Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Интер нуди 10, Тотенхем бара 20. На овај Марота да му речат 2 денари е, тој 1 ќе понуди :D одма треба да го земат за оваа сума без прашање, зошто ако се вмеша некој клуб отиде ради ценкањето.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Хил Марин одлетал за Париз за преговори со Кавани, Атлетико сака да го потпиши уште сега, Јануари додека Псж инсистира Кавани да остани до на лето.
Не е повикан за натпреварот кој се игра утре против Монако.
Не знам, Кавани во неговиот прајм беше еден од најдобрите напаѓачи во Европа ама сега ... 32 години има плус гледам историја од 2019 наваму не сврзал еден месец а да не отсуствува поради повреди.
Се на се не ми се допаѓа многу овој потег ама кога ќе се земи во предвид дека Коста е аут, и не ни оди баш добро во нападот, добредојден е, ќе се најди за нешто :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Според Де Телеграф, холандски медиум (појма немам колку е релевантен во врска со Ајакс), Реал и Ајакс се договориле за трансферот на Ван Де Бик за следната сезона. Трансферот ќе изнесува 55 милиони евра и ќе се работи на тоа да се направи место во средината за него, што значи дека Модрич и Иско најверојатно ќе се отидат летово, а се завршува и сагата со Погба дефинитивно.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки пак ќе прашам, сигурно ли е реален ликов Николо Скира? Мене ми делува како пандан на оној индикалиа што изиграва агент а го најдоа дека е 22-3 годишен Сик (оние со турбани) што живее во Лестер и работи во Бургер Кинг.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551
Скира... исто како Трибијани кога збори за мене
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Счира е правилно ама не ќе кршам јазик (тастатура) :)

Овој цело лето пишуваше како Пепе е готова работа за у Ливерпул и како ќе го украдат од пред носот на Челзи, кои исто така биле у длабока фаза на преговори за него.

Човекот у Арсенал отиде :icon_lol: , државата ја погодил
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Скира... исто како Трибијани кога збори за мене
Исправка, отидов на твитерот и гледам дека е потпишан Schira, така да права сум, Скира е :)

Го изгуглав и постоел ама парт тајм новинар е, во превод, штанца стории на грбот на информациите од колегите.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.942
Поени од реакции
25.212
Исправка, отидов на твитерот и гледам дека е потпишан Schira, така да права сум, Скира е :)

Го изгуглав и постоел ама парт тајм новинар е, во превод, штанца стории на грбот на информациите од колегите.
Da, prenesuva od drugite. Zatoa i objaviv za Bruno i Man.Utd.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom