Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
mislam deka problem prai platata, zasto ffp se odnesuva i na vkupnata suma koja klubovite ja plakaat za plati. Vo italija neli donesoa sea nov zakon za danocite koj poveke odgovara za stranski fudbaleri i u toj kontekst se vo prednost pred ostanatite, taka da moze da e ova. PSG imaat pregolemi plati za svoite igraic, verati, nejmar, mbape, ikardi i par drugi, barselona isto, juve isto so ronaldo, periodov ako pratis i oni bea spomnati bas vo toj kontekst so platite i ffp, e sea za real samo ne znam kakva im e situacijata ...

Ali od toa sto go citam, prebogat dogovor dobiva vo inter, zagarantiran status ko glaven igrac, pretpostavuvam i veteno mu e deka ke prodolzat so investicii taka da ne e inter losa sredina za nego voopsto u momentov.

Па од тоа ја што читав 7.5 милиони му нуделе Интер, просечна плата у Премиер лига, и цифра која барем 10 екипи може да си дозволат у моментов без никаков проблем.

Еве на Сити да речемо не им треба, и Ливерпул.

Може Интер први се договориле и он е можда еден од малкуте фер играчи на денешницава, па и ради даноциве за примања ради кои дојде Роналдо, ама па не ми изгледа као фаца кој заработуе бајаџи паре од рекламе, едино ако не му ветиле и некои рекламе низ Кина.

Пошто у проекти и кур се тресе у ладна вода у денешниов фудбал не веруем дека се битна улога у носење одлука.

И затоа ептен ми е чудно што ни нема интерес од некоја друга екипа
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Па од тоа ја што читав 7.5 милиони му нуделе Интер, просечна плата у Премиер лига, и цифра која барем 10 екипи може да си дозволат у моментов без никаков проблем.

Еве на Сити да речемо не им треба, и Ливерпул.

Може Интер први се договориле и он е можда еден од малкуте фер играчи на денешницава, па и ради даноциве за примања ради кои дојде Роналдо, ама па не ми изгледа као фаца кој заработуе бајаџи паре од рекламе, едино ако не му ветиле и некои рекламе низ Кина.

Пошто у проекти и кур се тресе у ладна вода у денешниов фудбал не веруем дека се битна улога у носење одлука.

И затоа ептен ми е чудно што ни нема интерес од некоја друга екипа
Хипотетички ако дојде во Интер јас си претпоставувам дека имало интерес од Интер и од Реал (летото 2019), а другите екипи како на пример ПСЖ ваљда на лето го чекаа за без пари. Реал се откажал од него ради Погба кој сигурно има дадено некој гарант на Зидан за следното лето, или пак некој трет играч кој го имаат пикирано. Не е дека нема интерес за Ериксен ама јас барем си претпоставувам дека повеќето го чекаа за летоска и да го земат без пари.

Друго нешто што ми иде во глава е она што го пиша ти, дека имаат некој усмен договор со Интер и овој сака да го испочитува тоа, трето нема.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
За овие пари е исплатлив ризик, зашто у Тотенхем веќе година дена нема изиграно добра утакмица, па можеби и затоа со доза на резерва многу тимови гледаат на него.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
зашто у Тотенхем веќе година дена нема изиграно добра утакмица
Многу битна работа која се занемарува. Ситуациката ми е иста до онаа на Алексис, коа напраи трансфер во УТД. Таа полусезона беше на ранг на Набил Ел Жар.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Многу битна работа која се занемарува. Ситуациката ми е иста до онаа на Алексис, коа напраи трансфер во УТД. Таа полусезона беше на ранг на Набил Ел Жар.
Никад не е иста ситуацијата. Санчез дојде како Injury prone, Ериксен нема да дојде како таков (ако дојде секако). Плус и постар е нели Алексис 3-4 години ако не се лажам. Знаеме сите дека се скараа у Тотенхем и дека пукна тиквата па затоа Ериксен не играше, така да тоа со “неиграњето“ пола сезона мене ко фан апсолутно не ме загрижува, знам кои се квалитетите на играчот и знам дека под палката на Конте ќе рине по терен и ќе прикажува одлични игри.

И Икарди не играше во Интер пола сезона, ок не пола сезона ама лани од вториот дел на сезоната изигра многу малце натпревари и знаеме сите дека беше апла пукната тиквата меѓу него и управата. И што сеа ПСЖ ризикува со него? Зборам секако од аспект на фудбалските квалитети, на страна се останато.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Никад не е иста ситуацијата. Санчез дојде како Injury prone, Ериксен нема да дојде како таков (ако дојде секако). Плус и постар е нели Алексис 3-4 години ако не се лажам. Знаеме сите дека се скараа у Тотенхем и дека пукна тиквата па затоа Ериксен не играше, така да тоа со “неиграњето“ пола сезона мене ко фан апсолутно не ме загрижува, знам кои се квалитетите на играчот и знам дека под палката на Конте ќе рине по терен и ќе прикажува одлични игри.

И Икарди не играше во Интер пола сезона, ок не пола сезона ама лани од вториот дел на сезоната изигра многу малце натпревари и знаеме сите дека беше апла пукната тиквата меѓу него и управата. И што сеа ПСЖ ризикува со него? Зборам секако од аспект на фудбалските квалитети, на страна се останато.
Збориме за одењето на Алексис во УТД, не во Интер. Овој Алексис што дојде во Интер е тажен, треба да се преименува за да не си го сквернави минатото ако збориме веќе за реални муабети. Алексис во УТД отиде на 30 години, Ериксен кај вас на 28 би дошол (за 20 дена му е роденден).

Муабетот што го праиме со Видук е дека Ериксен беше битна алка и најекспониран играч на Тотнем до пред година ипол отприлика, заедно со Деле. Од тогаш, се' помалку и помалку се збори за нив а повеќе за Сон, Кејн. Не дека нема квалитет кај Ериксен, тоа само морон може да го оспори, муабетот е дека е паднат од форма овој период. Доколку дојде кај вас, се надевам ќе се врати ко оној старион, од пред сезона ипол.

Расправијата во составот според мене е најмногу поради ниските плати и како кец на десетка им дојде финалето во ЛШ, отскочна даска за подобри клубови, подобри заработки итн. Трипие прв си направи трансфер, играч кој им беше многу битен, еве сега и Ериксен. Кејн, убеден сум дека ќе напушти доколку Сити, УТД, Пул би пројавиле интерес за него, Сон и Деле исто, Винкс.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.021
Поени од реакции
20.766
Баш за ова дискутирав со еден другар пред некој ден, многу е сомнителна работава околу Ериксен, таков калибар на играч ни една екипа да не проба да го земе за смешна сума за денешниов пазар
Затоа што е од Данска. Да се презиваше Ериксињо и да имаше некоја интересна фризура, ќе се потепаа за него :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.021
Поени од реакции
20.766
Никад никој не би се тепал за некој што се вика Ериксињо :D
Шахтјор гарант би го земале, а после од таму директ во некој топ клуб. :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Cav za toa mi e malku cudno. Idejata dosla od timot (=igracite). Aj trenerot da bara odreden igrac razbiram do nekade ama igracite? Hasan izgleda izgubi kontrola. Isto taka Costa mislam pri zaminuvanjeto i ne ostavi najdobar vpecatok pa cisto se somnevam deka bi go vratile. I treto, ok e da se zema igrac na pozajmica da pokrie privremeno dupka, ama ne go lici klub kako Baern vekje cetvrti igrac da go pozajmuva. Toa samo pokazuva, deka kadarot ne e soodvetno planiran. Vleto ke ima mnogu dupki za pokrivanje.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
Прво незнам зашто интер го праите ко за рома/лацио да се збори.
Друго - нигде во најјаките клубови (псж,реал,барса) Ериксен нема да го има тој статус кој би го имал во Интер.Прва виолина ќе биде гарант,во реал/псж би бил еден од многуте,ништо специјално.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Збориме за одењето на Алексис во УТД, не во Интер. Овој Алексис што дојде во Интер е тажен, треба да се преименува за да не си го сквернави минатото ако збориме веќе за реални муабети. Алексис во УТД отиде на 30 години, Ериксен кај вас на 28 би дошол (за 20 дена му е роденден).
Se zbuniv mislev za Alexis u Inter zboris taka da gore dole ti drzi voda muabetot.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Многу битна работа која се занемарува. Ситуациката ми е иста до онаа на Алексис, коа напраи трансфер во УТД. Таа полусезона беше на ранг на Набил Ел Жар.
а ние се тешевме со муабети од типот као ај бе не му се игра више у Арсенал и не се замара затоа е очаен
памтам Фрос лепотата фикаше “не ми е криво што нема да го земеме криво ми е што нема ни да се потрудиме барем понуда да пратиме” и оп од нигде никаде братот си потпиша
да бидеме реални и вие ке се радувавте ако го купевте зашто стварно беше ѕвер


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom