Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.083
-He only wants to sign for Liverpool. If not stay at Leipzig for another year.

- Clause this summer €60m (€47.5m entry), 2021 €40m, 2022 €25m. Ends June 15 each year

- LIverpool not planning any major business during crisis
Don’t mind waiting a year to sign him if needed .

More on Sancho
Man City also kept abreast but it's unlikely

Dortmund will not take under €120m
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Нереален играч.

Па како пишат овие destroying како небаре се издробија досега а ќе дојдат да играат против Баерн и 0-18 ќе изгубат.

Иначе секоја чест за Халанд..добар е малиот..машина
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Па како пишат овие destroying како небаре се издробија досега а ќе дојдат да играат против Баерн и 0-18 ќе изгубат.

Иначе секоја чест за Халанд..добар е малиот..машина
Па за Халанд пишуваат, не за Дортмунд.

Иначе нормално, пораз од 6-2, бркање тренер, носење на новиот Клоп и repeat.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.345
Ај па и вие, со кочница го здробија Шалке. Халанд одличен Хазард најдобар денес. Се можело и без Санчо. А тие 120м горе што се спомнати мислам е тоа што се бара.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ај па и вие, со кочница го здробија Шалке. Халанд одличен Хазард најдобар денес. Се можело и без Санчо. А тие 120м горе што се спомнати мислам е тоа што се бара.
Забораваш какви бламажи јадевте пред коронава, а тоа дека се може и без Санчо е главниот проблем поради кој трофејот од бундес веќе низа години е далеку.
Не ме сфаќај погрешно, секогаш сум бил фан на ова што Дортмунд го прави и игра од Клоп па навака ама би сакал ова што сега го имате во тим да остане и да се види какви се можностите.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Бидна и ова. :D

Па моментално Тогар за Еден е Нејмар од најдобрите години во Барселона со оглед на тоа дека е како трудна жена во стомакот...плус и самиот си призна дека е склон на хамбургери,пици и сладолед и ништо чудно што последно се движеше како забавена снимка на теренот..настрана и повредите што го изедоа ама ми делува како Челзи да му продаде потрошена роба на Мадрид и ги закопаа до грклан.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ми фалеше нешто вакво од Џони :love:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па моментално Тогар за Еден е Нејмар од најдобрите години во Барселона со оглед на тоа дека е како трудна жена во стомакот...плус и самиот си призна дека е склон на хамбургери,пици и сладолед и ништо чудно што последно се движеше како забавена снимка на теренот..настрана и повредите што го изедоа ама ми делува како Челзи да му продаде потрошена роба на Мадрид и ги закопаа до грклан.
Имаше слики од првиот тренинг, во извонредна форма се има вратено (барем физички, на око). Веројатно му текнало дека ја има поминато границата.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.134
Еден без една нога е подобар од Торган а не со 5кг вишок.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Хазард од секогаш си бил таков, и никогаш не му сметало на перформансите тоа што не е во некоја совршена физичка форма. Поради трансферот во Реал и несреќните околности со повредите, главна тема стана тоа дека не може да одолее на хамбургери, нешто што го знаеме со години :D
Ама на сликите од изминатава недела стварно ме изненади, посебно после интервјуто од пред некоја недела дека ептен му е тешко во карантин да не јаде тесто цело време. Никогаш не сум го видел послаб.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom