и овј голферот што ја носи маската како Бојко се поскапи од тројцата што ги наброја! Ама штом ти викаш така, нека биде по твое :cenzura:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
па загрижен е за тие 20милиони
глеаш што вика ако Барса го шитне мора одма да им ги префрли на Дортмунд
мислиш Игорче ке ги лапа


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ти па толку загрижен за мене. Тие 20м секако ќе си течат :P
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.835
Ха ха ха

Еднаш помина преварата наречена Дембеле.
Оние ботојте од фан клуб Барселона уште мислат дека гејмерот вреди и дека Дортмунд не ги ограбија :pos: ....100 и кусуро милионски грабеж до коска...поарно Делофеу да го задржеа :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Оние ботојте од фан клуб Барселона уште мислат дека гејмерот вреди и дека Дортмунт не ги ограбија :pos: ....100 и кусуро милионски грабеж до коска...поарно Делофеу да го задржеа :D
Во фан клубот на Барселона има најмногу ретарди на метар квадратен. Барселона ја замразив заради нив. Вака им одат муабетите: Еј, овај Ракитич е стар и спор, ај да го шитниме. Слушам Манчестер бил заинтересиран за него, сигурно ќе платат 60 милиони (кутриот Ракитич не вреди ни 25, плус никој не би го купил), или ајде да го земеме Нејмар, ќе го трампаме за Дембеле и плус ќе ни доплатат.

Страшна работа колку се изгубени во времето и просторот.
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.835
Во фан клубот на Барселона има најмногу ретарди на метар квадратен. Барселона ја замразив заради нив. Вака им одат муабетите: Еј, овај Ракитич е стар и спор, ај да го шитниме. Слушам Манчестер бил заинтересиран за него, сигурно ќе плати 60 милиони (кутриот Ракитич не вреди ни 25, плус никој не би го купил), или ајде да го земеме Нејмар, ќе го трампаме за Дембеле и плус ќе ни доплатат.

Страшна работа колку се изгубени во времето и просторот.
И јас заради истото ги замразив......и во живо шо ги знам исти се...како под ист калап праени...

Тоа не знаат кај тераат цела сезона...се влечат нивните играчи по теренот и судиите му биле виновни што му суделе пенали на Реал....

Колку беше смешно кога ме убедваа цел фан клуб дека Дембеле е огромен талент и ќе покажел шо знаел и јас сум тресел глупости....ако ги најдам мислењата ќе испадни епска бламажа :pos:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.606
Поени од реакции
5.117
Голманашиве

Сакаат да го укључат и Кепа у трансферот. А може и да се опрчат 120 мил колку откупната клаузула.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Голманашиве

Сакаат да го укључат и Кепа у трансферот. А може и да се опрчат 120 мил колку откупната клаузула.
Претпоставувам на ,,Мирор" дека се повикуваат. Иако Џон Крос е коректен новинар, ваков трансфер апсолутно никогаш нема да се случи.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.606
Поени од реакции
5.117
Претпоставувам на ,,Мирор" дека се повикуваат. Иако Џон Крос е коректен новинар, ваков трансфер апсолутно никогаш нема да се случи.
Според статијава АС потврдуваат за шпекулацијата, највероватно од свои извори што ги имаат.
Еве и на англиски го имаат:
Diario AS can confirm Chelsea's interest in Atlético Madrid's goalkeeper, who they have as a priority signing this summer.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Според статијава АС потврдуваат за шпекулацијата, највероватно од свои извори што ги имаат.
Еве и на англиски го имаат:
Diario AS can confirm Chelsea's interest in Atlético Madrid's goalkeeper, who they have as a priority signing this summer.
Ја прочитав во меѓувреме. Празно некако ми изгледа.
Не зошто Атлетико би продавал (требало да израмнат некои финансиски сметки, океј), а не знам ни зошто Облак би го напуштил клубот.

Се надевам дека грешам.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
а не знам ни зошто Облак би го напуштил клубот.
Па кој не би сакал да брани во клуб каде што одбрана се Кристенсен и Рудигер? Толку би имал работа што веднаш би се прославил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom