Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
El PSG pide al Barça 250 kilos por Neymar

ова од марка. А сигурно дека ќе ви го даде на позајмица годинава,а догодина пари
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
доаѓа ко замена за Коста, многу често е повреден, неконстантна форма, веќе не му се игра фудбал и кариерата му е во слободен пад.

Челзи ве ограби со Коста, а мислам дека и со Мората.:)
Коста лани имаше слаба сезона, влечеше повреда па мораше да се оперира, е сега на предприемните натпревари и на тренинзи покажа дека е во одлична физичка форма, натпреварот со Реал е чист пример дека кога е Коста во елемент е незапирлив.
Е сега проблемот е шо често се повредува, против Јуве го извади Симеоне и денеска потврдија дека пак се здобил со некоја повреда.
Со Мората не знам од кај заклучивте сите тука дека Челзи некого заебал кога Мората имаше одлично деби за Атлетико, даде неколку гола, некои ги поништија со ВАР :) имаше неколку асистенции, покажа на терен борба и одлично се вклопи за краток период.
При здрав Коста Морено никогаш нема да игра пред него
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Ловрен не е во тимот за натпреварот во Супер Купот, изгледа ќе си го фаќа патот за Рим. Колку и да не го сакам сега е многу лош момент да се продаде, Матип и Гомез се склони на повреди и ќе треба младинци да покриваат.

А Кутињо ти какво циганче си ауу, ете ти го сонот во Барса. Убаво му кажа Клоп ќе си бидеш само уште еден играч таму. Додуша и Валверде е Сем Алардајс тренер, секоја чест како стигна да ја менаџира Барса. Што побрзо си оди Кутињо од Барса, тоа подобро за неговата кариера, во Баерн мислам дека супер ќе им легне ако го земат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Види го прилепчанецот како печурка никнува на секој мој пост:ROFLMAO: фан број еден ми е:love::backa:
Автоматски споено мислење:

Ловрен не е во тимот за натпреварот во Супер Купот, изгледа ќе си го фаќа патот за Рим. Колку и да не го сакам сега е многу лош момент да се продаде, Матип и Гомез се склони на повреди и ќе треба младинци да покриваат.

А Кутињо ти какво циганче си ауу, ете ти го сонот во Барса. Убаво му кажа Клоп ќе си бидеш Додуша и Валверде е Сем само уште еден играч таму.Алардајс тренер, секоја чест како стигна да ја менаџира Барса. Што побрзо си оди Кутињо од Барса, тоа подобро за неговата кариера, во Баерн мислам дека супер ќе им легне ако го земат.
Истиот муабет му го има речено сопругата на Гризман кога овој сакаше да премини уште лани во Барса. :) Во Атлетико беше алфа и омега, Бог кај навивачите, во Барса ќе биде само уште еден играч.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Timo Werner's camp is irritated that they have not heard from Bayern anymore for weeks [Bild]
Epa pisav ja togas Leipzig barase 60m EUR i Baern nudese 20m. Pa valjda se odlucija vgodina bez pari da go zemat. Citatot vekje izjavuva deka imale kontakt so nego. Isto i Ziyech po prodolzuvanjeto komentira za interesot na Baern deka ne se javile poke. Vlegoa all in za Sane ne znaekji na kraj kolku ke se stavat i kolku ke ostanat za drugite igraci. Dur cekaa eve ovoj na primer si prodolzi. Werner ne znam kolku e uste zagrean gledakji deka go cuvaat onaka na rezerva.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
:pos:Марка не се нормални со шпекулациите во последно ама па и Зидан како тргнал со изборот на играчи ... можи нема да го пушта на позајмица ама ќе ја стопи клупата, или Кастиља не му бега :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom