Фудбалски/трансфер дискусии

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мене сеуште не ми е јасно како е воопшто релевантна таа статистика? :D Па ако гледаме однос голови/утакмици-на кои-си постигнал-гол, за секој играч ќе излезе барем по еден гол на утакмица. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Не стварно првпат слушам за таква статистика. Кога не му идело не се рачуна. Али Ок интересно им текнало.
Незнам од која страна го ископирал стелт нека даде линк или скриншот, тоа на трансфермаркт не го најдов.

Следно некој да исхејтаат некоја страна ќе стават статистика кога ама ептен не му идело утакмиците.
Нејмар games played: 58 , goal 0, assist 0 :D
Не знам, ете десет пати сподели линк од профилот на Милер на трансфермаркет а не гледам таква бројка таму :)
Автоматски споено мислење:

Мене сеуште не ми е јасно како е воопшто релевантна таа статистика? :D Па ако гледаме однос голови/утакмици-на кои-си постигнал-гол, за секој играч ќе излезе барем по еден гол на утакмица. :D
значи нема врска, откако се изрезили за сите пари кога му напишав дека не знае колку натпревари изиграл Милер пробва да се вади со овој муабет. :) тоа 184 не било колку натпревари изиграл Милер туку натпревари на кој тој постигнал гол
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Незнам од која страна го ископирал стелт нека даде линк или скриншот, тоа на трансфермаркт не го најдов.
Истиот линк што веќе 5-ти пат го ставам, изврти најдолу.

Автоматски споено мислење:

Не знам, ете десет пати сподели линк од профилот на Милер на трансфермаркет а не гледам таква бројка таму :)
значи нема врска, откако се изрезили за сите пари кога му напишав дека не знае колку натпревари изиграл Милер пробва да се вади со овој муабет. :) тоа 184 не било колку натпревари изиграл Милер туку натпревари на кој тој постигнал гол
Па така е, стварно твојата писменост е у прашање, не е друго.
Цело време истиот линк го давам, нема никаков муабет, ниту имам потреба да се вадам. Истото го верглаш пошто изгледа од мозочниот удар све ти е матно.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Истиот линк што веќе 5-ти пат го ставам, изврти најдолу.

Автоматски споено мислење:



Па така е, стварно твојата писменост е у прашање, не е друго.
Цело време истиот линк го давам, истото го верглаш пошто изгледа од мозочниот удар све ти е матно.
55731840-0439-4B77-8B10-96BC288DFE0D.jpeg
Дечко ти ова го напиша, јас ти реков дека статистиката не ти е точна, на твојата страна трансфермаркет пишива Томас Милер 480 натпревари 185 голови и 167 асистенции, кажи ми онаа бројка погоре 227 на шо се однесва ? Таква бројка нема на профилот на Милер а ти си напишал 227 goals
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Стелт брат ти си нешто друго, серии гледаш од крајот наназад, статистики ставаш само за натпревари на кои дрвото Милер постигнал гол :ROFLMAO:
A што е нејасно?
И за Нејмар пуштив линк и за Нејмар важат истите статистики. Муабетот беше колку вкупно голови имал и колку асистенции. Кој - колку утакмици имал е небитно.
Автоматски споено мислење:

Дечко ти ова го напиша, јас ти реков дека статистиката не ти е точна, на твојата страна трансфермаркет пишива Томас Милер 480 натпревари 185 голови и 167 асистенции, кажи ми онаа бројка погоре 227 на шо се однесва ? Таква бројка нема на профилот на Милер а ти си напишал 227 goals
Ајде пак.


Ти стварно не можеш да се снаоѓаш на други веб страници, освен на Твитер.
Томас Милер има 227 гола на 576 утакмици ВКУПНО и 168 асистенции.

 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Прегледај го приврзокот 215465
Дечко ти ова го напиша, јас ти реков дека статистиката не ти е точна, на твојата страна трансфермаркет пишива Томас Милер 480 натпревари 185 голови и 167 асистенции, кажи ми онаа бројка погоре 227 на шо се однесва ? Таква бројка нема на профилот на Милер а ти си напишал 227 goals
пардон 488 натпреваро биле
Автоматски споено мислење:

A што е нејасно?
И за Нејмар пуштив линк и за Нејмар важат истите статистики. Муабетот беше колку вкупно голови имал и колку асистенции. Кој - колку утакмици имал е небитно.
Автоматски споено мислење:



Ајде пак.

Како бе не е битно колку натпревари изиграл, споредба правиш со играч кој изиграл скоро дупло повеќе натпревари од него, како не е битно
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ај вака да биде појасно - 227 гола му се со се младинските категории. Иначе 185 има дадено за првиот тим на Баерн.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
227 гола му се со се младинските категории. Иначе 185 има дадено за првиот тим на Баерн.
Епа тој види го што напиша погоре, јасно беше од сам старт дека само ги копирал долните бројки, тие 185 се голови а тој кутриот мислел настапи дека се.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Од кога бе вака се води статистика? :) По тоа што збориш сите имаат барем 1:1 сооднос утакмици:голови, а за голем дел од играчите и позитивна...
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Првиот број НЕ СЕ ВКУПНО УТАКМИЦИ, туку утакмиците на кои тој играч има дадено гол. Не се бројат утакмиците на кои нема ништо придонесено.
И статистиката за асистенциите е од Трансфермаркт. И головите и асистенциите за националните тимови се од Трансфермаркт.
Никој не темава не спомна колку вкупно утакмици имал Нејмар во кариерата, него голови и асистенции. Направив споредба, шо не ти е јасно?


И сеа? Ќе продолжиш на Твитер да се информираш?
:pos:
Доста се губиш во превод бе, доста пишуваш глупости. Нејмар и Милер ги споредува, Милер има еден гол дадено повеќе а 200 натпревари изиграл повише од Нејмар. Па самата цена на трансфермаркт ти кажува кој е подобар. Земал ни сам не знае кај ја нашол таа статистика :tapp::icon_lol:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Како бе не е битно колку натпревари изиграл, споредба правиш со играч кој изиграл скоро дупло повеќе натпревари од него, како не е битно
Милер има 488 одиграно за Баерн (т.е за професионален клуб).
Нејмар има 378 утакмици одиграно за професионален клуб.

Како е ова дупло? По Твитер стандарди е дупло?
Автоматски споено мислење:

Милер има еден гол дадено повеќе а 200 натпревари повеќеизиграл повише од Нејмар.
Кои се тие 200 натпревари повеќе?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Милер има 488 одиграно за Баерн (т.е за професионален клуб).
Нејмар има 378 утакмици одиграно за професионален клуб.

Како е ова дупло? По Твитер стандарди е дупло?
Автоматски споено мислење:



Кои се тие 200 натпревари повеќе?
а ти текна сега колку натпревари изиграл, добро е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom