Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Писмен си, прочитај што е пишано - одлична зделка ЗА Баерн.
Автоматски споено мислење:



Kој го знае, може со засилувањава Кутињо и компанија може ќе сака. Мада лично јас не верувам.
Кога се затвораше трансфер периодот во ПЛ, од неговиот табор беа добивани информации дека сакал да ја смени средината на живеење и да оди во Шпанија (Реал, Барселона). Е сега ако не те сакаат, ти можеш да си се селиш без поента :) така што може и да го добие Баерн.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Ме терате да ви вадам мислења од фан клуб на секое кога ќе го јадевте од некоја екипа и Суарез ќе се сплеткаше пред гол.
Ете другарчињата твои какво мислење имаат за СулиПрегледај го приврзокот 215299Прегледај го приврзокот 215300Прегледај го приврзокот 215301Прегледај го приврзокот 215302Прегледај го приврзокот 215303Прегледај го приврзокот 215304Прегледај го приврзокот 215305Прегледај го приврзокот 215307Прегледај го приврзокот 215308Прегледај го приврзокот 215309
Немој да ме сватиш погрешно, не викам дека Суарез е лош играч само ти кажувам дека освен втората сезона кајде постигна над 50 гола другите сезони се шлепа покрај Меси, 1000 гола на тацна му има наместено, последниве две сезони и сам знајш во какво издание го гледавме, ти се молам.
Моменталниот Суарез не е истиот со тој од Ливерпул фала богу 32 год. е освој се а и со Хасан на клупа и ботови ко Усман во екипа сигурно е крајно демотивиран
Суарез првите 2-3 сезони со Барса беше најкомплетната 9ка после Р9
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Едерсон на 7 метри од гол, а на к.ров

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Е па тоа јас од почеток ти го зборам дека Зидан не знај кај тера, зошто да сака Зидан да ги продаде Љоренте и Себаљос а да ги остави Модрич, Крос и Феде, нека продаеше некој од старата тројка а не талентите да си ги праќа по позајмици.
И на Атлетико му беше незамисливо да ги заменат Годин, Хуанфран и Габи ама мораше еден ден да се случи реконструкција на тимот.
Виде Чоло дека не бива со старци ланска сезона и оваа година чистка, а од кај вас најавуваа револуција со доаѓањето на Зидан и од таа револиција ни р.
Епа ова ти е огромна грешка, што си го базираш мислењето за средината на Реал од твитер и од перформансот од минатата сезона.
Да, падната им е формата ама далеку од истрошени се овие играчи. Минатата сезона беа ужасни, ама и цела екипа на Реал беше ужасна. Тројца тренери, повторувам, ТРОЈЦА тренери се сменија во една сезона. Очекуваш тоа позитивно да влијае на нив?
Освежувањето во средина требаше да биде Погба, или некој друг класа играч од средина + да се врати формата на првотимците, а не да се дава шанса на играчи на кои не рачуна тренерот кои веќе добиле доволно шанси во Реал.
Ме тераш основни фудбалски работи да ти објаснувам.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Писмен си, прочитај што е пишано - одлична зделка ЗА Баерн.
Автоматски споено мислење:



Kој го знае, може со засилувањава Кутињо и компанија може ќе сака. Мада лично јас не верувам.
:pos: абе неписмен. Што сакаш да ти каже фан на Барса за зделкава ?
Еве не ми објаснуј не мене прашуј си ги поединечно, или читај им у фан клуб
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Ништо немаат пишано дека не заебале, дури и пишувале дали Баерн има право на откуп или не, не знам зошто форсаш идиотски муабет. Како што веќе пишав - генерално фановите на Барса сметаат дека е одличен дил за Баерн. Дали Кутињо ќе се покаже или не - не знам, може и ќе се повреди не дај Боже и нема да игра 6 месеци.

Плус не читав нивни фанови тука, туку на странски форум нивен. Сите викаат дека Валверде го упропастил, никој не ги негира квалитетите на Кутињо. Они радо би се отарасиле од Дембеле него Кутињо. Можеш да престанеш да глумиш член на бордот на Адидас и да се секираш дали Барса не избричиле или не.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Баерн никад нема да го откупи за тие пари, па ако сака нека даде 20 гола и 20 асистенции нека има на крај на сезона.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Никаде не е потврдено колку всушност се тие пари, се е шпекулации. Така да...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
833
Поени од реакции
1.714
Па повеќе од одлична зделка е за Баерн. Нормално фудбалот ти е полн со емоции и многу нормално сите знаеме да испукаме по некој навреди за играчи, онака и ја сум пукал сеир за Кутињо крилото. Ама коа ке погледнеш у целина и со смирена глава човекот не е ништо крив, реално имаше некој партии каде што можеше да покаже многу повеќе ама и притисокот си го прави своето, што е тука тука е. Немаше чоек у фан клуб Барса што едвај чекаше да се донесе, онака односи нарушија со пул ради што? за црепот да го игра крило. Муабетов е веќе 200 пати направен, и без пукање класичен сеир се има увидено проблемот на крај краева ја мислам дека ако планираа вака да му напраат на човекот не требаше воопшто да го донесат. И да, сите повеќе сакаа Дембеле да лета одколку Кутињо веќе коа мораше да има жртва, ама да остане човекот уште една сезона и да игра крило? Не е глуп и си побара излез. Му посакувам среќа, мило ќе ми е да растура како Пако у Борусија.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
На Баерн му требаше крило. Земаа играч кој си оди од Барса затоа што го уништија со форсирање на крило.
Ќути некому му текна да каже реалноста да не бидам само ја лошиот што хејта.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Ка не го земаа Бејл, сега ќе го гледат како кине у Реал :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Ка не го земаа Бејл, сега ќе го гледат како кине у Реал :D
Наводно тоа била причината за Барса брзо да им го дадат демек Баерн беа пред земање на Бејл али Барса сакале да успеат да го дадат за да им биде товар. Колку е точно не знам така некои страни пишувале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom