Фудбалски/трансфер дискусии

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.553
Е добро де, и Јувентус го зема Евра на 34 години, па одигра 2 солидни сезони... башка тоа што не му сереа птици во уста
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Ovie C.Palace ne se otkazuvale od tie 80 mil. za Zaha.
Kje im kaze nekoj deka baceto e precenet ili nekoj akal sepak kje plati tolkava suma za igrac koj ovaa polusezona kako da ne postoi.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Ovie C.Palace ne se otkazuvale od tie 80 mil. za Zaha.
Kje im kaze nekoj deka baceto e precenet ili nekoj akal sepak kje plati tolkava suma za igrac koj ovaa polusezona kako da ne postoi.
Зашто да се откажат?
Ако го изгубат Заха многу веројатно ќе го изгубат и местото во ПЛ.

Не се согласувам дека оваа полусезона не постои. Можеби првите неколку кола само, по тоа игра доста солидно.
Иако директно не е вклучен со голови и асистенции, сепак има голем импакт во офанзивата на КП и најголем дел од нападите ги организираат преку него.


*не велам дека Заха вреди за тие 80м, туку ги оправдувам КП што бараат 80м.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Dani истиот муабет на истиот член му го иам напраено во Август ама запнат е да се објаснува за Заха :)

Муабетот ми е дека Заха не вреди ниту 50 милиони, а не па 100. И после кога ќе треба да се купува играч како Сане, ќе спадне на тоа дека Заха е 100 милиони, па Сане треба сигурно да е 150-200.
Заха не вреди ни 50 милиони. Муабетот е дека ако го шитнат Заха, Палас ќе бидат у зона за испаѓање и можно е да испаднат па 100м е цената за која што им се исплати тој ризик.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Bayern ke bide super sredina za Zaha da se sredi sebesi.

Edino do leto da chekaat KP da otpadne pa za nesto poevtino ama ako ne otpadne pak ke si sedi cenata 80m.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Ама од тие 80м 25% ако не се лажам ќе му припаднат на Јунајтед и затоа Палас му имаат залепено толкава цена.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама од тие 80м 25% ако не се лажам ќе му припаднат на Јунајтед и затоа Палас му имаат залепено толкава цена.
Да, во право си, затоа се натегаа толку за трансферот на АВБ, Палас сакаа Јунајтед да се откаже од тие 25% од Заха.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
@Dani истиот муабет на истиот член му го иам напраено во Август ама запнат е да се објаснува за Заха :)
Знам дека дискутиравме на оваа тема.
И ништо лошо, заврши трансфер рокот, никој не го купи.
Отварам денес да прочитам новости, пак истите муабети од лето.

Па кожата да му ја ебам се утепав гледајќи мечеви и хајлајтси од Кристал Палас заради овој Заха и пак секое коло 2 поени на фантази а овие упорни со тие 80 мил.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Знам дека дискутиравме на оваа тема.
И ништо лошо, заврши трансфер рокот, никој не го купи.
Отварам денес да прочитам новости, пак истите муабети од лето.

Па кожата да му ја ебам се утепав гледајќи мечеви и хајлајтси од Кристал Палас заради овој Заха и пак секое коло 2 поени на фантази а овие упорни со тие 80 мил.
Брат, пак се вртиме со истиот муабет. Јас стварно неам прочитано некој да каже дека тој толку вреди ама на Палас им игра улога. Реално, без него ќе паднат многу и стварно од него им зависи опстанок во ПЛ. Мислам дека на година дена од договор би се согласиле за помала сума, до тогаш ќе си го тераат филмов. Еве пример Арсенал за иста сума си го земаа Пепе и очигледно направија паметен потег.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Demme не е десен бек? Зашто би било проблем за Елмас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom