Фудбалски/трансфер дискусии

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
До кога им трае трансфер банот на Челси? Хазард мораше баш сега да си оди кога не можат замена да донесат?
Можеа ама не сакаа да се бунат изгледа.

Пулишиќ затоа беше донесен во Јануари, тој треба да биде "замена" заедно со Хадсон-Одои како поддршка за Вилијан и Педро.

Следното лето дури ќе може Челзи да прави трансфери.

Да поднесеа жалба можда ќе им дозволеа ова лето да прават трансфери па во Јануари и следното да не можат, ама не е лошо ни вака, свесно одиме на тоа една сезона да се потпираме на младите
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Поднесоа жалба и ако е успешна може ќе им го скратат банот и ќе може да купуваат во јануари. Само не поднесоа барање да се паузира банот дур заврши процесот со жалбата, а тоа требало посебно да се поднесе.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Поднесоа жалба и ако е успешна може ќе им го скратат банот и ќе може да купуваат во јануари. Само не поднесоа барање да се паузира банот дур заврши процесот со жалбата, а тоа требало посебно да се поднесе.
Аа па во јануари едни саглам трансфери, што да ти кажувам!
Тамам си е Челзи, ете му шанса тие дечки што ги шеташе по позајмици, серионо да ги проба. Бива бива, небива барем ќе бидат на чисто.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Аа па во јануари едни саглам трансфери, што да ти кажувам!
Тамам си е Челзи, ете му шанса тие дечки што ги шеташе по позајмици, серионо да ги проба. Бива бива, небива барем ќе бидат на чисто.
Не пишував што ќе направат, само ја објаснив ситуацијата.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Абе на 70 години по 25 евра ќе биде плаќањето, нема грешка. На две години се тие 65 како и сите клубови што права т, 10 милиони ако ги оствари + процент од идна продажба.
dont shoot the messenger, taka prenesuvaat gazetta delo sport, a mnogu porelevantni informacii izvadija vo vrska so lukaku za razlika od englezite koi pred dva dena tvrdea deka zhang e vo London, a toa vrska nemase.
Ama i vaka kako sto ti vikas sto i mene mi e poise za veruvanje, pak dilot e top i idealen bar od perspektiva na Inter, zasto ostanaa dosta pari za plus transferi letovo a pritoa ne e zemen vo predvid i faktot deka ke se inkasiraat plus pari od prodazbite.
United se sjebaa a i ic ne mi se jasni, vakov dil mozea da prifatat i dogovorat uste pred 2 nedeli ne da se nategaat, i za cel toj period da zemat barem uste eden napagac i nekoe ime od sredina, vaka ne gleam sto postignaa, nit pak gi iscedija nesto navodno radi perisic sto inter im se kurcele deka i takvi teorii se teraa na forumov. Ubavo vi rece stekot za toa treba vecno blagodarni da im se na inter, a i dilov vakov kakov sto e, poise mi deluva ko blagodarnica radi toj propadnat transfer na 'rvatot. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
dont shoot the messenger, taka prenesuvaat gazetta delo sport, a mnogu porelevantni informacii izvadija vo vrska so lukaku za razlika od englezite koi pred dva dena tvrdea deka zhang e vo London, a toa vrska nemase.
Ama i vaka kako sto ti vikas sto i mene mi e poise za veruvanje, pak dilot e top i idealen bar od perspektiva na Inter, zasto ostanaa dosta pari za plus transferi letovo a pritoa ne e zemen vo predvid i faktot deka ke se inkasiraat plus pari od prodazbite.
United se sjebaa a i ic ne mi se jasni, vakov dil mozea da prifatat i dogovorat uste pred 2 nedeli ne da se nategaat, i za cel toj period da zemat barem uste eden napagac i nekoe ime od sredina, vaka ne gleam sto postignaa, nit pak gi iscedija nesto navodno radi perisic sto inter im se kurcele deka i takvi teorii se teraa na forumov. Ubavo vi rece stekot za toa treba vecno blagodarni da im se na inter, a i dilov vakov kakov sto e, poise mi deluva ko blagodarnica radi toj propadnat transfer na 'rvatot. :D
За напаѓач нема некоја (иако се согласувам дека добро ќе дојдеше Манџо) потреба, имаме потребна од десно крило а Оле го сака Санчо, па најверојатно ќе го чекаат него наредна сезона. За везњак немаше ќора шпекулација за жал, сем нели, Лонгстаф и Бруно Фернандеш за кого цела Португалија створи помпа и на крај никој не се насанка :D Тука малку и Оле е кривецот затоа што кај него ја гледам онаа Фергусон арогантност, или тој што го сакам или не земам ни привремено решение, мада не си ти Фергусон царе.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Вистина све мириса на трампа Икарди - Дибала. И ако тоа успее да им го ували Марота на Јувентус нема да знам кој е уствари кртот и кој сака кого да уништи. Интер е во интересна ситуација (хе Интер - интересно, колку јако). Донесоа напаѓач кој дефинитивно ќе биде прв избор, му ја зедоа 9ката на довчерашниот капитен, па сега и малите деца знаат дека Икарди нема каде, мора да биде продаден. Со затворено меркато во Англија, останува само Италија као евентуална дестинација, затоа што, ПСЖ, Шпанија и Бундес, ако имаше заинтересирани, досеа ќе се појавеа. А таљаните се копилиња, чекаат крв тие, увек таква стратегија за купување тераат. Е сеа Италија, или Јувентус или Наполи. Не верувам дека е Икарди луд да оди во Рома во ваков критичен дел од неговата кариера кога може да падне во дупка од која нема назад. А Рома, секако после Интер е совршена и има историја за такви падови. (хехе) Па ни Рома не верувам дека може да му ја понуди платата која Интер не му ја даваше. Наполи скроз личи на екипа која би го зела Икарди и најверојатно нему лично му е најдобар избор според мене. Иако Де Лаурентис збореше све и свашта, сигурен сум дека ако имаат иоле шанса, ќе пробаат да го земат. Ипак е Карло таму, има фини крила и офанзивни везњаци со кои може да игра, има аргентинска историја која може да го врзе, ќе биде скоро Бог во тимот, а и ќе биде тука некаде на врвот во Италија, ќе може да се курчат и тој и курвата.
Јуве? Ним уште само Икарди им фали. Поготово ако го сменат со Дибала. Ем ќе привлечат гнев на навивачите, ем ќе донесат темпирана бомба во тим, уште една, ем директно и драматично ќе го засилат Интер. А више се стеснува обрачот полека и верувам дека сега се појше пазат дали ќе ги засилат конкурентите. Интер би бил целосен победник во таа размена според мене, без разлика дали ќе треба да доплатат 20-30 милиони или колкуидае. Дибала со Конте би го играл она што Азар го играше во Челзи, тоа би било топ фит за Интер, поготово со Лукаку среден во главата.

Многу ме интересира судбината на Икарди. Ипак е довчерашен мотор на Интер, одличен напаѓач иако пичка и муле од човек и играч кој реално праи разлика на терен. Чуден е моментов сеа кога Интер купи напаѓач пред да го продае и му даде до знаење уште еднаш дека не го планираат за следна сезона и дадоа сигнал до сите дека Икарди е на продажба, а тоа сигурно ја спушта цената дополнително. А меркатото привршува, иде времето на волците, кондорите и паничните купопродажби, ќе биде интересно. Да беше Галијани во Милан се уште, јас ќе бев миљон посто убеден дека ќе проба за Икарди, без разлика што е Пјонтек тука, дека тој вакви ситуации со душа чекаше, неодоливи му беа.

А секако Икарди може и во Атлетико да заврши и никому ништо.

П.С. Перишиќ - Баерн. Куда плови овај брод?! Не знам што е поопасно. Дали навивачите на Баерн треба појше да се секираат што управата мисли дека Перишиќ би бил засилување уопште некакво после пропаѓањето на Сане, или за тоа дека тренерот им има вакви желби. Ама па таму Хасан Салихамиџиќ е спортски директор, што да се рече друго.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Дибала добредојде во Интер :LOL:
Добровенајдов

According to SKY, Juve were willing to listen to offers but ultimately Juve rejected Spurs offer and decided to not sell him [Dybala] after having some reflections in the last few days. Also, he is not considered out of the Juve project.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
За напаѓач нема некоја (иако се согласувам дека добро ќе дојдеше Манџо) потреба, имаме потребна од десно крило а Оле го сака Санчо, па најверојатно ќе го чекаат него наредна сезона. За везњак немаше ќора шпекулација за жал, сем нели, Лонгстаф и Бруно Фернандеш за кого цела Португалија створи помпа и на крај никој не се насанка :D Тука малку и Оле е кривецот затоа што кај него ја гледам онаа Фергусон арогантност, или тој што го сакам или не земам ни привремено решение, мада не си ти Фергусон царе.
Како нема некоја потреба за напаѓач, кој ќе биде 9ка сега? Кој ќе дава 20+ гола у сезона од овој тим? Одлична работа направија со продажбата на Лукаку, ама што не го сменија се доукопаа. Средина исто, Ерера го пуштија, никаква замена. Назад само што се појачаа. Другото мизерија...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Овој пак со критики кон клубовите што заработуваат многу повеќе и можат да си дозволат да потрошат многу пари за еден играч и да ги исполнат барањата на клубот, а на него да му побараш играч ќе побара 3 пати повеќе од реалната цена. :D
До вчера плачеше што му го земаа Пепе, а пред тоа дека Реал не му го дава Хамес на позајмица како на Баерн, сега ова.

 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Не знам дали се толку будали од Јуве да прифатат таква трампа Дибала-Икарди.Али дури и да се ако не го продадат Игуаин не глеам шанси тоа да се случи.Игуаин со 9,5м плата нема шанси да го остават да грее клупа на Икарди.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како нема некоја потреба за напаѓач, кој ќе биде 9ка сега? Кој ќе дава 20+ гола у сезона од овој тим? Одлична работа направија со продажбата на Лукаку, ама што не го сменија се доукопаа. Средина исто, Ерера го пуштија, никаква замена. Назад само што се појачаа. Другото мизерија...
Нема да има истурен напаѓач, тројката напред ќе се мења како во Ливерпул нешто слично. Не дека ми одговара ама таква е замислата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom