Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Не знам дали се толку будали од Јуве да прифатат таква трампа Дибала-Икарди.Али дури и да се ако не го продадат Игуаин не глеам шанси тоа да се случи.Игуаин со 9,5м плата нема шанси да го остават да грее клупа на Икарди.
@Сладоледџија

Odds for Dybala Next Club


 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Vidi gi be, zimata ne ni go dadoja na pozajmica so pravo na otkup so verojatno povisoka cena i ne uskratija vo borbata za Ls a sea bez problem im go davaat na baern...
zimata ne ni dostavile nikakva ponuda, toa bese glavniot problem, a ne deka ne vi go dale, timot duri i go trgna perisic i od treninzite so ostanatite i spaleti ne go stavase u igra. Perisic prifatil da ide u Anglija i duri i gi informirase Inter za taa negova odluka ( po sto sledese negovo zamrznuvanje od ostatokot od timot ), no nikakva ponuda na krajot ne stignala do klubot.
Ova e potvrdeno od samiot spaleti vednas posle kup utakmicata so Lazio, za rai sport, a prethodno i Marota isto izjavi deka do klubot seuste nema stignato nikakva ponuda.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Ама Игуаин му е омилен на Сари.
Ако остане, очекувам да е стартер на натпревари против СПАЛ, Лече и оние моменти кога ќе се играат по 3 натпревари во седмица.
Не мислам дека Јуве може да си дозволи толку скапа резерва како Игуаин што ќе игра тук таму некоја утакмица против слабине екипи,башка што Сари не е тренер што многу ротира.А тука е и Манџукич што е прашање дали ќе му најдат клуб или ќе остане.Ако дојде Икарди тоа се 3 напаѓачи(не го рачунам Роналдо што исто може да игра таму) за една позиција од кои едниот зима 9,5м плата,а и Икарди нема да дојде за помалку од 7м годишно.

Не треба да си којзнае каков познавач да увидиш дека ПСЖ,Интер или евентуално Баерн се можните опциите за Дибала ако се иде.Сеа пошто Јуве беа заинтересирани за Икарди нормално е да се дава предност на некоја таква трампа.Нигде не пишав дека е невозможна,само ако не се продаде Игуаин е малце веројатна.Ете ако си ти толку сигурен стави си пари на трансферов,може ќе видиш некој ќар.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
zimata ne ni dostavile nikakva ponuda, toa bese glavniot problem, a ne deka ne vi go dale, timot duri i go trgna perisic i od treninzite so ostanatite i spaleti ne go stavase u igra. Perisic prifatil da ide u Anglija i duri i gi informirase Inter za taa negova odluka ( po sto sledese negovo zamrznuvanje od ostatokot od timot ), no nikakva ponuda na krajot ne stignala do klubot.
Ova e potvrdeno od samiot spaleti vednas posle kup utakmicata so Lazio, za rai sport, a prethodno i Marota isto izjavi deka do klubot seuste nema stignato nikakva ponuda.
Ova deka ne stignala nikakva ponuda e malce debatibilno zatoa sto sme gi prekinale pregovorite vo megju vreme poradi nesoglasuvanje za pozajmicata, Inter sakale so zadolzitelen otkup ili direktna prodazba, a Arsenal da e so pravo na otkup i vo slucaj dokolku da ne go otkupime da vi platat penali. A debatibilno mi e vo smisla kako toa nie ke vi pratime ponuda koga znaeme deka ke ja odbiete. Inace muabetot mi bese deka skoro so istite uslovi sto nie gi nudevme ja prifativte ovaa od Baern, kade isto ne e so zadolzitelen otkup.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Не мислам дека Јуве може да си дозволи толку скапа резерва како Игуаин што ќе игра тук таму некоја утакмица против слабине екипи,башка што Сари не е тренер што многу ротира.А тука е и Манџукич што е прашање дали ќе му најдат клуб или ќе остане.Ако дојде Икарди тоа се 3 напаѓачи(не го рачунам Роналдо што исто може да игра таму) за една позиција од кои едниот зима 9,5м плата,а и Икарди нема да дојде за помалку од 7м годишно.



Не треба да си којзнае каков познавач да увидиш дека ПСЖ,Интер или евентуално Баерн се можните опциите за Дибала ако се иде.Сеа пошто Јуве беа заинтересирани за Икарди нормално е да се дава предност на некоја таква трампа.Нигде не пишав дека е невозможна,само ако не се продаде Игуаин е малце веројатна.Ете ако си ти толку сигурен стави си пари на трансферов,може ќе видиш некој ќар.
Не сум ич сигурен ама често кладилниците се во право, ете и за Лукаку беше Интер прв и таму заврши. Дибала нема чиста позиција и тоа е лошо и ако дојде во Интер еден од Лаутаро или Дибала ќе пати, затоа на Интер му е најдобро да биде Лукаку и Лаутаро прва опција и втора да си земат некој како Џеко во години со Еспосито.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Не сум ич сигурен ама често кладилниците се во право, ете и за Лукаку беше Интер прв и таму заврши. Дибала нема чиста позиција и тоа е лошо и ако дојде во Интер еден од Лаутаро или Дибала ќе пати, затоа на Интер му е најдобро да биде Лукаку и Лаутаро прва опција и втора да си земат некој како Џеко во години со Еспосито.
:D
Кладилниците квотите ги прават според тоа што пишува во медиуми.
Не користат никакви инсајдерски информации, туку се се базира на информации од локалните весници, портали, новинари...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Ova deka ne stignala nikakva ponuda e malce debatibilno zatoa sto sme gi prekinale pregovorite vo megju vreme poradi nesoglasuvanje za pozajmicata, Inter sakale so zadolzitelen otkup ili direktna prodazba, a Arsenal da e so pravo na otkup i vo slucaj dokolku da ne go otkupime da vi platat penali. A debatibilno mi e vo smisla kako toa nie ke vi pratime ponuda koga znaeme deka ke ja odbiete. Inace muabetot mi bese deka skoro so istite uslovi sto nie gi nudevme ja prifativte ovaa od Baern, kade isto ne e so zadolzitelen otkup.
Мислам дека порелевантно е тоа што самиот тренер јавно на тв го кажува, на сметка на некој англиски новинар.
А спалети кажа дека на крајот немало вистинска понуда за него, и Перишич бил '' измамен '', баш со тие зборови.

“These things happen in the transfer window, the player received an impressive proposal and was tempted. However, he then realised it was not a true offer, that he’d been conned
Не би гледал апсолутно никаква причина да го каже ова, ако имало понуда, а клубот не бил задоволен ... едноставно ќе искочеше и ќе речеше, да, има интерес од арсенал, да, понудија ама понудата им беше срање, нешто у тој стил, и тие услови за негово заминување се неприфатливи за тимот без разлика што играчот прифатил.

Многу такви примери сме виделе до сега, вака и арсенал ги руга а нив не ги видов било што да кажат на таа тема, можеа исто да демантираат и они, испративме понуда, не ја прифатија и тоа е тоа, ништо страшно.

Друга работа, тогаш спалети беше тренер, сега е конте, спалети сметаше на Перишич, Конте не.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
1565364467214.png

Фан фект

Од овие десет луѓе на листава, 6 имаат играно за Челзи :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И овој никој посаглам не го зеде како Гундоган и ајде нов договор :pos:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Навивачи на Челзи му лупаат по една ѕвезда на ресторанов на Луиз :pos:


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
А ресторанот го држи заедно со Вилијан, оди најди логика сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom