Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.594
Поени од реакции
38.741
Ако го играат и во Баерн крило тешко него и на кариерата негова :icon_lol:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Sto da kazam brat ako Juventus mu plakja samo 3 ili 4m godisno a ostanatoto UTD? Pa De Celje da go zemat za tie pari nema da recam deka dzabe gi frlile. Ete Remzi im e dobar dil iako golema plata mu dadoa, ali sepak za bez pari super igrac e.

Sto ti e be pa so tie Sasuolo, sekad ke se kurcam protiv takvi ekipi, me zabole stap ako jadam remet u slucaj na poraz, jakoto delo.
Не е битно во ситуацијава колку му плаќа, битно е што може да направи за екипата.
Роналдо е можеби многу платен ама ако тоа значи ЛШ ќе биде оправдано. Еве и да не им донесе он ЛШ ако доаѓањето на Роналдо им значи доаѓање на Де Лихт и уште 2-3-4 такви играчи кои без Роналдо не би биле тука, ќе биде исто така оправдано. Целта ги оправдува средствата. Ако вие лупнете (хипотетички) 150м за Гризман, ќе бидат многу пари АМА ако ви дава по 30 гола у сезона и ви донесе куп и пласман во ЛШ (за почеток) на 4-5 кола до крај а не ко сега да се тресете, последниве две сезони, ќе биде оправдано.

Многу килаво глеаш на работите, ти ебам тоа никофката на фаца што ја имаш.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Од кај го изнајдовте само терминов форсање :S испаѓа ако нешто си згрешил со коментар од порано, можеш да кажеш дека си форсал и слободен си џоа имаш дипломатски имунитет :D (го почнавте муабетот па да се надоврзам, не е ова према Стефан).
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
Vidi ama si glup konci na faca ti ebam. Toa so Barnli bese ocigleden fors, sto kur si zemal cetivo za niv si napisal neli gleas deka namerno te cepkam.

Drugo, aj eve i tebe te molam kako i Dzoni, najdi mi kade bev subjektiven za Sancez.

Treto, najdi mi kade rekov deka ke go bide Sancez so sigurnost. Daj be kurov mi razlikuvajte nekoi raboti, ne samo kolku da se pise nesto. I u fk kaj nas imas, koga iskoci prvata spekulacija, odma pisav deka mi se somnitelni site od Juzna Amerika, poso golem del od niv se teski karakteri i tesko iskacaat od krizi. Ali pisav i deka SE NADEVAM oti Konte ke go sredi u slucaj da dojde i deka moze da prikaze dobri igri kako na vremeto. Ete izvinete i ti i site sto se nadevam deka Sancez ke go bide vo Inter, nema vekje da se povtori.

Okolu Lukaku, nikad nemam zboreno loso za nego osven koga sum forsal za da gi napnam Boro i Mancesterovci, naprotiv, bas koga bea vo kriza pisuvav deka Lukaku ne zasluzuva tretman kako onie gomnata Rasford, Marsijal, Lingard i Pogba, zaso nikad se nema pobuneto za nisto a 300 gluposti mu se izdesija i pretrpe milion kritiki. @NomoregameS ke ti potvrdi za nego ako ne veruvas.
Taka bese comrade Stek,potvrduvam deka odamna se lozese na big Rom.
Hhhh dno od lik.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Од кај го изнајдовте само терминов форсање :S испаѓа ако нешто си згрешил со коментар од порано, можеш да кажеш дека си форсал и слободен си џоа имаш дипломатски имунитет :D (го почнавте муабетот па да се надоврзам, не е ова према Стефан).

Не бе не е према стефан, рајт!! :pos:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не бе не е према стефан, рајт!! :pos:
Да да, јас уста не затворив за Кеита на форумов како бил огин, како газел, како ќе дроби у ПЛ и сеа само можам да кажам дека сум форсал и поззззззззззззз
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Да да, јас уста не затворив за Кеита на форумов како бил огин, како газел, како ќе дроби у ПЛ и сеа само можам да кажам дека сум форсал и поззззззззззззз

Марио е крив за ова, и кој виде што напраел замина од форум, да не го чита Цобе со неговото форсање
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Не е битно во ситуацијава колку му плаќа, битно е што може да направи за екипата.
Роналдо е можеби многу платен ама ако тоа значи ЛШ ќе биде оправдано. Еве и да не им донесе он ЛШ ако доаѓањето на Роналдо им значи доаѓање на Де Лихт и уште 2-3-4 такви играчи кои без Роналдо не би биле тука, ќе биде исто така оправдано. Целта ги оправдува средствата. Ако вие лупнете (хипотетички) 150м за Гризман, ќе бидат многу пари АМА ако ви дава по 30 гола у сезона и ви донесе куп и пласман во ЛШ (за почеток) на 4-5 кола до крај а не ко сега да се тресете, последниве две сезони, ќе биде оправдано.

Многу килаво глеаш на работите, ти ебам тоа никофката на фаца што ја имаш.
Kako toa ne e bitno? Pa Inter dade 45m za Kondogbija koj imase - 10 udel vo ekipata i normalno site na kur ni se kacivte, sosema opravdano da ne se sfatime pogresno, a Sancez za koj ke bide platena mizerna suma ako dojde prvo i osnovno ne e planiran za prva postava, a vtoro nikoj nema da im zameri na Marota i Konte dokolku ne se oporavi vo formata zatoa sto ne e donesen da bide prv igrac vo timot nego da pomogne so negovoto iskustvo i kvalitet.

Primer Lukaku ako fejlne ke bide i te kako problem, platen e golema suma na pari, planiran e za prv napagac...

Kako uspea situacijata so Ronaldo da ja povrzes sekoja cest, ne znam sto da ti kazam. JA NIKAD, AMA NIKAD nemam kazano deka Ronaldo ke fejlne u Juve, nego deka Juve plati mnogu pari za 34 godisen igrac i se uste smetam deka ne e dobra investicija na dolg rok. Ke vidime vremeto sto ke pokaze, dzabe ke zborime sea.

I treba da razgranicite sto e fors ebave, primer za Kutinjo sum ozbilen deka e najprecenet igrac na denesnicata. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Kako toa ne e bitno? Pa Inter dade 45m za Kondogbija koj imase - 10 udel vo ekipata i normalno site na kur ni se kacivte, sosema opravdano da ne se sfatime pogresno, a Sancez za koj ke bide platena mizerna suma ako dojde prvo i osnovno ne e planiran za prva postava, a vtoro nikoj nema da im zameri na Marota i Konte dokolku ne se oporavi vo formata zatoa sto ne e donesen da bide prv igrac vo timot nego da pomogne so negovoto iskustvo i kvalitet.

Primer Lukaku ako fejlne ke bide i te kako problem, platen e golema suma na pari, planiran e za prv napagac...

Kako uspea situacijata so Ronaldo da ja povrzes sekoja cest, ne znam sto da ti kazam. JA NIKAD, AMA NIKAD nemam kazano deka Ronaldo ke fejlne u Juve, nego deka Juve plati mnogu pari za 34 godisen igrac i se uste smetam deka ne e dobra investicija na dolg rok. Ke vidime vremeto sto ke pokaze, dzabe ke zborime sea.

I treba da razgranicite sto e fors ebave, primer za Kutinjo sum ozbilen deka e najprecenet igrac na denesnicata. :)
Ви се качија на кур пошто ВИЕ се качивте на кур како сте им го украле на Милан.

Не сфаќаш дека и 100м за Санчез ќе бидат малку ако изигра како што играше у Арсенал а и 5м ќе бидат многу ако изигра како што игра во Јунајтед. Кога ова ќе ти се разјасни, ќе може да продолжиме со муабет. До тогаш „фосрај“.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Не сфаќаш дека и 100м за Санчез ќе бидат малку ако изигра како што играше у Арсенал а и 5м ќе бидат многу ако изигра како што игра во Јунајтед. Кога ова ќе ти се разјасни, ќе може да продолжиме со муабет. До тогаш „фосрај
:facepalm: :facepalm::pos:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Апсолутен срам од статистика извади Стелтот, каде бе бабане со тие бројки?

Нејмар за Милер е ГОСПОД БОГ и секад ќе биде. (п.с Милер секад сум го јачал тука на форумов, мене ми беше ептен јак играч)

Никој не го сака Нејмар нормално, глупо арогантно и нон стоп повредено копиле ама фудбалските квалитети никој не може да му ги негира.

Меси и Роналдо се на врвот, одма после нив иде он.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Ova so povredive na Nejmar malce e neblagodarno da mu se prefrla nemu, zatoa sto 2 pati mu krsat zglob i ednas kicma, ne e nekoj staklenko od tipot na Gundogan ili ne znam nekoj slicen sekoja nedela so razlicna muskulna povreda. Mada ok i sam doprinesuva so provociranjeto na protivnickite igraci, pa zatoa i go tepaat tolku mnogu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom