Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Исто и мене ми е страв да не внесе кавга во соблекувалната. Мачка во џак е Бејл. Во Јунајтед да оди на пример, би било подруго.
Веќе се раскарани? Или ионака никој не можи да ги опрај?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Веќе се раскарани? Или ионака никој не можи да ги опрај?
Не него, Тотенхем има ограничувања со платите на играчите, не се расфрла евреинот Леви.

А у Манчестер не пазат многу на тоа, оа нема да се напрае пиздарија за платата на Бејл
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Веќе се раскарани? Или ионака никој не можи да ги опрај?
Ми го зеде зборот @Марли од уста, а и пишаа погоре како да го боли стапот Бејл да игра фудбал.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Значи второто од тоа што сум пишал.

Јунајтед веќе се тим кој троши најмногу пари на плати.
Го плаќаат Санчез за да си го лади
Сега спремаат договор за Де Геа, ај овај не си го лади толку
Уште Бале нека го земат за да му плаќаат голф турнири фали.

Многу пари, малку амбиции.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Кога потпиша кога стигна на тренинг :)
Инаку Трипие е првиот Англичанец после 95 години кој заиграл за Атлетико, интересно е шо во клубот само Бургос збора Англиски :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Нека види енглезот како е да си странец некаде, да не ти удоволат по твое :kuracc: шпанците си ебале мајката за тоа, 2% не знаат англиски, немаат ни потреба :)
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Тотенхем ака Македонија. Ниски плати, сите сакаат странство. :D
Роуз си иде дефинитвно, Алдервеилд сака да си иде ама никој не го сака, Ериксен сака Реал, ама Реал ги нејќе него, Трипие фати џаде.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Тотенхем ака Македонија. Ниски плати, сите сакаат странство. :D
Роуз си иде дефинитвно, Алдервеилд сака да си иде ама никој не го сака, Ериксен сака Реал, ама Реал ги нејќе него, Трипие фати џаде.
Nikogas ne e kasno da ni se vratis...:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
A па шпанскиов еден тежок што е за учење и што ќе се изнамачи Трипие што да ви кажам, цел Балкан го збори од Касандра и Есмералда. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Точно дека во Шпанија појма немаат Англиски, одиш по продавници и му се обраќаш на Англиски рамена креваат сите како од марс да се паднати, ама па и точно е дека Шпанскиот е лесен, пола Македонија го разбира од шпанските сапуници, јас пример никогаш не сум учела Шпански па го зборам и пишувам скоро перфект, што од филмови, што од форуми, а и 90 % твитеров Шпански ми е, па се надоградвам.
Муабетот е побрзо Трипие ќе научи Шпански одколку тие, Коста толку време во Челзи и збор не зуцна Англиски, дибек :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom