Фудбалски/трансфер дискусии

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Диало од Дортмунд во ПСЖ за 32м се шушка.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Можете што сакате да мислите за Мегваер, ама дечкото искина кога играше за Англија на СП. Беше еден од клучните играчи кои ја доведоа до четвртото место. Друга работа сите заклучуваме дека цената му е преголема само поради тоа што е Англичанец и клубовите ке можат да го регистрираат како домашен играч (Тренирал во некој англиски клуб од 15 до 21 година.) Трета работа за Смолинг, Џонс, Линделеф е доктор на науки. Четврто не ми е јасно зашто Јунајтед не брка уште еден стопер и лев бек? (Шо е солиден, ама повредите му ја сјебаа кариерата, за Далот немам мислење, мада доста е млад)
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Можете што сакате да мислите за Мегваер, ама дечкото искина кога играше за Англија на СП. Беше еден од клучните играчи кои ја доведоа до четвртото место. Друга работа сите заклучуваме дека цената му е преголема само поради тоа што е Англичанец и клубовите ке можат да го регистрираат како домашен играч (Тренирал во некој англиски клуб од 15 до 21 година.) Трета работа за Смолинг, Џонс, Линделеф е доктор на науки. Четврто не ми е јасно зашто Јунајтед не брка уште еден стопер и лев бек? (Шо е солиден, ама повредите му ја сјебаа кариерата, за Далот немам мислење, мада доста е млад)
Цела задна линија ни треба, уште лев бек и некој на местото на Линделоф, Шо од повредата наваму не личи на себе! Е сега втор централен може и не е приоритет засега, ќе го уигруваат ли во ЛЕ?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Цела задна линија ни треба, уште лев бек и некој на местото на Линделоф, Шо од повредата наваму не личи на себе! Е сега втор централен може и не е приоритет засега, ќе го уигруваат ли во ЛЕ?
Бисака е добар за стартен, Мегваер исто, Смолинг и Џонс за резерви, мада треба да се крстите и да го молите Бога да не киксне. (Не знам зашто не го притиснете Ливи да ви го продаде Алдерверелд, мада полесно е да се искачиш на Монт Еверест.) Ви фалат и крило и везњак. Мада кога ке видиш на вас ви треба 15-16 играчи за да бидете конкурентни у ТОП4.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Бисака е добар за стартен, Мегваер исто, Смолинг и Џонс за резерви, мада треба да се крстите и да го молите Бога да не киксне. (Не знам зашто не го притиснете Ливи да ви го продаде Алдерверелд, мада полесно е да се искачиш на Монт Еверест.) Ви фалат и крило и везњак. Мада кога ке видиш на вас ви треба 15-16 играчи за да бидете конкурентни у ТОП4.
Муабетот ми беше, не мора да се напињаат сега и одма! Тим за шампион не скоцкуваат 102,3%, за ЛЕ и со Џонс и Дармијан ќе се гура, може еднаш веќе да се купи десо крило. Другото догодина, кога ќе се види што со стоката која останува засега во клубот.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Муабетот ми беше, не мора да се напињаат сега и одма! Тим за шампион не скоцкуваат 102,3%, за ЛЕ и со Џонс и Дармијан ќе се гура, може еднаш веќе да се купи десо крило. Другото догодина, кога ќе се види што со стоката која останува засега во клубот.
Нормално, треба да се гледа на примерот на Ливерпул, Сити и Тотенхем. И не само Јунајтед, туку сите клубови. Успесите не доаѓаат одеднаш и со чести менувања на тренерите. Мада вие имате најканцерогена управа, рамо до рамо со челзи, мада овие имаа среќа да освојат 2-3 титули. Инаку и тие многу клошарски се однесуваат спрема тренерите кои им освоиле трофеи.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
На толку нудење требаше да смалиш малку, ти виде пари па почна да зголемуваш цена:facepalm: Првата понуда ти беше 15:D
5м одат за претрпен стрес читајќи го Очобол Џони на темава...[DOUBLEPOST=1563132305][/DOUBLEPOST]
Диало од Дортмунд во ПСЖ за 32м се шушка.
Купи - продај клубче.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
5м одат за претрпен стрес читајќи го Очобол Џони на темава...[DOUBLEPOST=1563132305][/DOUBLEPOST]

Купи - продај клубче.
Дортмунд има 6 одбранбени играчи така да мора да оди некој и на крај вие гледајте да не останете без 15 играчи сезонава. Туку читам за Одои очајот бил толку голем што сте нуделе 50м Еур.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Most money spent on transfer fees since the start of 2014/15:

Barcelona - €1.08B
Manchester City - €996M
Manchester United - €890M
Chelsea - €875M
Juventus - €868M

And we always thought Real Madrid were the big spenders in Spain https://t.co/okH27DfNYh

Страшна сума на пари, поќе од буџетот на Македонија, исправка С. Македонија :icon_lol:.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Наводно по настапот на Европското за млади од Реал немаат намера да го пуштат Себаљос да си оди...или сакаат цена да му дигнат :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Наводно по настапот на Европското за млади од Реал немаат намера да го пуштат Себаљос да си оди...или сакаат цена да му дигнат :)
Или во превод, не им пројде Балето + пари за Погба па нека седи малиов :icon_mrgr:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Или во превод, не им пројде Балето + пари за Погба па нека седи малиов :icon_mrgr:
Баш чудно што ли се има случено за да не прифати Ед д трансфер гурото :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Баш чудно што ли се има случено за да не прифати Ед д трансфер гурото :icon_lol:
Па со никакви маркетиншки предиспозиции не може да се испере дното кое го има допрено Бејл :) имаше такви репорти уште пролетоска, само кај вас во фан клуб уште си даваат надеж :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom