Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
И мене ме чуди што ниедна од големиве екипи не се заинтересира за Ерискен. 20мил во ова време би ги дал одма за ваков играч па ако сака нека фаќа пајажина послем ако не го бива. Ај англиски екипи ќе разберам оти мислам дека нејќе во Англија да игра веќе (на Јунајтед мислам дека им се и понудија), ама другиве. Па моментално одма би фатил место и во Реал, Барса, Ателтико, ПСЖ, Баерн, Јуве. Ги фрлаат истите пари на некој со по 17год, кој прашање дали некад би добил и шанса, а нејќат за Ерискен.

Ланската и оваа сезона му се така така. Научени да биде главна алка во тимот па затоа ни се гледа дека пропаднал скроз. Не ги пружаше истите партии, ама не беше па ни Деле Али кој реални да бидеме пред Мурињо да дојде топките се одбиваа од него ко од бетон.
Мислам дека едноставно изгуби мотивација да игра за Тотенхем, примети дека максимумот со таа екипа е тој. Ете го во Данска уште е тој стариот Ериксен, имаше податок дека во последните 4год Ериксен учествувал во 80% за головите на Данска.

27год, а ко да го гледам пола живот. Памтам на фифа10 одма го зимав во Нотингем Форест, Лидс и за неколку сезони одеше до 87/88, ама послем цело време во Барса или Баерн идеше.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
И мене ме чуди што ниедна од големиве екипи не се заинтересира за Ерискен. 20мил во ова време би ги дал одма за ваков играч па ако сака нека фаќа пајажина послем ако не го бива. Ај англиски екипи ќе разберам оти мислам дека нејќе во Англија да игра веќе (на Јунајтед мислам дека им се и понудија), ама другиве. Па моментално одма би фатил место и во Реал, Барса, Ателтико, ПСЖ, Баерн, Јуве. Ги фрлаат истите пари на некој со по 17год, кој прашање дали некад би добил и шанса, а нејќат за Ерискен.

Ланската и оваа сезона му се така така. Научени да биде главна алка во тимот па затоа ни се гледа дека пропаднал скроз. Не ги пружаше истите партии, ама не беше па ни Деле Али кој реални да бидеме пред Мурињо да дојде топките се одбиваа од него ко од бетон.
Мислам дека едноставно изгуби мотивација да игра за Тотенхем, примети дека максимумот со таа екипа е тој. Ете го во Данска уште е тој стариот Ериксен, имаше податок дека во последните 4год Ериксен учествувал во 80% за головите на Данска.

27год, а ко да го гледам пола живот. Памтам на фифа10 одма го зимав во Нотингем Форест, Лидс и за неколку сезони одеше до 87/88, ама послем цело време во Барса или Баерн идеше.
Мислам дека не се заинтересирани да плаќаат за него, зошто сите имаат горе-доле пополнет среден ред. Барем тоа важи за Реал, Барса и Баерн. Јувентус ако не продава никој овој преоден рок, нема ни да купи никој, поради финансиската состојба во која се во моментов. За ПСЖ, имаше информација дека Ериксен не бил заинтересиран да игра во француска лига. Колку е тоа вистина е веќе друго прашање. А за останатите клубови во ПЛ, сам спомна дека, наводно, сакал да си замине од Англија и затоа не ги имал во предвид.
Мислам дека е само сплет на околности, иначе прилично сум сигурен дека има интерес за него. И ако не замине овој јануари, мислам дека за фри-трансфер ќе има многу повеќе интерес и најверојатно ќе заврши во некој од тие клубови. Затоа што, генерално, големи промени во ростер се прават во летен преоден рок, а не сред сезона.
Плус, што Интер го има Конте како мамец, тренер од висока класа, кој работи во стабилна средина. А и убава плата му нудат.
Иако, ако Интер не го земе овој јануари, јас мислам дека во јуни нема да заврши таму, туку во друг клуб.

Атлетико не го ни коментирам, не знам зошто би биле попримамлива опција од Интер, за било кој фудбалер.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако Кутињо се врати во Барса, мислам дека Ериксен на лето ќе заврши таму (доколку се разбира Интер не го договори зимава).
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.324
Не се само тие 20 милиони за трансферот, Ериксен сигурно ке бара добра плата. Ако не му се игра фудбал и во новиот клуб, ке биде Санчез бр.2.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Ако Кутињо се врати во Баерн, мислам дека Ериксен на лето ќе заврши таму (доколку се разбира Интер не го договори зимава).
И јас мислам така. Или таму, или во Реал ако Јунајтед се тешки за преговарање за трансферот на Погба. Евентуално и Јуве, мислам дека и он сериозно би пробале.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Ако Кутињо се врати во Барса, мислам дека Ериксен на лето ќе заврши таму (доколку се разбира Интер не го договори зимава).
a ako veke stavil potpis na dogovor so inter ? Ova scenario nikoj ne go razgleduva ko vozmozno, zasto tehnicki on od 28mi ili 29ti dekemvri moze da stavi potpis na dogovor so bilo koj drug klub.
Vo vakva situacija dilemata e samo dali sega ke premine vo toj klub, dokolku istiot odgovori na baranjata na totenhem, ili vo juni. Marota e poznat po toa sto dogovara free transferi, vo konkretniov slucaj nikakva dozvola ne mu trebase od totenhem za da vleze vo direktni pregovori so nego, znaci ne samo so negoviot agent, vo vakva situacija mozat i direktno so nego da pregovaraat i razgovaraat i on i konte. A poslednite informacii od Italija se deka Eriksen sakal, isto ko sto bese i muabetot so lukaku, da igra za Konte i samiot insistiral da ima sostanok so levy koj i se desi pred nekoj den za da go iznudi transferot vo ovoj preoden rok.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
a ako veke stavil potpis na dogovor so inter ? Ova scenario nikoj ne go razgleduva ko vozmozno, zasto tehnicki on od 28mi ili 29ti dekemvri moze da stavi potpis na dogovor so bilo koj drug klub.
Vo vakva situacija dilemata e samo dali sega ke premine vo toj klub, dokolku istiot odgovori na baranjata na totenhem, ili vo juni. Marota e poznat po toa sto dogovara free transferi, vo konkretniov slucaj nikakva dozvola ne mu trebase od totenhem za da vleze vo direktni pregovori so nego, znaci ne samo so negoviot agent, vo vakva sitacija mozat i direktno so nego da pregovaraat i razgovaraat i on i konte. A poslednite informacii do Italija se deka Eriksen sakal, isto ko sto bese i muabetot so lukaku, da igra za Konte i samiot insistiral da ima sostanok so levy koj i se desi pred nekoj den za da go iznudi transfer vo ovoj preoden rok.
Пишав бе брат, доколку Интер не го договори зимава. Зимава договор може да има и како фри трансфер да пристигне во Јуни :)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.602
Поени од реакции
5.108
Не се само тие 20 милиони за трансферот, Ериксен сигурно ке бара добра плата. Ако не му се игра фудбал и во новиот клуб, ке биде Санчез бр.2.
По фаца му се глеа дека е меланхоничен лик, ај Ок не ти се свиѓа Лондон, Англија и сл. ама кога ќе искочиш на терен бар не се кисели.
Санчез/Бејл vol.2
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Пишав бе брат, доколку Интер не го договори зимава. Зимава договор може да има и како фри трансфер да пристигне во Јуни :)
pa toa mi e muabetot, mozno e veke da e dogovoren odnosno veke da stavil potpis na dogovor a toa da ne e obelodeneto seuste javno ( ova mozda e i pricina zasto momentalno nikoj drug ne vleguva u kombinacija da go zeme ), ako pamtis kako odese muabetot za de vrij, on bese dogovoren uste vo januari odnosno togas stavil potpis na dogovor so inter a muabetot se kriese do mart nekade, ili april, klasicen liknat muabet do mediumi zasot lazio i inter se borea za 4to mesto pa nekako da im se nasteti.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
pa toa mi e muabetot, mozno e veke da e dogovoren odnosno veke da stavil potpis na dogovor a toa da ne e obelodeneto seuste javno, ako pamtis kako odese muabetot za de vrij, on bese dogovoren uste vo januari odnosno togas stavil potpis na dogovor so inter a muabetot se kriese do mart nekade, ili april, klasicen liknat muabet do mediumi zasot lazio i inter se borea za 4to mesto pa nekako da im se nasteti.
Да беше договорен ќе известеа некои од новинариве милион посто така да опцијата да е веќе потпишан е скоро невозможна, што не значи дека нема да потпише денес/утре или за некој ден.

Да, ми текнува за Де Вриј, го пуштија муабетот на две-три недели пред да играат двата клуба за директен пласман во ЛШ ако добро ми текнува (не ме фаќај за збор).
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
a ako veke stavil potpis na dogovor so inter ? Ova scenario nikoj ne go razgleduva ko vozmozno, zasto tehnicki on od 28mi ili 29ti dekemvri moze da stavi potpis na dogovor so bilo koj drug klub.
Vo vakva situacija dilemata e samo dali sega ke premine vo toj klub, dokolku istiot odgovori na baranjata na totenhem, ili vo juni. Marota e poznat po toa sto dogovara free transferi, vo konkretniov slucaj nikakva dozvola ne mu trebase od totenhem za da vleze vo direktni pregovori so nego, znaci ne samo so negoviot agent, vo vakva sitacija mozat i direktno so nego da pregovaraat i razgovaraat i on i konte. A poslednite informacii do Italija se deka Eriksen sakal, isto ko sto bese i muabetot so lukaku, da igra za Konte i samiot insistiral da ima sostanok so levy koj i se desi pred nekoj den za da go iznudi transferot vo ovoj preoden rok.
Не верувам дека потпишал договор за од јуни, барем додека не помине овој преоден рок и не се исклучи опцијата за трансфер овој период. Ќе има многу подобар левериџ за преговарање во таква ситуација. Можеби дал некаков збор дека ќе оди во Интер на лето, ама тоа не мора ништо да значи, ако дојде поатрактивна опција за него.
Предноста на Интер, барем тоа што се известува по медиуми, е што Ерискен сака што побрзо да си замине од таму, па ова му е најдобра опција во такви услови.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Да беше договорен ќе известеа некои од новинариве милион посто така да опцијата да е веќе потпишан е скоро невозможна, што не значи дека нема да потпише денес/утре или за некој ден.

Да, ми текнува за Де Вриј, го пуштија муабетот на две-три недели пред да играат двата клуба за директен пласман во ЛШ ако добро ми текнува (не ме фаќај за збор).
епа баш ради де вриј далеку од тоа дека скоро е невозможна и таа варијанта, зашто у италија и сам знаеш какви пијавици има што копаат и најситна информација од нигде никаде, ко ди марцио или хирвигоу романо или како и да беше тој другиот.
Ја давам шанси на вакво сценарио најмногу ради фактот што ниту еден друг клуб до сега не влезе во комбинација за него, најлогично објаснување ми е ова, иначе барем еден ќе се најдеше. ПСЖ идат по пакета, лани за алан сакаа 50 да дадат, овој им е зицер, еднаш не влегоа у муабет за него у задњи месец дена, што не беше случај у декември на пример.
Автоматски споено мислење:

Не верувам дека потпишал договор за од јуни, барем додека не помине овој преоден рок и не се исклучи опцијата за трансфер овој период. Ќе има многу подобар левериџ за преговарање во таква ситуација. Можеби дал некаков збор дека ќе оди во Интер на лето, ама тоа не мора ништо да значи, ако дојде поатрактивна опција за него.
Предноста на Интер, барем тоа што се известува по медиуми, е што Ерискен сака што побрзо да си замине од таму, па ова му е најдобра опција во такви услови.
не викам дека моето сценарио е точно, една од варијантите е, ама колку и ти да бараш логика зашто друг голем клуб не пробува да го земе, свесен си ваљда дека бааарем еден ќе се најдеше да испрати некаква понуда периодов, дали до тотенхем или директно до него.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
епа баш ради де вриј далеку од тоа дека скоро е невозможна и таа варијанта, зашто у италија и сам знаеш какви пијавици има што копаат и најситна информација од нигде никаде, ко ди марцио или хирвигоу романо или како и да беше тој другиот.
Ја давам шанси на вакво сценарио најмногу ради фактот што ниту еден друг клуб до сега не влезе во комбинација за него, најлогично објаснување ми е ова, иначе барем еден ќе се најдеше. ПСЖ идат по пакета, лани за алан сакаа 50 да дадат, овој им е зицер, еднаш не влегоа у муабет за него у задњи месец дена, што не беше случај у декември на пример.
Да ама ситуацијата со Де Вриј е исклучок а не пракса, тоа пробувам да ти го кажам :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Да ама ситуацијата со Де Вриј е исклучок а не пракса, тоа пробувам да ти го кажам :)
ne znam, ne mi teknuva na takvi primeri so drugi klubovi, mozebi imalo, ama mene toa mi e edinstveno logicno objasnuvanje zasto nema barem uste eden klub od fudbalska evropa sto ne probuva da go zeme, dali sea ili ko free igrac vo januari.
Eden ke se najdese pa kolku saka nekoj neka cepidlaci so pricini zaso psg ne bi go zemale, ili real ili nekoj tret klub.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom