Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
7 август 2011
Мислења
833
Поени од реакции
1.714
Pravime muabet za igrac sto go barale pojakite klubovi, nema vrska koj kakvo renome imal. I pak istiot muabet za Suarez od pred nekoe vreme a realno se tepase sto se vika pola Evropa za nego toa vreme.
Уште на времето сакаше во Барса да игра, повеќе пати се нудеше као курва и отворено збореше дека сакал да игра во Барса. Агентот му беше братот на Гвардиола, ама у таа ера на Гвардиола за Суарез немаше место. Така да си напраи он добар избор со пул и си ги усовршуваше талентите, чекајки прилика да напраи трансфер во Барса. До ден денес сеуште сумњам дека намерно го направи инцидентот со Киелини бидејќи немаше теоретски шанси пул да го пушти. Го направи инцидентот доби 4 месеци бан да припари на терен дури ни на тренинг не му даваа со тимот да тренира ама тој ризик додуша и се исплати.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248

Не се нормални, ваква доминација нензнам дали имало и дали ќе има :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
дури ни на тренинг не му даваа со тимот да тренира ама тој ризик додуша и се исплати.
Зошто си измислуваш? :)
Си читал, не си дочитал па да ти појаснам. Недавањето да тренира со прв тим беше кога сакаше да оди во Арсенал (таа тажната понуда од 40м плус 1 фунта) и Роџерс го изолираше од прв тим, додека не заврши преоден рок.
Автоматски споено мислење:

Pravime muabet za igrac sto go barale pojakite klubovi, nema vrska koj kakvo renome imal. I pak istiot muabet za Suarez od pred nekoe vreme a realno se tepase sto se vika pola Evropa za nego toa vreme.
Не знам која друга екипа од ранг на Ливерпул или некоја појака во тоа време (а ги имаше многу) беше заинтересирана за Суарез, најсериозно. Комоли знам дека го бркаше скоро пола година, за да го донесе.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
833
Поени од реакции
1.714
Зборев за Барса чоек............. кога го грицна Киелини, пул знаеше дека ке следи ригорозна казна и се реши да го продаде. Доби 4 месеци да не стапне на терен, дури и со Барса неможеше да тренира.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Зошто си измислуваш? :)
Си читал, не си дочитал па да ти појаснам. Недавањето да тренира со прв тим беше кога сакаше да оди во Арсенал (таа тажната понуда од 40м плус 1 фунта) и Роџерс го изолираше од прв тим, додека не заврши преоден рок.
Ozbilno Suarez sakal da odi vo Arsenal? :icon_lol:
Jas znam deka imase takva ponuda (40+1), ponudata vednas bese odbiena, a on mislam deka nemas nikakva vrska deka saka da odi vo Arsenal, barem jas takvo nesto ne sum procital ili sum zaboravil nacisto. Koj dojde Barsa vise bese drug muabet.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ozbilno Suarez sakal da odi vo Arsenal? :icon_lol:
Jas znam deka imase takva ponuda (40+1), ponudata vednas bese odbiena, a on mislam deka nemas nikakva vrska deka saka da odi vo Arsenal, barem jas takvo nesto ne sum procital ili sum zaboravil nacisto. Koj dojde Barsa vise bese drug muabet.
Бојкотираше, зошто сакаше да оди таму и реално Арсенал беа подобра екипа тогаш од Пул, плус Венгер си беше тука и со Суарез во екипа ќе атакуваа сериозно на титула. Стиви го има предомислувано а Суарез имаше изјава дека му е благодарен што го предомислил.

Автоматски споено мислење:

Зборев за Барса чоек............. кога го грицна Киелини, пул знаеше дека ке следи ригорозна казна и се реши да го продаде. Доби 4 месеци да не стапне на терен, дури и со Барса неможеше да тренира.
Еве ти ја реченицата, спојуваш две ситуации кои се во различен временски период.

Го направи инцидентот доби 4 месеци бан да припари на терен дури ни на тренинг не му даваа со тимот да тренира ама тој ризик додуша и се исплати.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.120
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Зборев за Барса чоек............. кога го грицна Киелини, пул знаеше дека ке следи ригорозна казна и се реши да го продаде. Доби 4 месеци да не стапне на терен, дури и со Барса неможеше да тренира.
Имаше среќа што и Киелини испадна фер па не го тужи иначи ќе го јадеше јако. Страва играч ама како човек nc :).
Автоматски споено мислење:

Ај сеа кажи зошто Суарез отиде во Ливерпул на времето? Свесен си какво дно беше Пул во тој момент? Имам уште милијарда вакви примери ама излишно е да набројувам. Некогаш има и други фактори во игра освен јачината на клубовите во дадениот момент, пример во ПСЖ би бил само дел од тимот во кој главни ѕвезди се Нејмар, Мбапе, Икарди и компанија, а во Интер ќе биде носител на средниот ред и најдобар играч покрај Лукаку и Лаутаро. Немој да ме сфатиш погрешно, не дека би му било лошо во ПСЖ или дека нема да постои таму, само пробувам да ти доловам логика зошто би прифатил да оди во Интер, ако воопшто прифати. :) Муабетот ми е дека не секогаш играчите прифаќаат и се тепаат за најдобрите 3-4 тима во Европа во даден момент, туку дека има и други фактори.
Точно има примери ама многу ретко. Додуша во денешно време парата игра најголемо влијание така да кај она врти нема проблем. Мислење мое е доколку некој друг тим се вклучи за него моментално од топ тимовите ќе отпадне интер одма од комбинација и самиот знаеш зошто. Како и да е на добар пат сте пак да привлекувате добри играчи ама си треба време.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Олмо во Лајпциг најверојатно. Е ова е паметен потег - читаш ли Јовичу Лука :ROFLMAO:

Го бараа Милан, демек и Барселона, Сити, Тотенхем...и типчето си одбра топ тим кој шо играт страшно атрактивен фудбал, активни во Европа, топ 4 во Бундес неколку години со ред.
Алал :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Олмо во Лајпциг најверојатно. Е ова е паметен потег - читаш ли Јовичу Лука :ROFLMAO:

Го бараа Милан, демек и Барселона, Сити, Тотенхем...и типчето си одбра топ тим кој шо играт страшно атрактивен фудбал, активни во Европа, топ 4 во Бундес неколку години со ред.
Алал :)
35+15 бонуси и 25% од следната продажба за Динамо, бомбонче бизнис за Мамиќ.

Нема Милан толку пари за фрлање на ваков млад и надежен играч.
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Ај сеа кажи зошто Суарез отиде во Ливерпул на времето? Свесен си какво дно беше Пул во тој момент? Имам уште милијарда вакви примери ама излишно е да набројувам. Некогаш има и други фактори во игра освен јачината на клубовите во дадениот момент, пример во ПСЖ би бил само дел од тимот во кој главни ѕвезди се Нејмар, Мбапе, Икарди и компанија, а во Интер ќе биде носител на средниот ред и најдобар играч покрај Лукаку и Лаутаро. Немој да ме сфатиш погрешно, не дека би му било лошо во ПСЖ или дека нема да постои таму, само пробувам да ти доловам логика зошто би прифатил да оди во Интер, ако воопшто прифати. :) Муабетот ми е дека не секогаш играчите прифаќаат и се тепаат за најдобрите 3-4 тима во Европа во даден момент, туку дека има и други фактори.
За зимово не знам, мислам дека не се ни обидоа да го доведат Ериксен, ама за летово како што кажа @Ilumious на готовс беше Ериксен да иде во Реал само што овие не испратија понуда до него. Со оглед на тоа во какво катастрофално издание беше тогашниот среден ред на Реал, Ериксен ќе беше стандарден првотимец и еден од главните играчи на Реал во средина на теренот. Е сеа зашто крена раце Зидан од него и никогаш не доставија понуда до него, стварно не знам.

Што се деси со човеков, зашто не игра ич во Арсенал?

 
Последно уредено:

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Олмо во Лајпциг најверојатно. Е ова е паметен потег - читаш ли Јовичу Лука :ROFLMAO:

Го бараа Милан, демек и Барселона, Сити, Тотенхем...и типчето си одбра топ тим кој шо играт страшно атрактивен фудбал, активни во Европа, топ 4 во Бундес неколку години со ред.
Алал :)
Олмо секогаш ги бирал дестинациите каде што знае дека ќе му одговара екипата и каде што би играл повеќе минути. Многу паметно менаџирана кариера. Сега нека се привикне 2-3 години на фудбал на повисоко ниво и ќе си бира А листа екипи на 25-26 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom