Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Ај што се заебавав тоа е една ствар, ама друга ствар, од сликава како што може да видам Фекир има една сериозна повреда и подолго отсуство, следните две отсуства се по 23 и 35 дена, или да заокружиме по месец дена вкупно по сезона. Ако тоа го сметаш за 5 утакмици игра 10 утакмици не игра тогаш ок, нека ти биде.
Зошто бе сте толкави буквалисти кога ќе напиши чоек нешто ?
5 игра 10 не игра значи дека стварно на секој 5 натпревар 10 паузира Фекир, па ова дете од 10 години ќе свати шо сакам да кажам.
Исто како кога ќе напишиш ти Икарди илјада гола ќе дај јас да се фатам буквално за тие илјада гола.
Друга работа е ако за тебе е малце по месец дена да одсуствува секоја година заради истата повреда а претходно ја пропуштил цела сезона тогаш ... Трета работа коленото му е изедено на Фекир а знаеме сите како завршиле играчи со таа повреда, макар и да не отсуствува тешко дека ќе ја има истата форма, Торес ти е најсвеж пример, после таа повреда си е. а мајката и никогаш не беше истиот играч.
Ако беше се во ред со играчот немаше да заврши во Бетис за 20 мил. кога екипи како Арсенал, Атлетико и Ливерпул беа сериозно заинтересирани да го купат.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Bayern Munich chairman Karl-Heinz Rummenigge with a sly dig towards Pep Guardiola over Bayern's pursuit of Manchester City star Leroy Sane:

"I do not know if Pep knows everything that goes on in his club. No idea. Let's wait."

Shots fired...

IMG_20190722_235753.png
Фацата кога го прашале за Сане :zloo:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Објективно отсуствуаше 15/16 баш поради страшната повреда. Пред повредата се сеќавам и кај нас во фан клуб пишав дека сакам да го видам Фекир кај нас. Првите кола таа сезона искина и видливо беше дека има големи квалитети. Сезоните по неа се далеку од толку страшни како што ги викаш. 40+ натпревари по сезона во сите натпреварувања (плус и репрезентативец) ги врзува така да не е до толку како што го опишуваш. Лани неслучајно Ливерпул беше спремен да спука 60м+. Само се откри дека има оштетено колено кое е голем ризик за 60м+. Може и ништо да не му биде и да фура братот без престан, а може и на прв натпревар да клекни. Го имавме ние Харгривс со слични проблеми. Издржа 2-3 сезони. Можеби Фекир до крај на кариера нема да има посериозни проблеми. Затоа реков дека е исплатлив ризик за големите тимови. 30м на денешниот пазар се зафрканција за големите клубови. Ете таков потег направи Пеп со Гундоган. Можеби отсуствуаше еден период, но изминативе две сезони во добар дел беше клучен играч во средината.
Па тоа викам 20/30 мил е исплатлив ризик ама сигурно има нешто што другиве екипи кои беа заинтересирани за него се тргнаа на страна, синкир Фекир изгоре од желба да игра за Бетис па ги откачи овие, Атлетико и Ливерпул беа пред потпис со играчот, ептен беа наапани да го земат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Зошто бе сте толкави буквалисти кога ќе напиши чоек нешто ?
5 игра 10 не игра значи дека стварно на секој 5 натпревар 10 паузира Фекир, па ова дете од 10 години ќе свати шо сакам да кажам.
Исто како кога ќе напишиш ти Икарди илјада гола ќе дај јас да се фатам буквално за тие илјада гола.
Друга работа е ако за тебе е малце по месец дена да одсуствува секоја година заради истата повреда а претходно ја пропуштил цела сезона тогаш ... Трета работа коленото му е изедено на Фекир а знаеме сите како завршиле играчи со таа повреда, макар и да не отсуствува тешко дека ќе ја има истата форма, Торес ти е најсвеж пример, после таа повреда си е. а мајката и никогаш не беше истиот играч.
Ако беше се во ред со играчот немаше да заврши во Бетис за 20 мил. кога екипи како Арсенал, Атлетико и Ливерпул беа сериозно заинтересирани да го купат.
Па не е буквално сфатено него неточно инфо. Во ред е да кажеш дека големите тимови не го преферираат Фекир заради неговото колено, односно опасноста од повторно повредување на истото, ама да кажеш дека 5 игра 10 не игра е апсурд. Склон е на повреди, тука нема дилеми, ама не отсуствува до толку како што сакаш да прикажеш. Ете ти дадоа податок лани, 29 лигашки натпревари, не е воопшто малце ако отсуствува како што викаш ти.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Па не е буквално сфатено него неточно инфо. Во ред е да кажеш дека големите тимови не го преферираат Фекир заради неговото колено, односно опасноста од повторно повредување на истото, ама да кажеш дека 5 игра 10 не игра е апсурд. Склон е на повреди, тука нема дилеми, ама не отсуствува до толку како што сакаш да прикажеш. Ете ти дадоа податок лани, 29 лигашки натпревари, не е воопшто малце ако отсуствува како што викаш ти.
за некој е малце за мене е многу да отсуствува играч по еден месец баш заради истата повреда, поготово за играч кој треба да ја носи цела екипа на грб, мое мислење е то.
Автоматски споено мислење:

Остај Фекир бидна со него шо бидна, ако успеат Атлетико да им го увалат Кореа за 50 мил. плус бонуси и да го земат Хамес за 50 мил. како негова замена :vozbud: тогаш можиме да го прогласиме трансфер пазарот за оваа сезона на Атлетико како најдобар и најмадафакерски.
Во сезона кога се потрошија најмногу пари на играчи од кога постои клубот ти да заработиш пари. :cool:
Ако го донесат Хамес за истата сума колку Кореа ја ставам сликата на аватар до крајот на сезоната шо претстои :D
6B0EE1E7-64E4-40D5-8C40-1AADB03582FF.jpeg
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Bayern Munich chairman Karl-Heinz Rummenigge with a sly dig towards Pep Guardiola over Bayern's pursuit of Manchester City star Leroy Sane:

"I do not know if Pep knows everything that goes on in his club. No idea. Let's wait."

Shots fired...

Прегледај го приврзокот 213037
Фацата кога го прашале за Сане :zloo:
Ova mi e malce nepotreben komentar. Sigurno ne e Pep glup da ne znae deka Sane mu e na izlezna vrata ama pa i nema kako Zidan da vika ke go prodadat kaj i da e.. :)


Za Fekir so @Peja989 objasnive 300 pati, ne e deka e injury prone, tuku specificno e operiran, zafat koj ne se preporacuva kaj sportisti.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Затоа што е
Не е. Не може и Реал и Баерн туку така да се откажат од него, сигурно има нешто што не штима кај него, без разлика на тоа колку е талентиран. Објасни некој поназад на темава, не ми текнува кој член беше, специфичен играч е Џејмс, не може да игра било што и мора да има специјална улога во тимот, со тоа што веројатно си го има јужноамериканското во него па затоа и не го сакаат многу многу големиве тимови. Крило не може да игра, спор е според мене за тоа, напаѓач исто, едино неговата природна позиција атакинг мидфилдер, ама што знам, овој и Чоло ми се некако чудна комбинација. Пошо ги сакам Атлетико дај Боже да им се погоди ко трансфер, ама чисто сумњам.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Јас од тоа шо го видов на нет Хамес бил најефикасен како крило, ама можи и ма средина да игра вака нешто би изгледала поставата со него
6B134F0C-2BF4-45CA-8B95-6F8E628A78D5.jpeg
За Хамес немаше место во тимот заради Зидан, ене и за Љоренте немаше место, за Себаљос исто ... а во средина како резерва го имаат Феде Валверде така да.
Во Баерн не сум го гледала баш, ама мислам дека добро помина и таму.
Има квалитети Хамес, технички е добар, има добар шут од далечина, пас играта му е добра, ќе го рани со топки Мората и чат пат ќе кини мрежи од слободен :) За 50 мил. не гледам подобар од него.
Автоматски споено мислење:

Туку излегоја шпекулации за враќање на Караско, се спомнува дека можи да дојди гратис, само така доаѓа во предвид негово враќање. Мислам дека се чисти празни муабети ама кај шо има чад ...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.020
Еден од поголемите проблеми на Бејл е неговиот менаџер кој има доста голема уста. Зидан реално и не дека нешто лошо кажа и тоа што го кажа е договорено со управата. Нема интерес за Бејл и мораа некако да пробаат да го разбудат тој интерес, везе нема дека ете готово е, играчот само што не си отишол, опипуваат пулс да видат да не ќе се појават заинтересирани во последни моменти. Ете сега на прес кажа дека Бејл не се облекол пошто самиот не сакал. Дека Бејл е голем играч, нема збор, за мене он е поголем играч од педерот, па колку сакате статистики ставајте, има повеќе фудбал у малото прсте него ли тоа транвеститот. Она што тој го нема е амбициозност, лабилен е кога е под притисок и е доста интровертна особа, плус за да бидеш голем на долги стази треба да даваш 100% во секој сегмент од тоа што го праиш и тука ја утна прилично. Не дека не знае шпански, едноставно не му се свиѓа нивниот начин на живот, Шпанциве го осеќаат тоа и не го сакаат, ради тоа и лошиот третман кој по мене е неоправдан. Откога дојде се води некаква кампања против него, особено поттикната од магазинот АС и нивниот главен уредник Алфредо Релано, сега веќе бивш мислам, кој си имаше некои лични несогласувања со Флорентино па на овој начин го напаѓаше неговиот потпис. Како и да е, самиот требаше да го направи ова доста порано, ќе беше доста подобро за неговата кариера, иако сеа читам дека у Кина би земал по милион неделно, што е луда цифра.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Хахах ова со шпанскиот за Бејл ме потсети на еден мој другар кој живее во Шведска 6 години а не знае добар ден да каже на Шведски, не му се допаѓале Швеѓаните и нивниот начин на живот па не сакал да го учи јазикот, за сега до пред некој месец да греби како мачка за да го научи.
Ептен го дупчат на твитер
Zidane a Bale: "If the Real Madrid plane crashes and you are at home, even then you will not play the next game" :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.322
Не е. Не може и Реал и Баерн туку така да се откажат од него, сигурно има нешто што не штима кај него, без разлика на тоа колку е талентиран. Објасни некој поназад на темава, не ми текнува кој член беше, специфичен играч е Џејмс, не може да игра било што и мора да има специјална улога во тимот, со тоа што веројатно си го има јужноамериканското во него па затоа и не го сакаат многу многу големиве тимови. Крило не може да игра, спор е според мене за тоа, напаѓач исто, едино неговата природна позиција атакинг мидфилдер, ама што знам, овој и Чоло ми се некако чудна комбинација. Пошо ги сакам Атлетико дај Боже да им се погоди ко трансфер, ама чисто сумњам.
Мало га је појео ночни живот Мадрида - Вишковиќ, пред цирка 2-3 години...

Бејл си е сам крив, може ти да не ја сакаш државата, ама треба да ти биде срам да не научиш ништо Шпански за 6 години. Срам. Макар и 60 милиони зимал годишно.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па пишува во Наполи, а и во последно време со ниедна друга екипа го немаа поврзано.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom